Haczyki do łowienia z gruntu

/ 18 odpowiedzi
jakie haczyki ja uzywam ownerow w polowie gruntowym i uwazam ze to jedne z najlepszych haczykow a wy
u?ytkownik7474


a ja używam takich jakie mi się spodobają wizualnie:) nigdy nie patrzę po markach. Aby wielkość odpowiadała:) (2010/01/13 11:56)

Norbert Stolarczyk


Aby ostre :) A tak na poważnie to podobnie jak Mateusz nie mam wyrobionego zdania co do danej firmy, jedyny warunek muszą być kute. (2010/01/13 15:52)

u?ytkownik13410


Ja również nie mam faworytów. Wszystko zależy od przynęty, wielkości i waleczności ryby na którą się zasadzam i... koloru. W zeszłym sezonie dużo wędkowałem i w efekcie przetestowałem wiele i szczerze mówiąc jeśli hak jest nowy a ryby nie są monstrualnie wielkie to w zasadzie nie ma aż takiej różnicy, baa wręcz wolałem kupić sobie paczkę tańszych kamatsu czy ownerów niż mustad czy gamakatsu, które były droższe. Z reguły jednak wybierałem stosunkowo szerokie, z krótkim trzonkiem. Do kukurydzy wiadomo złote, do czerwonych robaczków czerwone, do białych teoretycznie białe choć nie zauważałem różnicy w częstotliwości brań zarówno gdy stosowałem niebieskie gamakatsu, czy też złote, wykonane z nieco mocniejszej stali kamatsu.
Aaa, na jednych się zawiodłem- bushido. Haczyk w rozmiarze 10 po holu karpia 42 cm podczas wyhaczania ryby się złamał, całe szczęście że nie podczas holu. (2010/01/13 16:01)

u?ytkownik1444


Kupując sprzęt nie dobieram haczyków które mają być na grunt a które na spławik. Kupuje haczyki firmy mustad 45groszy jeden. Troszkę dużo ale przynajmniej mam pewność że będą dobre.

Kupujecie haki zadziorowe? czy bezzadziorowe? (2010/01/13 16:46)

piotr1233


ja lapie z zadziorem dodatkowe Zabezpieczenie przed wychaczeniem (2010/01/13 16:53)

u?ytkownik7474


Ja też stosuję z zadziorem i chodzi głównie o to aby mi robal z haka nie zlatywał jak robię dalekie wyrzuty w nurt Wisły. Jak idę na klenia na fedeerka to też hak bez zadziora się nie sprawdza. Kleń lubi poskubać robala nim go zeżre i to skubanie często się kończy ściągnięciem robala a zadzior dodatkowo trzyma przynętę na haku (2010/01/13 17:56)

korzun04


Popieram kolegę  Harona. Ja też przy federku używam gamakatsu LS 1810B. Są rewelacyjne, bardzo mało pustych zacięć. Polecam jest to "kiler" dla ryb. Pozdrawiam-korzun04 

(2010/01/13 18:06)

piotr1233


a z odchaczaniem bo czesto mi sie to zdaza toz przy brzegu? (2010/01/13 18:14)

korzun04


U mnie jest ok. Proponuję uregulować hamulec pod przypon a nie pod żyłkę główną,to jest podstawowy błąd gdy ryby ''zchodzą '' z haka,lub pęka przypon. poprostu jest trochę za twardo , brak jest amortyzacji.Drugi błąd to wiązanie haka. Gdy zaciągamy węzeł na trzonku haka żyłka powinna być na łopatce a nie odchodzić z boku lub pod łopatką.Gwarantuje że precyzyjne ustawienie kołowrotka i dobrze zawiązany hak zwiększy ilość zaciętych i wyholowanych ryb.  (2010/01/13 18:32)

Przemas83


hm wielkość haczyka oraz jego kształt dobieram pod dany gatunek rybki a więc co za tym idzie również do przynęty jakiej użyje kolorystyka dla mnie bez znaczenia używam haczyków Kamatsu popularnych na rynku dodam że staram się dobierać optymalnie haczyk do zestawu tak aby nie przesadzić z wielkością (duży haczyk nie = duża ryba) (2010/01/13 18:44)

goryl25


Ja używam do połowu na feedera haczyków Mustad Long Point 10027BLN i haczyków Gamakatsu LS 1810 i LS 3510  :) sprawdzają się wyśmienicie na leszcze :) a szczególnie Mustad'y :) POLECAM (2010/01/13 19:02)

mar83


Mustad i kropa (2010/01/28 23:17)

carpfun NO KILL


Kiedyś stosowałem zadziorowe.Gdy pierwszy raz usłyszałem o bezzadziorowych było to dla mnie śmieszne .Bo główną przynęta jaką stosowałem były robaki a wiadomo ,że mogą się zunąć.Chwilę trwało zanim opracowałem sobie system .W tej chwili stosuję tylko bezzadziorowe .Przy płytkim zacięciu nie uszkadzamy rybom  warg (często zdaża mi sie wyciągnąć karpie ze zdeformowanymi wargami ) a przy głębokim jak to często bywa u okoni nie wydzieramy im połowy wnętrzności i dodatkowo dajemy parę procent więcej na przeżycie(głównie chodzi o okonie).Zdarzyć sie może ,że podczas holu ryba zejdzie. Najczęściej jest to z winy luzu na żyłce więc wymaga od wędkarza pełnej kontroli nad zestawem z holowaną rybą.Po wylądowaniu ryby w podbieraku nie mamy problemu z jej odhaczeniem ,gdyż najczęśćiej sama się nam już wypnie .Mam nadzieję ,że choć paru z was udało mi się przekonać do stosowania bezzadziorowców.

Połamania kija NO KILL

 

(2010/02/07 20:47)

przemo1980


Do feederka używam haczyków Gamakatsu LS 1810B. (2010/02/08 20:31)

peter01


maver 1150 (2010/02/08 21:02)