Fotel wędkarski elektrostatyk F5R

/ 53 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam was!!!  Nosze sie z zamiarem kupna fotelu wędkarskiego ELEKTROSTATYK F5R. Dotychczas używałem krzeseł turystycznych kupowanych w marketach , ale niestety nie wytrzymują nawet jednego sezonu dlatego postanowiłem zainwestować wyżej wymieniony fotel. Interesują mnie wszelkie opinie na jego temat.                                                                                                                         
Przemo-77


Co do fotela F5R to miałem okazje przetestować go w terenie i muszę stwierdzić, że to bardzo solidne siedzisko. Kolega pozwolił mi je przetestować. Siedziałem na nim ok 2 godzin. Jestem słusznej wagi, a fotel nawet nie zaskrzypiał. Obecnie również mam fotel elektrostatyka chyba model F6, ale muszę go wymienić bo na dłuższe zasiadki się nie nadaje. Jednak regulowane oparcie to podstawa. Co do samego wykonania to elektrostatyk jest dla mnie nr 1. Solidny materiał na siedziska i oparcia, konstrukcja metalowa i bardzo wytrzymała. Z pewnością posłuży bardzo długo.

Noszę się zamiarem zakupu nowego fotela elektrostatyka, jednak wybrałem model FK2. W modelu F5R niepokoją mnie jego tylne nogi. Zauważ, że rama siedziska dochodzi do pokrętła, które reguluje oparcie, potem konstrukcja wybiega równolegle do ziemi (za oparcie) a potem jest dopiero noga. Boję się, że że ta część (tworząca delikatny kąt rozwarty) będzie najbardziej narażona na usterki (po prostu rozejdzie się). Ale może się mylę. (2011/08/31 21:59)

Woa-VooDoo


Posiadam ten sam fotel elektrostatyka z podnóżkiem i jestem zadowolony jak za tą cenę :)3 rok leci i jest niemal w idealnym stanie , materiał nie do rozprucia  , nawet jak siedzisz często w temperaturach -7 (2011/08/31 22:00)

u?ytkownik65213


Też myślałem o podnóżku do fotela ale jego cena troche odstrasza. Kosztuje niewiele mniej niż fotel(99zł a fotel-140). (2011/08/31 22:18)

teo


Ze względu na swoją wagę nie kupowałem turystycznych fotelików,choć takowe testowałem w sklepach.Zakupiłem ten model fotelika na rybki i nie żałuję .Jest solidny i praktyczny.Troche problem jak ktoś na rybki idzie pieszo lub rowerkiem,ale to się da przeskoczyć.Od biedy nawet się na nim idzie chwile przekimać bez dostawki, bo jej cena w stosónku do fotelika może odstraszyć.Moim zdaniem zakup udany w 100% .Czas na dostawkę może nadejdzie.Pozdrawiam i polecam ten fotelik.Moja żona choć nie wędkuje ale też sobie zażyczyła ten fotelik z dostawką do opalania - pracuje nad tym haha

(2011/09/01 09:07)

JaroDaw


Również mam ten fotelik. Co do tylnych nóżek nie ma obawy, nie puszczą, a są one po to by można było się na nim bezpiecznie położyć. Sam ważę >100kg ( pracuje nad tym, by było mniej ;) ) fotelik nawet nie jęknął. Fakt że podnóżek jest drogi, ale jeżeli jeździsz na dłuższe wypady, jest po prostu rewelacyjny. Jedyną wadę jaką ma to, to że jest okropnie ciężki i dość duży po złożeniu, więc jeśli nie jeździsz na rybki samochodem, lub masz do dryłowania spory kawałek, odpuść sobie ten model.  (2011/09/01 10:06)

endzi63


możesz kupować bez obawy, mam go siódmy rok i jest nie do zdarcia, POLECAM. (2011/09/01 11:25)

PawelTM


Też posiadam ten fotel i naprawdę sprzęt pierwsza klasa. Każdy kto na nim siada jest pod wrażeniem jego wygody .Jednakże jak kolega wyżej napisał zajmuje dosyć dużo miejsca i jest cięzki , ale cos za coś.Kupisz,na pewno nie pożałujesz. (2011/09/01 13:06)

darmaty


I ja potwierdzę komentarze kolegów wyżej , ten fotel jest super da się na nim przekimać i to jest fakt. (2011/09/01 17:30)

przemo1980


I ja potwierdzę komentarze kolegów wyżej , ten fotel jest super da się na nim przekimać i to jest fakt.

i ja się pod tym podpiszę :)

mam go dopiero pierwszy sezon,ale jestem b.zadowolony.

(2011/09/01 17:46)

u?ytkownik65213


Również mam ten fotelik. Co do tylnych nóżek nie ma obawy, nie puszczą, a są one po to by można było się na nim bezpiecznie położyć. Sam ważę >100kg ( pracuje nad tym, by było mniej ;) ) fotelik nawet nie jęknął. Fakt że podnóżek jest drogi, ale jeżeli jeździsz na dłuższe wypady, jest po prostu rewelacyjny. Jedyną wadę jaką ma to, to że jest okropnie ciężki i dość duży po złożeniu, więc jeśli nie jeździsz na rybki samochodem, lub masz do dryłowania spory kawałek, odpuść sobie ten model. 


