Dociążenie zanęty

/ 8 odpowiedzi
Mam pytanie czy czarnoziem tzw. kretowina ( kopczyk po krecie w parku ) nadaje się do dociążenia zanęty. Sprawdzałem wiele razy takie kopce i są one pozbawione czegokolwiek, żadnych robaków, mrówek i tym podobne. Jeśli się nadaje to w takim stanie naturalnym cz ją parą gorącą potraktować.
Jędrula


 Nie tylko nadaje się jako dociążenie zanęty ale również jako wypełniacz .  (2013/10/23 16:02)

miecz-gaz


Jaką ilość stosować na kilogram zanęty. Wędkuje w rzece w rynienkach pod samymi nogami prawie nie dalej jak 3 do 5 m.przed głównym nurtem, uciąg wody jest stabilny o połowę niż w korycie nie ma cowki ani zawirowań najlepsza miejscówka jaką mam z wielu. Czy metoda prób i błędu wskaże to właściwe. (2013/10/23 17:38)

Marcinm81


Witam
ziemia z kretowiny jest dobra nawet do dżokersa , a jak troche domoczysz to możesz dodać do zanęty na rzekę dodaje sie 1:1 czyli na kilo zanęty kilo ziemi, a w okresie wiosennym więcej ziemi a mało zanęty.
pzdr. (2013/10/23 19:55)

miecz-gaz


Serdeczne dzięki. (2013/10/24 17:04)

Spawciu


na uciag w rzece sama ziemia z zaneta moze byc za malo i zaneta splynie z nurtem , bardziej polecalbym gline wiążącą lub jakiś klej do zanet (2013/10/24 17:22)

frommert


Dokładnie tak, jak pisał mój poprzednik - samą ziemią ciężko będzie Ci dociążyć przy uciągu. Nawet jeżeli mocno domoczysz ziemię, to jest ona bardzo pulchna i napowietrzona i co za tym idzie-  szybko będzie się wymywała w łowisku. Dociążyć lepiej gliną lub żwirem - zależy jakie łowisko. Jeżeli jednak chcesz pracować na takiej ziemi, to pamiętaj by donęcać często łowisko bo kula z ziemi  szybko będzie pracować i szybko się osypie. Ziemię powinno stosować się do mulistego dna i do podawania robaków. Jeżeli masz łowisko stabilne przy dnie to zdecydowanie lepsza będzie glina. (2013/10/24 19:58)

miecz-gaz


Dokładnie tak, jak pisał mój poprzednik - samą ziemią ciężko będzie Ci dociążyć przy uciągu. Nawet jeżeli mocno domoczysz ziemię, to jest ona bardzo pulchna i napowietrzona i co za tym idzie-  szybko będzie się wymywała w łowisku. Dociążyć lepiej gliną lub żwirem - zależy jakie łowisko. Jeżeli jednak chcesz pracować na takiej ziemi, to pamiętaj by donęcać często łowisko bo kula z ziemi  szybko będzie pracować i szybko się osypie. Ziemię powinno stosować się do mulistego dna i do podawania robaków. Jeżeli masz łowisko stabilne przy dnie to zdecydowanie lepsza będzie glina.



Wszystko ładnie pięknie lecz koledzy nie doczytali wędkuje w rynience przed głównym nurtem gdzie to spływ wody jest o połowe wolniejszy  nawet o 60 % a grunt na dnie jest stabilny jeśli o to biega.Jeśli będzie wymywać zbyt szybko to owszem mogę dociążyć glinką. Wszystkie uwagi są cenne. Pozdro. (2013/10/24 20:24)

frommert


coś tam doczytałem :) ja mam taką sytuację, że przy uciągu 2-3g muszę donęcać co 10 minut bo mi wymywa. Wymywanie powstrzymałem dodaniem bentonitu. (2013/10/24 21:04)