Firmy - pytanie

/ 49 odpowiedzi
Woa-VooDoo


Nie licząc kilku topowych firm jak Shimano, Daiwa to wszystkie inne firmy robią swój produkt w 2-3 fabrykach, oczywiście części mogą być z różnego materiału ale tego na 1 rzut oka nie wiemy. :)

Kołowrotkihttp://skleptrabucco.pl/excellence-8000-k-karp/http://bass-sklep.pl/370.html 
Wagihttp://allegro.pl/wedkarska-elektroniczna-waga-hakowa-40-kg-i2999172451.htmlhttp://superfishing.pl/view/2644

I to się tyczy wszystkiegoWędek, pokrowców, pudełek, haczyków itp.
Konger to Jaxon a Jaxon to Mikado itp. :)"
Witam.Posiadam spining i fedeera firmy Konger i nie narzekam.Pozatym karzda wedka jest dobra byle by rybki brały.A ci co kupuja drogie wedki to tylko by sie pokazac!  "



No nie wiem , Miałem  Dragony a teraz droższe  Andzie base 3,25lbs i różnica przyjemnośći podczas holowania i rzucania jest wielka i zdecydowanie lepiej było mi 
dopłacić 200 zł do tych 2 kijków.


(2013/03/04 12:01)

PhantomLodz


Zarówno Konger i Mistrall to firmy polskie.
Fakt zdecydowaną większość blanków produkują Chińczycy (co nie oznacza że jest to jakieś hańbiące, tym bardziej że ich technologie Polska moze osiągnie za 10 lat:) )
Sama jakość kija przede wszystkim zależy od jego ceny i materiałów z jakiego jest zrobiona. Ja z kijaszków rodzimej "produkcji" posiadam Robinsona Diaflex i nie sądze aby to był to totalny badziew jak to napisał któryś z kolegów wyżej i aby każdy kij Konger-a bił go na głowę (uważam że jest wręcz przeciwnie). (2013/03/04 12:30)

enzo2211


A takie  cormorany np taki 
http://www.fishingplus.pl/product_info.php?products_id=601

Do jakiej klasy byście zaliczyli? Niby przelotki fuji sic, mocowanie kręcioła też. Jaki odpowiednik ma ta wędka u konkurencji? (2013/03/04 16:51)

ryukon1975


Mam jeden spinning z tej serii.To bardzo dobre kije a ceny sprzętu Cormorana nie są bardzo wysokie. (2013/03/04 18:16)

arti1151


Po cenie wydaje mi się, że powinien to być już fajny kijek co do Cormoranów w tej cenie złych opinii nie słyszałem.  (2013/03/04 18:41)

maciej1970


Witam
Zgadzam sie z kolega arti1151. Inspiracja do tego posta jest Brzana,ktora zlapal pan Robert [W.W.1.2013] nagroda miesiaca ,a konkretnie na jaki sprzet zlapal ten okaz.No wlasnie Jaxon to  swiadczy ze mozna zlapac taka piekna rybke na sprzet z gory skazany na niepowodzenie.Osobiscie nie jestem fanem firmy Jaxon,ale tak jak  wiekszosc sprzetu ktorego uzywamy to niestety made in china.I to rowniez dotyczy takich firm jak daiwa,shimano,czy rowniez tak slynnej amerykanskiej firmy Penn.
Pozdr. (2013/03/04 20:04)

u?ytkownik26223


Witam
Zgadzam sie z kolega arti1151. Inspiracja do tego posta jest Brzana,ktora zlapal pan Robert [W.W.1.2013] nagroda miesiaca ,a konkretnie na jaki sprzet zlapal ten okaz.No wlasnie Jaxon to  swiadczy ze mozna zlapac taka piekna rybke na sprzet z gory skazany na niepowodzenie.Osobiscie nie jestem fanem firmy Jaxon,ale tak jak  wiekszosc sprzetu ktorego uzywamy to niestety made in china.I to rowniez dotyczy takich firm jak daiwa,shimano,czy rowniez tak slynnej amerykanskiej firmy Penn.
Pozdr.





































