Wędka York Eagle Feeder 360 30/110g

/ 22 odpowiedzi
Mam feedera York Eagle 110g wyrzutu. Chcę nim łowić karpie ale nie wiem jaki kołowrotek wybrać do niego. Jednak nie chcę żeby mój feeder nie był ciężki.
MaN90


najlepiej jakis z wolnym biegiem, i zeby na szpule weszlo Ci z 200-300 m zylki 0,25 czy nawet grubszej i o duzej ilosci lozys zebys sie nie meczyl przy holu ;p (2010/12/20 20:42)

MaN90


najlepiej jakis z wolnym biegiem, i zeby na szpule weszlo Ci z 200-300 m zylki 0,25 czy nawet grubszej i o duzej ilosci lozys zebys sie nie meczyl przy holu ;p (2010/12/20 20:42)

ryukon1975


Musisz podać jego długość i wagę żeby można było coś dobierać.Co do ilości łożysk to się tym absolutnie nie sugeruj,Daiwa czy Shimano z 3-6 łożyskami będą zawsze lepsze od taniej tandety nawet jak jest na niej napisane że ma 12 łożysk wątpliwej jakości na co wskazuje cena. (2010/12/20 20:53)

Jędrula


Mam feedera York Eagle 110g wyrzutu. Chcę nim łowić karpie ale nie wiem jaki kołowrotek wybrać do niego. Jednak nie chcę żeby mój feeder nie był ciężki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A jak chcesz łowić ( jaką metodą ) i gdzie te karpie ?

(2010/12/20 20:54)

pluskfiak97


Che łowić na jeziorach metodą gruntową. (2010/12/20 21:25)

Jędrula


Mam rozumieć , że będziesz łowił na drgającą szczytówkę ?

Jeszcze powiedz jakiej wielkości karpiska tam Ci biorą ?

(2010/12/20 21:27)

baloonstyle


No z tym jakie tam biorą to chyba loteria prawda?
bo jak można to określić? No chyba że ma się układ z rybkami :)) (2010/12/21 08:38)

rozap37


feederem nie wyciągniesz  za wielkiego karpia  , i to zależy jaka założysz szczytówkę , proponuje najtwardszą  ( w moim przypadku zielona ) według mnie kołowrotek z wolnym biegiem do feedera mija sie troche z celem bo przecież szczytówka musi mieć napiętą żyłkę wystarczy dobry kołowrotek z dobrze ustawionym hamulcem ( najlepiej z tylnym ) proponuję coś z shimano najlepiej coś 4000  ( wielkość ) (2010/12/21 09:01)

rozap37


a co do ilości łożysk ,,, kiedyś pewien wędkarz ze sklepu wędkarskiego powiedział mi że lepiej mieć jedno dobre łożysko niż 10 ( gównianych ) koszt jednego dobrego łożyska około 40 zł więc sobie policz wartość kołowrotka :) :) , ja w zupełności się z nim zgadzam :) . Pozdrawiam (2010/12/21 09:07)

Jędrula


feederem nie wyciągniesz  za wielkiego karpia  , i to zależy jaka założysz szczytówkę , proponuje najtwardszą  ( w moim przypadku zielona ) według mnie kołowrotek z wolnym biegiem do feedera mija sie troche z celem bo przecież szczytówka musi mieć napiętą żyłkę wystarczy dobry kołowrotek z dobrze ustawionym hamulcem ( najlepiej z tylnym ) proponuję coś z shimano najlepiej coś 4000  ( wielkość )


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chyba kolego z tym to trochę przesadziłeś :)

(2010/12/21 09:15)

baloonstyle


Nie będę się sprzeczał ale nie słyszałem żeby ktoś karpia klocka złapał na feederka.Jak macie jakies potwierdzenia podajcie link chętnie zerknę. (2010/12/21 09:50)

