Jak przyrządzić taką mieszankę ziaren?

/ 6 odpowiedzi
Witam
Kupiłem dzisiaj torebkę mixu ziaren 1kg za 4 zł. Zaciekawiła mnie ta mieszanka groch, kukurydza,słonecznik, bób, owies i coś tam jeszcze. Stosowaliście podobnego mixa?  Jak myślicie jaki będzie najlepszy sposób przygotowania takiej mieszanki do zanęty? Łowie głównie leszcze i krąpie na rzece.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JKarp


Namoczyć na minimu 12 godzin a doba nie zaszkodzi. W tej samej wodzie gotować aż nasina będą miękkie. Nie zaszkodzi dodać łyżkę soli kuchennej i łyżkę cukru. Oczywiście po ugotowaniu wg uznania można dodać np miodu z czosnkiem, melasy czy jakoiegoś innego specyfiku.
JK (2016/08/26 09:57)

RewersWtf


Ja ososbiście też kupuję takie mixy moczę kilka godzin w wodzie z melasą i to wszystko. 
Używam tego za każdym razem i zdaje to egzamin.
pozdrawiam (2016/09/24 07:31)

LeoAmator


Szybkowar może być pomocny. Z tym ,że każdy rodzaj nasion lepiej oddzielnie gotować.Także najpierw bedziesz musiał zabawić się w kopciuszka i posegregować. (2016/09/24 21:26)

SlawekNikt


Z tym ,że każdy rodzaj nasion lepiej oddzielnie gotować.
No przyznam, że też się zastanawiałem jak to wszystko naraz ugotować bo przecież każde nasiono ma zapewne inną temperaturę gotowania, w której się nadaje na hak ... a takiej mieszanki nie kupowałem. Mieszałem po prostu różne ziarna, ale już po ich uprzednim ugotowaniu czy też po ich uprzednim zakupieniu ;-)
  (2016/09/25 09:57)

notaki


Jeśli ma być stosowana na zanetę , można uzyć metody naszych babek.
Po solidnym namoczeniu ( minimum 12 godzin , a i 24 nie zaszkodzi ) zagotowujemy,  gotujemy kilka minut  w bardzo krótkiej wodzie ( czyli bardzo malo wody ) po czym garnek ( a najlepiej szybkowar ) zawijamy w kołdrę , czy koc i zostawiamy powiedzmy na noc ( czy kilka dobrych godzin ).
Przeciez nie chodzi tu o jakies idealne dogotowanie, a o to by ziarna nie były twarde na kamień (2016/09/25 19:20)

David.D


dziękuje za sugestie :) (2016/10/20 17:23)