Dodatkowe opłaty na rzeki

/ 5 odpowiedzi

Mam kartę wędkarską uczniowską .Chcę wybrać się na pstrągi na rzekę Kwisę albo Bóbr.O ile mi wiadomo to kiedyś na rzeki górskie były dodatkowe opłatyale. Kolega mi mówi że od tego roku dodatkowe opłaty na rzeki zostały zniezione. Nie wiem czy ma racje i w rzadnym regulaminie PZW nie mogę znależć tego tematu i proszę was o pomoc.

plotka97


tak jak ci mówilem nie trzeba dopłacać na kwisę czy bóbr (2011/02/21 21:47)

boblo1974


W waszym okręgu wyglądana to że nie ma żadnych dopłat na wody górskie !!!!!! Składka okręgowa Tabela okręgowych składek członkowskich i opłat na zagospodarowanie i ochronę wód oraz opłaty za egzamin na Kartę Wędkarską za 2011r.

I. SKŁADKA ROCZNA DLA CZŁONKA PZW 
Uprawnia do amatorskiego połowu ryb wędką na wodach krainy pstrąga i lipienia, na wodach nizinnych ze środków pływających i z brzegu Okręgu oraz: 
- jeziorach Gospodarstwa Rybackiego Sp. z o.o. w Międzyrzeczu 
- wodach Okręgów PZW, z którymi podpisano porozumienia
- wodach Landesanglerverband Brandenburgii i Landesanglerverband Mecklenburg-Vorpommeren

lp.

Rodzaj składki

Wartość

1.

Składka roczna podstawowa – pełna

120,00

2.

Składka roczna – ulgowa I (50%)
- młodzież szkolna i studenci w wieku 16-24 lat
- członek odznaczony srebrną odznaką PZW· mężczyzna po ukończeniu 65 roku życia
- kobieta po ukończeniu 60 roku życia

60,00

3.

Składka roczna – ulgowa II (75%)
- członkowie odznaczeni złotą odznaką PZW 

30,00

4.

Składka roczna – ulgowa III (100%)
- członkowie odznaczeni złotą odznaką PZW z wieńcami

0,00

5.

Składka ulgowa – wnoszona przez członka uczestnika do lat 16

20,00

(2011/02/21 21:56)

chermaster19


Dzięki za informacje ale nietrzeba dopłać tylko na te czy na wszystkie rzeki bo kiedyś nizinne były wliczone w  cenę a górskie dodatkowa czrzeba było opłacać a te odcinki rzek raczej są górskie (2011/02/21 21:57)

chermaster19


I. SKŁADKA ROCZNA DLA CZŁONKA PZW 
Uprawnia do amatorskiego połowu ryb wędką na wodach krainy pstrąga i lipienia, na wodach nizinnych ze środków pływających i z brzegu Okręgu oraz: 

Sam napisałeś że na nizinnych a to jest odcinek górski

(2011/02/21 22:00)

arturfirlit


Mogę powiedzieć na 100% bo łowię na górskich wodach.Rzeki nizinne wliczone są w składkę podstawową a odcinki górskie dopłaca się myślę że w zależności od koła.U mnie jest to 170zł/rok-zresztą wody górskie mają swoje własne przepisy co do sposobu ,przynęt ,i ilości odłowionych ryb.Warto się z tym zapoznać przed wyprawą na ryby.... (2011/03/09 16:21)