Jędrula


Hehehe , koledzy co Wy mówicie toż to ja pickerem na stawie karpie łowiłem takie do 7 kg a co dopiero feederem z grubsza żyłką . Przecież często fedziem łowi się siłaczki po 80-90 cm i to dopiero jest jazda , zdarzyło mi się na rzece łowić karpie też tak do 7-8 kg a gdyby nie cholerne szajsowate krętliki to wyrwałbym prosiaka około 15kg . A czym feeder różni się od ciężkiego teleskopu , przecież feedery to mocne lagi i dlatego robią na gruncie . Zresztą na cięższy feeder taki ze 150 cw. to i karpia ze 20 kg śmiało można wyciągnąć . A w tym roku widziałem jak jeden z kolegów na feederka o cw do 90 gr wyrwał sum 141 cm , wąsaty zabrał na gnojki . Holował go godzinę i fak , że miał plecionkę ale fedzio wytrzymał . Dlatego Panowie zawsze potarzam , że kij w zestawie ma drugorzędne znaczenie . Pierwszy jest kołowrotek a potem wędzisko .

(2010/12/21 10:07)

u?ytkownik57785


Hehehe , koledzy co Wy mówicie toż to ja pickerem na stawie karpie łowiłem takie do 7 kg a co dopiero feederem z grubsza żyłką . Przecież często fedziem łowi się siłaczki po 80-90 cm i to dopiero jest jazda , zdarzyło mi się na rzece łowić karpie też tak do 7-8 kg a gdyby nie cholerne szajsowate krętliki to wyrwałbym prosiaka około 15kg . A czym feeder różni się od ciężkiego teleskopu , przecież feedery to mocne lagi i dlatego robią na gruncie . Zresztą na cięższy feeder taki ze 150 cw. to i karpia ze 20 kg śmiało można wyciągnąć . A w tym roku widziałem jak jeden z kolegów na feederka o cw do 90 gr wyrwał sum 141 cm , wąsaty zabrał na gnojki . Holował go godzinę i fak , że miał plecionkę ale fedzio wytrzymał . Dlatego Panowie zawsze potarzam , że kij w zestawie ma drugorzędne znaczenie . Pierwszy jest kołowrotek a potem wędzisko .


W zupełności potwierdzam słowa Jedruli....Kij, owszem, jest ważny, jest potrzebny, ale pierwszymi skrzypcami w tej orkiestrze są właśnie odpowiednie: kołowrotek, ŻYŁKA, przypon i hak, a zwłaszcza UMIEJĘTNOŚCI holowania duzej ryby.... 

(2010/12/21 10:27)

baloonstyle


Zaraz zaraz  :)) nie podważam tego tylko nigdy znajomi mi nie mówili o takich akcjach.
Po za tym są wędki karpiowe i przynajmniej ja takie wrażenie odnoszę ze są to kije naprawdę na potwory.
Dlatego pisałem ze nie słyszałem o takich akcjach, nie mówiłem że tak się nie da :)) (2010/12/21 10:39)

u?ytkownik57785


Zaraz zaraz  :)) nie podważam tego tylko nigdy znajomi mi nie mówili o takich akcjach.
Po za tym są wędki karpiowe i przynajmniej ja takie wrażenie odnoszę ze są to kije naprawdę na potwory.

Dlatego pisałem ze nie słyszałem o takich akcjach, nie mówiłem że tak się nie da :))


