Choroba karpia

/ 4 odpowiedzi
witam, czy orientuje sie ktoś czy można w stawie hodowlanym zastosować nadmanganian potasu i w jakich ilościach???po zimie sporo sztuk karpia padło mi niestety a słyszałem,że to może pomóc ??
marcinCracow


Jak możesz pytać o dosypywanie czegokolwiek do wody ?
ryby padły z powodu braku tleny, ale jeśli masz jakieś wątpliwości oddaj wodę do zbadania do profesjonalnego instytutu( znajdziesz taki w google.pl) co do dosypywania czegokolwiek, według mojej oceny chcesz na siłę dosypać tylko oczekujesz aprobaty osoby na którą mógłbyś zrzucić winę jeśli więcej ryb padnie

ogólnie śmiać mi się chce z twojego postu, przecież jesteś dorosły powinieneś wiedzieć co zrobić w takowej sytuacji ! (2010/03/31 18:19)

u?ytkownik23540


Może pomóc???? Stary... Rybki popadały,bo nie dbałes o nie w czasie lodów,a teraz będziesz sypał nadmanganian?Mając swoje stawy hodowlane powinieneś wiedziec co w nich nie jest tak.Dobrze Ci powyżej kolega napisał,wez probke wody i zanies do sanepidu.Przebadają i sie dowiesz co piszczy.Pozdrawiam. (2010/03/31 18:39)

kazik47


pytałem się ponieważ takie informacje znalazłem na necie....gdybym chciał cos dosypywac ot tak to bym to zrobił a nie pytał się tutaj, ale dzięki za info.nic mi innego nie pozostaje jak rzeczywiście oddac próbke do badań, źle sie wyraziłem nie chodziło mi ze zima była przyczyną gdyż cały czas na stawie chodziła pompa do tej pory było wszystko ok, nie zdychały, teraz jest dopuszczana  swieża woda a  ryby dopiero w tym tyg. zaczely zdychać, są osowiałe, podpływają do brzegu,juz ok.pół tony padło.sorry za ignorancję ale po to właśnie zadałem wcześniejsze pytanie,żeby poznać odpowiedź. (2010/03/31 19:53)

withanight88


równiez radził bym zbadac wode, jezeli kolego mówisz, ze woda była w zimie natleniana to jakies bakterie musiały sie do niej dostac skoro ryby padają (2010/03/31 21:04)