Co na amura?

/ 12 odpowiedzi
Witam. W mojej "karierze" wędkarskiej nie złapałem jeszcze amura. Na co najlepiej biorą te ryby ? Słyszałem, że złowie amura na mirabelki. 
Mosiadz23


Zależy co mu podpasuje ale ogólnie przynęty na jakie się łapie Amury to kuku,kulki pro, może na jakieś inne ale to już nie wiem na co jeszcze pozdrawiam połamania kija :) (2010/08/10 21:34)

MareKs


Mi najlepiej się sprawdziła kukurydza ale nie konserwowa tylko śruta kukurydziana gotowana na małym ogniu z godzinkę, amury dbrze wchodziły na miejsce nią nęcone. Na drugim miejscu stawiam kulki proteinowe miodowe. (2010/08/10 21:48)

kaban


Czytam i trochę się dziwię-wędkarstwo spinningowe:co na amura.Na spinning nie złowiłem więc żadnej rady dać nie mogę.Może trzeba by było zmienić pokój.Pozdrawiam. (2010/08/11 11:34)

pike1703


z tego co ja wiem to najlepiej biorą na kulki owocowe(banan i najwieksze sztuki na truskawkowe, ponoc nawet dobre efekty sa na ananasowe) ale jeszcze nie probowalem zycze sukcesów (2010/08/12 11:58)

u?ytkownik44916


Czytam i trochę się dziwię-wędkarstwo spinningowe:co na amura.Na spinning nie złowiłem więc żadnej rady dać nie mogę.Może trzeba by było zmienić pokój.Pozdrawiam.
Popieram. Też mi się wydaje że to nie  ta bajka. Bez urazy...
(2010/08/12 14:45)

Lutii


Szybko i skutecznie to ciasto z kaszy o smaku waniliowo-kukurydzianym lub kukurydza konserwowa odsaczyc sok przesypac do sloika zalac przegotowana ciepla woda i wlac do tego zapach waniliowy zakrecic i odstawic na kilka godzin i zakladac sporo na haczyk nim wiecej tym lepiej (2010/08/12 15:30)

olgi14olgi


Rzuć grunt koło trzcin przypon 8, 3 ziarnka kukurydzy konserwowej i jedziesz z tym koksem ale nie dziwcie się koledze bo jest nowy.
białych ryb na spinning się nie łapie ok. (2010/08/18 13:19)

siwyobch


Rzuć grunt koło trzcin przypon 8, 3 ziarnka kukurydzy konserwowej i jedziesz z tym koksem ale nie dziwcie się koledze bo jest nowy.
białych ryb na spinning się nie łapie ok.


Gówno prawda.. Może amur na spinnig to rzadkość,ale leszcz,karp jak najbardziej.
(2010/08/28 11:22)

marcixo


Moim zdaniem amura najlepiej jest zlapac na lisc salaty badz na kukurydze . Zlapalem juz kilka co prawda dwa na stawie hodowlanym . Wracając do tematu czytając gazety wędkarskie duzo ludzi twierdzi ze salata jest najlepsza, ja preferuje kukurydze o zapachu czosnku badz o zapachu wanilii. (2010/08/28 12:30)

Loczek Rybak


WITAM! Amur najlepiej bierze na kukurydze, jeśli nie masz czasu parzyć itp. to kup konserwową. Jeśli chcesz pokombinować to możesz na kulki proteinowe(np.bananowe). Zanęta z jakimś zapachem (nie musisz kupywać w wędkarskim wystarczy zwykły do ciasta np.truskawkowy bo tam płacisz za firme i pudełko). Załóż koszyk haczyk nie za duży jaki uważasz i przyjdź wieczorem wtedy najlepiej biorą. Połamania kija, ale na rybie a nie na kolanie;) (2015/07/24 10:13)

zbynio 33


Już kolega sobie poradził pewnie od 2010, ale amur to roślinożerca, a ja największego złowiłem na rosówkę. Często trafia się też na kulki śmierdziuchy więc reguły nie ma. Myślę, że podstawa to kuku i kulki owocowe, dobre nęcenie i dobór miejsca, odpowiedni zestaw... :) (2015/07/24 11:15)