Garwolin - stawy przy obwodnicy

/ 11 odpowiedzi
Witam,
Chciałbym prosić o informacje jeśli ktoś takowe posiada, odnośnie stawów przy obwodnicy Garwolina. Jeżdżę tamtędy czasami i często widzę tam wędkarzy. Czy może ktoś łowi na tych stawach? Chodzi mi głównie jak jest z pozwoleniami na tych stawach, jakiej ryby można się spodziewać, i jakich rozmiarów?
 Z góry dziękuje za pomoc!

Ps. Jeśli gdzieś na forum jest już podobny temat to proszę o link bo szukałem dość sporo i nic nie znalazłem:/
greenn


Również jestem zainteresowany odpowiedziami na zadane pytania. Stawy wyglądają ciekawie, ale też nic o nich nie wiem..... (2012/03/06 14:17)

gienek1


kolego ja jestem z okręgu siedleckiego na ostatnim zebraniu poruszaliśmy ten temat ,wychodzi na to ze jest to jak na razie akwen prywatny,poruszaliśmy temat wykupienia przez koło ale na razie każdy kto chce sobie wędkuje nie słyszałem żeby ktoś gonił. Pozdrawiam (2012/03/06 15:42)

maciekn


Jestem z Garwolina i z  tego co wiem to są prywatne stawy, ale nikt o nie nie dba.Nie łowiłem tam nigdy ale z tego co słyszałem to po wybudowaniu obwodnicy podobno bardzo obniżył się poziom wody .  W lato jak tam zajechałem to bardziej bagno zarośnięte przypominało niż stawy. Wątpie żeby to było ciekawe łowisko w tym momencie . Bardziej już Ci polecam żwirownie przy obwodnicy (https://picasaweb.google.com/117399713255404023923/20082011RGarwolinJeziorkoMamucie ). Baaaaaaardzo głęboka i baaaaaardzo czysta woda. Bardzo młode łowisko ale można przyjemnie połowić. W zimie dużo ludzi tam na lodzie łowi. Żwirownia jest prywatna ale nikt tego nie pilnuje. Sam tam często wpadam ze spiningiem na oknie i szczupaki. Rekordowego okazu tam jeszcze nie złowisz(kwestia paru lat), ale bez ryby na pewno nie wrócisz ;). Polecam jeszcze stawy w Sulbinach (http://www.domsc.com.pl/osiedle1.html ). Sporo ładnych karpi , karasi, płoci,linów, piękne okonie też są. Złowiłem w tamtym roku tam okonia 39 cm ;). (2012/03/07 00:20)

maciekn


https://picasaweb.google.com/117399713255404023923/23062011JeziorkoMamucieZwirowniaXGarwolin

tu jeszcze kilka zdjęć zrobionych podczas nurkowania w tej żwirowni ;) (2012/03/07 00:28)

lragus


Hej dzięki za odp.
Mam nadzieję ze mówimy o tym samym zbiorniku (bo mi chodzi o zbiornik mniej więcej w połowie obwodnicy po prawej stronie jadąc od Warszawy w stronę Lublina). Na zdjęciach widać sporo młodego okonia, który za kilka lat będzie fajnym "trofeum":) Odnośnie stawów w Sulbinach, to kto jest właścicielem, jak jest z opłatami no i jak najlepiej nastawić się na te okonie?. Dodam że preferuję spina:) Pozdrawiam (2012/03/14 20:50)

DARO2165


Witam.Przed Garwolinem mamy miejscowość Godzisz i rzekę Okrzejka i piękny akwen ,tam masz różne rybki  (2012/03/14 21:01)

lragus


Ooo ciekawe, możesz coś więcej napisać o tym zbiorniku?Ryby metody połowów co będzie najlepsze. W ogóle jak jest z rybami na Okrzejce, może ktoś na niej wędkuje? Bywam niedaleko i czasami mam ochotę na nią pojechać ale nie wiem czy warto. (2012/03/15 16:18)

Lee001


Jeśli chodzi o staw przy obwodnicy ten mniej więcej w połowie po prawej stronie jadąc od wawy w kierunku lublina to został on w tym roku wydzierżawiony przez PZW został zarybiony i od przyszłego sezonu będzie można na nim łowić. (2012/11/24 19:54)

tonyrebeliant1


"Żwirownia jest prywatna ale nikt tego nie pilnuje. Sam tam często wpadam ze spiningiem na oknie i szczupaki. Rekordowego okazu tam jeszcze nie złowisz(kwestia paru lat), ale bez ryby na pewno nie wrócisz ;). "


To znaczy kolego ze, delikatnie mowiac kradniesz. To ze nikt nie pilnuje nie znaczy,ze mozesz tam lowic. Czy bylbys szczesliwy gdybys zostawil otwarte drzwi do domu i ktos wyniosl by Ci telewizor? Albo spod supermaketu ukradl Twoj samochod? Przeciez go nie pilnujesz! Nie pilnujesz tez ciuchow na plazy! Chcialbych wracac w gaciach do domu? A moze masz ochroniarza przy spodniach?!
 Wlasnosc to rzecz swieta ,szkoda ,ze nie w Polsce.
Wlasciciel terenu nie musi pisac zadnych informacji o wodzie. To wedkarz ma obowiazek dowiedziec sie do kogo nalezy woda i czy wolno wedkowac. Jesli to mu sie nie uda, nie ma prawa zarzucic tam  wedki!
Kiedys dzierzawilismy z kolega staw,dbalismy o niego,wpuszczalismy mnostwo ryb. Staw byl ogrodzony,ale to tez nie bylo przeszkoda. Wrecz zaleta dla zlodzieja, przeciez nikt w nocy nie wlezie i nie bedzie przeszkadzal w uszlachetniajacym hobby.Po prawie kazdej nocce mozna bylo znalezc butelki i smieci. Doskonale miejsce do lowienia ryb,prawda? Straz rybacka nie przyjedzie. Czemu siatki nie postawic? a moze pradem?
Po dwoch latach i wielu zarybieniach w stawie zostala jedna  duza ryba! Amur za duzy,zeby wyciagnac go z zarosnietego stawu.
Klusownikow zlapalismy kilka razy. Tych samych ! Nie pytajcie czy zostali ukarani,odpowiedz znacie. (2013/02/06 19:15)

hellboy12


Zbiornik MAMUT został sprzedany w prywatne ręce i już nie należy do PZW. Obowiązuje tam zakaz wędkowania i pływania. (2013/12/16 11:35)