Jak ma wyglądać zestaw na grunt?

/ 44 odpowiedzi / 5 zdjęć
andreaso


Kolego Grzesiek.Wszystko było by w porządku ,ale rurka anty splątaniowa jest błędnie pokazana .Powinna być zamontowana dłuższym końcem do przyponu. (2010/06/10 23:03)

u?ytkownik42354


Aja powiem, że ludziska różnie zakładają rurkę. I nie ma na to zasady, każdy robi to po swojemu i pewnie udowodni z łatwością dlaczego robi tak, a nie inaczej. Ja sam próbowałem na różne sposoby i wyszło mi 1:1. (2010/06/10 23:26)

u?ytkownik24522


Aja powiem, że ludziska różnie zakładają rurkę. I nie ma na to zasady, każdy robi to po swojemu i pewnie udowodni z łatwością dlaczego robi tak, a nie inaczej. Ja sam próbowałem na różne sposoby i wyszło mi 1:1.


Oczywiście że tak, na to nie ma reguły i zasady każdy udowodni i będzie miał rację, (2010/06/11 06:28)

andreaso


Aja powiem ,ze w ten sposób jaki pokazuje Grzesiek ,ma większą tendencję do plątania się zestawu.To jest moje zdanie ,nikt nie musi się z nim  zgadzać . (2010/06/11 07:51)

michal0210


To jest 100% prawdą co napisał andreaso! Na obrazku przedstawionym przez Grześka koszyk jest źle zamontowany. (2010/06/11 15:23)

andreaso


Morzecie nawet koszyczek montować na haczyku,i nikt wam tego nie zabroni chcesz to montujesz gdzie i jak chcesz .Ale tu chodzi o doradzenie jak ma być zamontowany i doradzić komuś dobrze ,nie chodzi tu komuś udowadniać ,czy tak czy siak. (2010/06/11 16:27)

u?ytkownik42354


Sam go montuję tak jak należy, ale dopuszczam że ktoś to robi na opak. Ważne, żeby skutek był. (2010/06/11 18:04)

ayem


Ja zakładam dłuższą częścią do haczyka i według fachowych źródeł jest to poprawnie zamontowany zestaw . Zgadza się , ze wiele zestawów i w ogóle łowienie ma swoje ustalone normy pod względem wyglądu jak i techniki i sposobów łowienia , ale jak w życiu różnie to bywa każdy z wiekiem i praktyką tworzy własne sposoby montażu jak i techniki łowienia itd. bo na tym to polega. Tak wiec dobrze jest opisać poprawny ogólnie przyjęty sposób montażu zestawu ale i opisać własne sposoby i pokazać ich lepsze walory od ogólnie stosowanych. (2010/06/11 18:38)

andreaso


Jeżeli ktoś poprawia swoimi pomysłami technikę łowienia i zdaje to egzamin, to owszem masz rację ,też to popieram .Ale w przypadku montowania rurki anty splontaniowej to montowaniem krótszym końcem do przyponu ,mnie nie przekona .No ale każdy ma swoje zdanie ,i ma prawo do niego (2010/06/11 20:17)

sapek


A ja tam specjalnie nad rurką nie medytuję, zakładam jak podejdzie. I tak przypon potrafi się o agrafkę zaplątać i tak, więc bez różnicy.

Bartek (2010/06/11 21:45)

haczyk8


Na początku zakładamy koszyczek(polecam od razu z ciężarkiem), następnie krętlik albo stoper by nam żyłka nie uciekała. I na końcu wiążemu krętlik i przypinamy do niego przypon z odpowiednim haczyk.

Przypon najlepszy z plecionki!

(2014/08/18 11:50)

jaxek1988


witam jak powinien wygladac porzadny zestaw na gruntowy. jestem świeży i potrzebuje sie pod szkolic (2018/07/15 21:10)

ogtw


Jeszcze jeden sposób, bez przyponu, bez węzła, 100% wytrzymałości. Kilka centymetrów przylepca nawinięty na suchą żyłkę. (2018/07/30 17:32)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Stagger Lee


U mnie od lat sprawdza się zestaw z tzw. "uszami". Nie mocuję żyłki głównej i przyponu na standardowym węźle tylko robię ucho o długości 2-3 cm. Nie stosuję rurki antysplątaniowej, bo zestaw się nie plącze, a jak już to rzadko i zwykle przez gwałtowne brania np. krąpi czy przez roślinność wodną. Stoper albo śrucina się sprawdza za węzłem ucha.
Przypon od 20 do 50 cm w zależności od żerowania i od głębokości. Osobiście lubie długie przypony i zwykle mam dobre wyniki. (2018/08/03 17:47)