A założysz się, że niedługo będą też wędki: płociowe, leszczowe, uklejowe, kleniowe, szczupakowe, sandaczowe, okoniowe, sumowe, miętusowe, linowe, węgorzowe, śledziowe, flądrowe i cholera wie jeszcze jakie.... Kasa, kasa, kasa się liczy..... Wędki są słabsze i mocniejsze i tyle. A to prawa rynku i konkurencji w tej branży wymusiły na producentach tworzenie jakiś mutantów sprzętowych, odpowiednio je tylko nazywając i sztucznie kwalifikując. Owszem, dobra akcja szczytówki, giętkość itp. pomaga w MINIMALNYM stopniu np. zaciąć rybę, ale nie jest głównym czynnikiem dobrych brań i ilości połowu. Weź jakiegoś starego bambusa i uzbroj go w dobry i odpowiedni do danej ryby zestaw, młynek+żyłka+przypon+przynęta i zobaczymy, czy nie będziesz łowił takich samych ryb, jak na badyle firmowe za 3 tysiaki. To kiedyś okazów na bambusy nie łowili? Łowili i to jakie. Są rekordy od 30 lat nie pobite, a jakie kije wtedy, a jakie teraz są. Jednym słowem, dobre oprzyrządowanie wędziska jest ważniejsze, niż sama wędka. Karpi jest u nas sporo, to i wymyślili "karpiówki". A na takie same kije możesz łowić sumy, liny, leszcze, karasie, płocie i każde inne ryby, które wezmą przynętę. A żeby urozmaicić ilość sprzętu i jakoś go poszufladkować dla wyboru i kasy, to wymyślono kije typu baty, tyczki, bolonki, pickery, matchówki, fedeery, spiny, dorszówki itd. A każda z nich w dziesiątkach różnych długości, CW, akcji, twardości, wag i kolorów. Biznes is biznes...

(2010/12/21 11:12)

baloonstyle


no to tak na pewno masz rację.Tylko że wracając do tematu ja nie pisałem ze feederem nie da rady karpia pobrać :)) Pisałem że nie słyszałem :))

Co do Twojej myśli to masz racje , to cwane głowy klasyfikują nowy sprzęt a my potencjalni nabywcy sami dajemy się na to złapać. (2010/12/21 11:20)

ryukon1975


Potwierdzeniem że można kol.baloonstyle jest np. film Nowoczesna Gruntówka kupiłem go z gazetą WMH.Sam łowię naprawdę duże brzany w ostrym nurcie i choć nie mam doświadczenia z karpiami wierzę że dobry feeder 150 g da radę. (2010/12/21 11:23)

Jędrula


Jak to Panowie czytam to mi się serce kraje . Ale bym sobie siadł przy feederku w słoneczku , odpalił tatrę albo tyskie ehhhhhhhhhh :( (2010/12/21 11:25)

baloonstyle


Powiem wam że tak mnie poruszyły wasze słowa ze już buszuje po stronkach i szukam jakiś filmów w tym kierunku :)) (2010/12/21 11:28)

u?ytkownik57785


no to tak na pewno masz rację.Tylko że wracając do tematu ja nie pisałem ze feederem nie da rady karpia pobrać :)) Pisałem że nie słyszałem :))

Co do Twojej myśli to masz racje , to cwane głowy klasyfikują nowy sprzęt a my potencjalni nabywcy sami dajemy się na to złapać.


Nie , nie, ja nie pisałem , nie odniosłem się do tego, że stwierdziłeś, że się nie da. Tylko, że branża tak namieszała, że teraz młody wędkarz, za Boga na grunt nie weźmie bolonki, bo MUSI mieć federa albo pickera, a na płoć tylko bat i tyczka i koniec.... Paranoja.

(2010/12/21 11:30)

ryukon1975


Masz rację kol.Mastiff firmy wędkarskie i promujące je media wiedzą jak wyciągnąć kasę od początkujących.Dlatego ja sam wybieram sprzęt jakiego potrzebuję i nie czytam że ten kij na płoć a ten na karasia:).Nie mam np.żadnego wędziska przeznaczonego na spławik(rzadko tak łowię),Ale jak już się zdarzy używam feedera.Czytałem nawet artykuł na ten temat ale nie pamiętam w jakiej gazecie (a nie będę szukał bo mam ich tyle że to potrwa do wieczora),według autora feeder jest najbardziej uniwersalną wędką i można łowić nim na przystawkę czy użyć jako wędziska match.W pełni się z tym zgadzam.Oczywiście jak ktoś łowi tylko metodą match to kupi specjalistyczny kij. (2010/12/21 11:41)

pluskfiak97


Ok chłopaki rozwinął się nowy temat a czy mógłby ktoś mi odpowiedzieć na moje pytanie. (2010/12/22 21:12)