Ale macieju tak tego nie można brać bo nie wiadomo jaki sprzęt jaxona ten pan Robert używa ,nie ,można porównać np kołowrotka jaxona za 30 zł do kołowrotka tej samej firmy za 150 zł.Po za tym nawet jeśli nawet ta daiwa jest robiona w Chinach to między tą daiwą z najniższej półki (za 200zł) a jaxsonem za 50 -100 zł jest kolosalna różnica. (2013/03/04 20:21)

maciej1970


Tak Jarku to prawda ze nie mozna porownywac cene kolowrotka za 30zl. a kolowrotka za 150zl. ,tej samej firmy bo i te rzekomo ,,topowe,, firmy robia sprzet dla zwyklego Kowalskiego jak i dla tych z zacniejszym portfelem ,ale jasne chodzi nam o satysfakcje jak i tez o komfort lowienia . (2013/03/04 20:39)

arti1151


Koledzy powiem tak oprócz tego, że wędkuje trochę gram na gitarze i z gitarami tak jak z wędkami i czymkolwiek. Kupiłem elektryka DBZ Bolero za 2000zł w tej samej cenie mogłem kupić już rozsławione Fendery a jakby trochę dołożyć to by starczyło i na Gibsona grałem na różnych modelach tych firm i co stwierdziłem mała nieznana firma która niedawno powstała robi lepszy sprzęt niż czołowe marki w głowie mi się to nie mieściło nawet wiosła za 3 czy 4 tysiące nie robią dla DBZ konkurencji. Kolejnym  ciekawym przypadkiem jest polska firma produkująca części do rowerów Boplight, znajomy uratował nią mój portfel chciałem kupić części Ritcheya i dla przykładu kierownica Bolighta za 100zł jest tak samo lekka co kierownica Ritcheya za  200zł okazało się, że obie firmy swoje części zamawiają z jednej fabryki xD a różnica jest tak ogromna w ten sposób płaci się 100zł za sławny znaczek. Do czego zmierzam a do tego, że prawdą jest kołowrotek Jaxona za 30zł jest nieporównywalny z kołowrotkiem za 150zł i tak samo się zgodzę Daiwa to Daiwa japońska technologia ale cóż Jaxon produkuje sprzęt dla przeciętnego Kowalskiego natomiast Daiwa nie zrobi kołowrotka za 50zł heh bo po prostu nic nie zarobią xD. Co prawda renomowana firma dba o jakość ale co z tego jak narzucają jeszcze na ten sprzęt niezłą marże. A gorszych firm nie można spisywać na straty to, że robią tańsze wędki nie znaczy ,że są gorsze i nic fajnego się nie znajdzie. Dlatego żeby zakończyć ten temat powiem tak każdy ma swoją opinie i twierdzi co innego ale, podczas zakupów obejrzyjmy każdą wędkę czy kołowrotek i wybierzmy to co leży fajnie w ręce, imponuje pracą czy jakością i taki sprzęt kupujmy nie zważajmy na firmy tylko na to co dla nas jest wygodne. Bo nawet w sprzęcie z najwyższej półki zdarzają się buble.   (2013/03/05 00:33)

JKarp


CześćArtur a myślisz, że części do gitar to nie robią w jednej fabryce?Nie będę porównywał wędek czy kołowrotków.Pogadam o sygnałkach.Jak myślice, dlaczego te topowe kosztują nawet około 2 000 zł w komplecie 3+1 ?Nie ma w nich złota - zasada działania w zasadzie podobna w tych drogich i w tych co kosztują góra 350 zł za komplet 3+1 .JK (2013/03/05 08:05)

arti1151


Janusz, części do gitar nie robią w tej samej fabryce xD zależy jakiej są marki i klasy Gibson produkowany jest tylko w USA, Fender USA, Japonia, Meksyk(najgorsze modele), ESP Japonia, DBZ Korea  możliwe, że jakaś elektronika np. płytki drukowane i takie tam mogą być od tych samych producentów. Ale najważniejsze jest drewno i jego obróbka oraz przystawki i tu też oprócz tanich budżetówek wielkie firmy EMG Dimarzio i Seymour Duncan mają swoje fabryki ale to inny temat. Nie chodziło mi tylko o to, że coś jest produkowane  w jednej fabryce ale również o to że nawet u najlepszych producentów znajdziesz w ofercie tandetny szmelc.    (2013/03/05 20:51)

JKarp


CześćHe he - tak myślałem :-) że usłyszę wykład .Bo ja rozumiesz trzymam wiosło trzydzieści wiosenek a nawet więcej :-)))))A rzeczywiście chodziło mi o jakieś tam płytki, układy itp.JK (2013/03/05 21:26)

arti1151


Heh tak mnie czasem ponosi jak chodzi o hobby =) A co do sygnałków to masz świętą rację dobry sygnałek swoje kosztuje.  (2013/03/05 21:43)

JKarp


E tam - zapewniam Cię, że dobre możesz kupić na około 300 zł w secie 3+1 :-)Mam, używam za 300 zł - zobacz na blogu wpis " Usłyszeć branie... " 
A te drogie hm...zostawmy koneserom.JK (2013/03/05 21:47)

arti1151


To zależy kto czego chce, niby najlepsze sygnałki działają na zasadzie wyłapywania drgań i takie tam nie znam się na tym xD Nie wiem czy coś takiego się dostanie za 300 zł ale na pewno za tą cenę znajdzie się coś naprawdę fajnego.   (2013/03/05 21:54)

kuczko


Popieram, Konger ma świetne kije ze wskazaniem na spinning

 

