Gumy wędkarstwo - jak prowadzić gumę?

/ 10 odpowiedzi
Witam, mam pytanie, głównie chodzi mi o szczupaka. Jakie macie najskuteczniejsze sposoby prowadzenia gumy, takie które zainteresują naszego drapieżce...............Bo samo rzucenie i zwijanie to chyba nie to:) 
u?ytkownik31907


ja proponuje opad. jest dobry praktycznie na kazda rybe. dotego jerkowanie niktorymi gumami da sie jerkowac oraz na wleczonego czyli prowadzimy gume bardzo wolno. odczasu do czasu przyspieszamy. ja tak lowie i mam wyniki (2010/03/31 08:52)

Boberto


dokladnie ...  opad i wleczenie ... opad - po kontakcie  gumy z woda zamykamy kolowrotek pozwalamy gumie opasc na dno na napietej lince. ... potem dlikatnymi ruchami troche podnosimy  gume z dna sciagamy linke guma znowu dotyka dna i tak w kolko ..troche tak sandaczowo ..ale z mniejsza amplituda podrywu. ... roznie bywa ... efekty daje takze wleczenie przynety po dnie jak napisal przedmowca ... albo zwykle sciaganie bez udziwnien ...co sie sprawdzi u ciebei nie wiem. probuj. (2010/03/31 10:35)

mitek


witam ! dnia pewnego bedac na rybkach z ojcem i szwagrem lowilismy na spinning , oni rzucali i sciagali ja skakalem gumka jak to nazwal BOBERTO troche sandaczowo , skutek byl taki ze ja mialem 6 bran w tym 3 szczupaki wyciagniete , oni zero - od tamtej pory mocno przestawilem sposob lapania na spin i staram sie to wlasnie robic powoli malymi skokami , pozdrawiam (2010/03/31 11:37)

linek69


Jeśli chodzi o szczupaka to metody dobre, jeśli natomiast interesują cię inne drapieżniki jak okonie sandały czy choćby jazie to proponuje boczny trok od kilku lat to moja ulubiona metoda.I wyniki są rewelka pozdrawiam (2010/03/31 15:35)

gusto


ja polecam przy jednostajnym prowadzeniu zmiany kierunku gumy za pomocą szczytówki,góra,dół,w lewo,w prawo. (2010/03/31 17:46)

Sebastian Kowalczyk


Używam duże twistery i kopyta. Prowadzę przynętę w połowie toni, co kilka sekund podrywając szczytówkę. Warto to przećwiczyć przy brzegu i poobserwować pracującą przynętę. Ważne, aby nadać jej ruch chorej bardzo nierówno płynącej rybki. Taka wolno prowadzona, kolebiąca się na boki guma jest bardzo skuteczna. Najlepiej sprawdzały się przynęty w kolorach czerwonym, żółtym z czerwonym grzbietem oraz zielone z czerwonym grzbietem. Zachęcam jednak wszystkich do eksperymentowania. W tym roku przerzucam się  z gum na muchy. Ciekawe co szczupaki na to? :D Może uda mi się to uchwycić kamerą.

 

Szczupaki na gumę z zeszłego roku z majówki.

http://www.youtube.com/watch?v=IMILAgTNpcw

 

 

(2010/03/31 18:26)

wiechu1603


Hej.

Oczywiście najpopularniejszym sposobem jest oczywiście opad, ale także prowadzenie nad samym dnem z różną szybkością też daje dobre efekty. Poza tym także zależy w jakich warunkach łowisz, to znaczy czy nad podwodną roślinnością lub jakimiś innymi przeszkodami, wtedy zostaje nam prowadzenie przynęty tuż pod powierzchnią, i też ten sposób jest dość efektowny, widać wtedy dokładnie jak drapieżnik wychodzi do przynęty.

Pozdrawiam. Wiechu.

(2010/03/31 21:32)

Sebastian Kowalczyk


Tak jak napisał Wiechu trzeba dostosować prowadzenie do warunków i ukształtowania dna.

(2010/03/31 21:43)

greenn


Wielkie dzięki za wszelkie rady. Zauważyłem, że najpopularniejszym sposobem połowu szczupaka jest opad. Słyszałem, że szczupak bardziej niż na wzrok jest wyczulony na wszelakie bodźce, pewnie dlatego polecane są wszelakie ruchy przynęty.......... (2010/04/01 07:45)

u?ytkownik29974


Witam
Jak nie wiesz jak prowadzić gumę to sobie wejdź na you tube tam wszystko będzie pokazane na filmikach .

Pozdro . połamania kija życzę (2010/04/01 13:29)