Drapieżniki z gruntu + PVA

/ 5 odpowiedzi
Witam,
jestem tu nowy, ale nie od dziś czytam to forum. Szukam od dłuższego czasu informacji i nie jestem w stanie ich znaleźć, a na pewno nie tak konkretnych na jakich mi zależy.
Otóż, łowię tylko drapieżniki tj.: Sandacz, Okoń, Węgorz, Sum, Szczupak. Z przyłowów czasem trafia się Lin, który również mnie interesuje.
Absolutnie nie jestem karpiażem, nie łowię białorybu. Od razu się bronię, że nie jestem mięsiażem, na ok.10 wypadów kilku dniowych w roku łowię z 4-5 ryb wymiarowych rocznie.Piszę do Was z pytaniem o poradę co zrobić w przypadku gdy:
wczesna wiosna, lub wiosna - jezioro jest mocno zarośnięte. Na dnie dużo moczarki którą się sciąga po każdym rzucie.
Otóż, łowię na rosówki lub trupki i nie jestem pewien czy mój zestaw zawsze idzie na dno, a nie zaczepia się gdzieś o roślinność i potem dynda tak w powietrzu co jest równe z brakiem brań. Mam pomysł, że zastosować worki z pva lub siatkę i w niej umieścić cały przypon. Tu jednak pojawiają się inne pytania:
Czy taki zestaw odpowiednio się ułoży na dnie? Mogę pokazać coś co chcę osiągnąć na przykładzie zestawu Nasha:
http://nash.com.pl/wp-content/uploads/2014/04/23.jpg
Z tym, że tu jest na końcu kulka pop up przez co sama wypływa i jest widoczna, a co jeśli to miałyby być rosówki lub trupek?
Co proponujecie? Czy rozwiązanie z pva ma tu w ogóle sens? 
Jeśli macie jakieś pytania to mogę zrobić kilka rysunków oco mi chodzi, jeśli z opisu to nie wynika, bo jednak ciężko to ubrać w słowa.
Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.
u?ytkownik200880


Wątpię że pva pomoże, napewno się przyda jako pojemnik na zanete. Zamiast pva lepiej wywózke zrobić i mamy 100% pewności, ewentualnie postawić marker w miejscu gdzie napewno nie ma roślin i rzucać pewnie :) Pozatym trupek rozmoczy ci PVA (2017/01/19 15:22)

killuminati


Zapewne tak wygląda mój zestaw po rzuceniu:
http://s2.ifotos.pl/mini/zlepng_aewwswe.png
Czyli przypon wisi gdzieś owinięty w roślinność podwodną a na haku dyndają np. rosówki lub wątróbka.
Tak bym chciał:
http://s10.ifotos.pl/mini/takpng_aewwswa.png
Przypon kladzie się na roślinach i jest dobrze widoczne na dnie.
Da się to uzyskać bez wywózki i kamery podwodnej? (bo ciężko mi będzie na echosondzie znaleźć czysty placek) :)
  (2017/01/19 19:32)

u?ytkownik200880


Ciężko będzie, zwłaszcza jesli to moczarka, mozesz ewentualnie zrobic zestaw tak zeby przynętę podać w toni nad roślinami, ale zeby bez zaczepienia rzucić w krzaki będzie ciężko :/ (2017/01/19 20:50)

pstrag222


Mam podobne łowisko , co  Ty tylko , że nie  zarzucam zestawów na drpaieżniki bo ich tam nie ma :)

Szukam placków bez roślinności i ciężarkiem sprawdzam , czy jest czysto jak z mułem itd.
Jak jest wszystko okej to nęce i zarzucam zestaw.

Często na dnie występuje dodatkowo taki jakby mech co dodatkowo utradnia sprawę (2017/01/20 16:16)

u?ytkownik146847


Da się to uzyskać bez wywózki i kamery podwodnej? (bo ciężko mi będzie na echosondzie znaleźć czysty placek) :)


Mój kolega ustawiał się na liny , nieduże jezioro , nie głębokie z dość zagęszczoną roślinnością , wpadł na pomysł że zmontował sobie kilka rurek skręcanych na złączki i na końcu starą kosę , zrobił sobie piękny czysty teren a efekty pojawiły się po kilku dniach . Może pomyśl nad takim rozwiązaniem (2017/01/20 19:16)