(2013/03/05 23:16)

borsuk 6x9


a propo's gitar. jak dasz lajkonikowi (znaczy laikowi) wiosło za 10 000 pln to nawet poprawnie gamy nie zagra a fachowiec zagra nawet na gitarze od ruskich z bazaru za 50 zlociszy. i tak samo ze sprzętem wędkarskim sam sprzęt nie złowi nawet uklei. (2013/03/05 23:57)

arti1151


a propo's gitar. jak dasz lajkonikowi (znaczy laikowi) wiosło za 10 000 pln to nawet poprawnie gamy nie zagra a fachowiec zagra nawet na gitarze od ruskich z bazaru za 50 zlociszy. i tak samo ze sprzętem wędkarskim sam sprzęt nie złowi nawet uklei.



Kolego trochę przesadziłeś za 50zł to można kupić klucze do klasyka =) poza tym nawet to coś co można kupić za 100 zł 200 zł nie nadaje się do niczego nawet nastroić się tego nie da poza tym taki zawodowiec nie zagrałby na tym bo by ręce pociął na progach ale już na GITARZE za 400 czy 500 zł to się zgodzę na pewno lepiej zagra(mimo niewygody i słabemu brzmieniu) niż jakiś laik który nawet nie usłyszy różnicy dźwięku między taką a taką gitarą. 
A co do samołowiącego sprzętu kto wie świat idzie do przodu może jakaś inteligenta firma wyprodukuje serie automatycznych wędek a wielu z nas pewnie coś takiego kupi xD. Odnośnie takich szalonych pomysłów ciekawe czy jakaś firma zastanawiała się nad projektem samolotu a lepiej bombowca zanętowego wyobraźcie sobie nalot dywanowy pelletem xD coś czuje, że to był by hit =)  (2013/03/06 00:23)

enzo2211




A co do samołowiącego sprzętu kto wie świat idzie do przodu może jakaś inteligenta firma wyprodukuje serie automatycznych wędek a wielu z nas pewnie coś takiego kupi xD. Odnośnie takich szalonych pomysłów ciekawe czy jakaś firma zastanawiała się nad projektem samolotu a lepiej bombowca zanętowego wyobraźcie sobie nalot dywanowy pelletem xD coś czuje, że to był by hit =) 

Na alle wisi multiplikator z kablami do aku (pewnie sam skręca) podlodówke też widziałem z jakimiś bateriami w zestawie. Pomijam sygnalizatory z samozacinaczem, ciężarki i spławiki samozacinające  bo to już od lat. A odnośnie nęcenia z powietrza to nie jest głupi pomysł. Mocniejszy helikopterek rc plus rakieta zanętowa podwieszona pod spodem i nęcenie przy markerze idealne..... ;) (2013/03/08 00:59)

arti1151


To co trzeba taki zaprojektować i ładną kasę będzie można na tym zarobić xD proponuje też zastanowić się nad łodzią podwodną z kamerką echosondom i takimi tam to będziemy mogli tropić karpie pod wodą xD  (2013/03/08 18:35)

BOLEC PL


Panowie a co wiecie o kijach spinningowych firmy PEZON&MICHEL co to za kije ? (2013/03/08 18:51)

BOLEC PL


Panowie a co wiecie o kijach spinningowych firmy PEZON&MICHEL co to za kije ?



konkretnie chodzi mi o INVITATION RAINBOW TOUCH (2013/03/08 19:00)

u?ytkownik145400


Zamiast wypisywać bzdury i naśladować w wypowiedziach portalowych mędrców / czyt.vipowskich testerów sprzętu / wystarczy udać się do w miarę dobrze zaopatrzonego sklepu wędkarskiego i na własne oczy przekonać się , że te wszystkie wymieniane przez kol. firmy robią wędki na identycznych blankach i tak jak napisał Jarek11 naklejają na nich swoje logo / taka praktyka  dotyczy nie tylko wędzisk , lecz właściwie całości sprzętu wędkarskiego / I dotyczy to też niby topowych firm jak Daiwa , Shimano itp.pozdr. (2013/03/08 19:15)

BOLEC PL


Panowie a co wiecie o kijach spinningowych firmy PEZON&MICHEL co to za kije ?



konkretnie chodzi mi o INVITATION RAINBOW TOUCH


nikt nie posiada tego kija ? (2013/03/09 12:03)