Jeżdżę autem na wisełke i dojeżdżam nad samą wodę więc waga nie ma większego znaczenia. Często są to nocne wypady,także Jarku zaufam ci i zamówie również podnóżek.Co do wytrzymałości fotela to też waże ponad 100 ale również nad tym pracuję. (2011/09/01 20:34)

lysy82


Mam ten fotel 3 lata, solidna robota, wygoda nad wodą, fotele oklejone znaczkami firmowymi wędkarskich marek kosztują dużo więcej, a przy próbie zakupu okazały się według mnie nie lepsze, a nawet gorsze. Polecam (2011/09/01 20:48)

lysy82


na necie tanio kupisz (2011/09/01 21:11)

kgx2bis


Również jestem użytkownikiem dokładnie tego samego fotela F5R. Zadowolenie i jakość 100%, solidny i funkcjonalny ze względu na możliwość rozbudowy. Wygodny i do siedzenia i do nieplanowanej drzemki w trakcie nocnych wojaży :-) (2011/09/01 21:11)

Almost


Mam ten fotelik i polecam - wygoda, stabilność, masywność i można dokupić podnóżek co zamienia owy fotel w łóżko karpiowe ;) Regulowane nóżki i oparcie, stoliczek i podpórka. Moja ocena 10/10 i cena nie taka straszna. Pozdrawiam (2011/09/01 22:46)

u?ytkownik65213


Dzisiaj rano kurier dostarczył mi wreszcie mój fotelik. Faktycznie solidny tak jak pisaliście koledzy.Po dołączeniu podnóżka i pierwszym testowaniu naprawde rewelka. Możliwe że będe musiał zamówić drugi bo bardzo spodobał się żonie.Mam nadzieje że posłuży mi te sezonów.Dziękuje za wasze opinie i pozdrawiam. (2011/09/02 20:01)

JaroDaw


Dzisiaj rano kurier dostarczył mi wreszcie mój fotelik. Faktycznie solidny tak jak pisaliście koledzy.Po dołączeniu podnóżka i pierwszym testowaniu naprawde rewelka. Możliwe że będe musiał zamówić drugi bo bardzo spodobał się żonie.Mam nadzieje że posłuży mi te sezonów.Dziękuje za wasze opinie i pozdrawiam.

A no sorka, powinienem Cię uprzedzić, że ostatnio noc spędziłem na turystycznym, bo żonka mi za chiny ludowe nie chciała oddać mojego fotelika.  (2011/09/06 12:55)

perwer


Jedyna mała wada w tych fotelach to konstrukcja oparcia na rece.Podłokietniki -tak to nazwie...
W niektórych fotelach na słabych śrubeczkach i przy wiekszym chłopie lataja na boki ...Co jakis czas trzeba śróbe wymieniać--ale na to tez jest sposób....Ogólnie fotel do drzemania ,siedzenia i pierdzenia idelany... (2011/09/06 18:29)

dario35


idealny a z dostawka perfekcyjny uzywam go 2 lata i nic mu nie szkodzi a feler podlokietnikow mozna wyeliminowac stosujac dluzsze sruby bo uzyte w nich nakretki samokontrujace nie dochodza do konca ale mozna tez pod nakretka zastosowac takzwane federingi i powinno byc oki (2011/09/06 23:32)

u?ytkownik65213


Jedyna mała wada w tych fotelach to konstrukcja oparcia na rece.Podłokietniki -tak to nazwie...
W niektórych fotelach na słabych śrubeczkach i przy wiekszym chłopie lataja na boki ...Co jakis czas trzeba śróbe wymieniać--ale na to tez jest sposób....Ogólnie fotel do drzemania ,siedzenia i pierdzenia idelany...


No właśnie.Te tak zwane podłokietniki są wedłóg mnie zbyt wąskie.Okrągła rurka powleczona jakąś gumą.Ale to jedyny minus tego fotela. (2011/09/07 07:09)

u?ytkownik86845


Mam model bez oparć na ręce ale i tak jest prze prze prze kozacki ;D
Zdecydowanie polecam ;) (2011/09/07 08:18)

u?ytkownik102776


Naprawdę ten fotelik jest taki kozacki?

Ktoś się jeszcze pod tym podpisze?

(2012/02/25 19:27)

przemo1980


Kozacki,kozacki, a tak się na nim siedzi :) (2012/02/25 20:32)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

tomalocb


Po ubiegłorocznym sezonie użytkowania Fotela ELEKTROSTATYK  F5R wymienię śruby żeby był stabilniejszy i poprawię podłokietniki używając pianki polietylenowej do ocieplania rur hudraulicznych lub wykorzystam stare dębowe podłokietniki z fotela meblowego . Po za tym nie mam zastrzeżeń . Połamania kija w tym sezonie na wygodnych fotelach ELEKTROSTATYKA . (2012/02/25 20:46)

bossi11


Mam ten fotel i powiem rewelacja a oparcie na ręce przydaje się  hehe (2012/04/01 18:08)

tmk


Tak zgodzę się z tym, że dobry fotel  ale oparcie też mi się rozleciało. to chyba najsłabszy element. Ogólnie + (2012/04/01 18:16)