Delikatna wędka okoniowa

/ 13 odpowiedzi
Witam!

Jaką polecacie wklejanke okoniową do łowienia na paprochy i małe gumki w granicach do 400zł.

Moimi faworytami są:
-Konger World Champion Tango 2,4m 1-8g
-Robinson Diaflex 2,4m 1-8g

paweldd


Za 400zł to maż już kij z serii team dragon, ja mam wklejanka do 28g i jest super (2015/03/04 20:49)

Kamilek93


Wklejanki draganowe są dla mnie zbyt przesztywnione. Przykładem tego jest seria FISHMAKER. (2015/03/04 20:53)

Draq


Mając taki budżet poszedłbym raczej w kierunku produkcji wschodnich... jest na naszym rynku dużo nowych firm, które nie są powszechne, a robią znacznie lepsze produkty niż te które istnieją na rynku już kilka ładnych lat. Gdybym ja stał przed takim dylematem to skierowałbym się w stronę wędek Sakura... uzbrojone po całości we Fuji, okoniówki mają przelotki KR Concept i wagę <100g. (2015/03/04 21:01)

wartoslaw


Być może i są...ale...jak zatniesz konkretna rybę np. dużego szczupaka to docenisz dragona. Ja na mojego Td 2-10g wyjąłem sporo ładnych ryb (przyłowy przy okoniach) przy boleniu 5kg nawet nie jęknął, miał jeszcze zapas mocy;) a jak miałem jakoiegoś kongera chwilę, fakty że nie był z górnej półki, to gubił prawie wszystkie większe ryby;( kupiłem TD i ten problem zniknął...a ja chwile potem olałem zawody i delikatne łowienie...kijek leży. Może jeszcze kiedyś zapragnę pasiaków;) (2015/03/04 21:02)

paweldd


Nie ma co porównywać TD do jakiegoś kongera z dolnej półki. Konger też ma parę fajnych kijaszków ale tego akurat nie znam. Pamiętaj ze nie ma co patrzeć na firmę a raczej na dany produkt ponieważ każdy ma w swojej ofercie jakieś cacka nie zależnie od producenta. Nie jest nigdzie napisane że dragon to luksus a jaxon to badziew ponieważ i on ma kilka fajnych np. bacików. Pozdro (2015/03/04 21:10)

Kamilek93


Nie można powiedzieć że dragon robi słabe kije bo to nieprawda. Łowię na TD 7-21g, kijek ma duży zapas mocy i ładnie czuć każde branie. Przeglądając fora dużo osób poleca tego Kongera (nie jestem przekonany do tej firmy) i dlatego chętnie wysłucham waszych opinii. (2015/03/04 21:17)

u?ytkownik102837


Najprościej będzie jak pójdziesz do sklepu i pomachasz nimi na sucho i tyle na temat z mojej strony. Przez internet to ci każdy może napisać ze ma ten kij i jest zajebisty a tak na prawdę łowi kijem od szczotki i chce się popisać że ma owy sprzęt. Takie bajki to nie dla mnie i radze ci weź ze mnie przykład (2015/03/04 21:23)

wartoslaw


Też mam TD 7-21g:) jak dla mnie to jeden z najbardziej uniwersalnych kijków za tą kasę, czucie brań też bajka i dodam że łowię nim praktycznie wyłącznie z żyłką;) podoła prawie wszystkim wyzwaniom, no może oprucz naprawdę ciężkiego spina...Główkę 28g +guma wytrzymał:) nawet specjalnie nie ,,słlaczał" ale to już był extream:) normalnie do tego nie służy...o kongerach więcej Ci nie podpowiem niż napisałem wyżej bo nie miałem ... (2015/03/04 21:25)

qarti


polecam daiwa megaforce 2-14 wklejanka. nie bedziesz zawiedziony :DDD (2015/03/04 21:36)

Sith


Nie zawsze cena odzwierciedla jakość, często niestety, płaci się za "firmę". Nie jestem zwolennikiem wydawania kosmicznych pieniędzy na sprzęt, od lat używam sprzętu JAXON-a i jeszcze się nie zawiodłem.
Ze swej strony mogę polecić http://www.wedkarski.com/wedki/6994-wedka-extera-jig-spin-jaxon.html dł.240cm, cw.3-15g (mam używam, jestem zadowolony). (2015/03/05 05:36)

berthold


Nie zawsze cena odzwierciedla jakość, często niestety, płaci się za "firmę". Nie jestem zwolennikiem wydawania kosmicznych pieniędzy na sprzęt, od lat używam sprzętu JAXON-a i jeszcze się nie zawiodłem.
Ze swej strony mogę polecić http://www.wedkarski.com/wedki/6994-wedka-extera-jig-spin-jaxon.html dł.240cm, cw.3-15g (mam używam, jestem zadowolony).




dobrze gadasz , od siebie polecam dragon XT-PRO koszt coś około 200 zeta ale sprzęt naprawdę bardzo dobry finezyjny idealnie leży w dłoni i czuć każde pyknięcie ja mam 270/16 i jestem zadowolony , mam shimano catanę leży nie używana bo kiepska w porównaniu do nawet 15-to letniego jaxona seri genezis-zander 270/21 (2015/03/05 10:35)

w6i6e6


W tym sezonie testuję Dragon Nano XT80C 2,45 3-14gr i jest moc. Kijek mimo tego, że nie jest wklejką daje radę i jest to prawdziwa kosa. No i tak waga 94gr! Brak wklejki daje większą uniwersalność i większe możliwości łowienia szerszym spektrum przynęt. (2015/03/05 15:58)