ABU GARCIA ORRA SX 30

/ 8 odpowiedzi
koledzy co myślicie o tym kołowrotku ,wart uwagi ? do spinningu szczupakowego.
esox61


Polecam jest super. To młynek na wiele lat i w korzystnej cenie w stosunku do jego super parametrów (2012/12/09 17:25)

manfel1409


Witam. Kolego esox61 mówisz ze jest super i sprzęt na wiele lat, a na innym poście napisałeś 5 miesięcy wcześniej: "Witam. Po analizie danych technicznych ORRY oraz wielu latach uzytkowania róznych modeli młynków ABU proponuję kupić ten kołowrotek. Napewno będzie słuzył wiele sezonów". Kupiłeś ten kołowrotek, ze stwierdzasz, iz ten kołowrotek jest na wiele lat? Ja pare dni temu kupilem kołowrotek ale model Abu Gracia S30 i jestem zaniepokojony jego pracą. Otóż gdy zakręce szybko korbką słychać stukanie i szumienie we wnętrzu kołowrotka. Czy moze to być wina słabego nasmarowania częsci środkowych? Pozdrawiam (2013/01/03 15:40)

manfel1409


Po przesmarowaniu kołowrotek chodzi jak marzenie:D Już się nie moge doczekać wiosny:D (2013/01/12 16:17)

esox61


Trzeba czasem i trochę szczęścia mieć przy zakupie. Ostatnio kolega zakupił Stradica nówkę na allegro i szumiało to niesamowicie. Nawet jak go przesmarowałem nie pomogło. Łożyska najnowszej generacji i takie szumy albo trafiła mu się podróbka. Tego na rynku nie brakuje. Kupujemy przez internet i wtedy albo trafiamy oryginał albo.... ja jeszcze kołowrotka przez internet ani wędki sobie nie kupiłem. Bratu i owszem, chciał to mu zamówiłem i trafił dobrze. Sam kupuję tylko sprzęt AGD i RTV.

Ja mam dwa ABU C-3, kolega Tadek ma C-5, kolega Heniu Cardinala 2500 i te sprzęty mają już wiele lat i działają. W ofercie ABU jak i innych producentów są tanie modele jak np Stamina, Cardinale 100 do 400 są one na rdzewnych łożyskach i cenowo przystepniejsze. Modele takie jak Cardinal 500, Orra sx czy s, Revo, to kołowrotki typowo spinningowe o dobrych materiałach i wykonaniu, stąd jeśli trafi się nam model nie funkcjonujący należy go oddać do serwisu lub jeśli kupiliśmy w sieci odesłać w terminie do 10 dni za zwrotem pieniedzy. Naprawiałem już modele Shimano z niewłaściwymi wielkościowo elementami zamontowanymi w mechanizmie zbijania kabłąka. Nawet Chinczyk robi błędy mimo że podobno jest bardzo dokładny.

(2013/02/03 19:14)

esox61


Kilka dni temu robiłem Mistralla Diamond na gwarancji. Chodził ciężko i blokował się. Wystarczyło przesmarowanie - chińczykom smaru brakuje ;) (2013/02/09 20:51)

szwendacz


esox61    Czy mialeś do czynienia z Shimano Technium Fc lub Aernosem , wzdaje mi się że są dobre młynki i warte uwagi. Ale chciałbym się dowiedzieć jak z żywotnością i środkiem tych kołowrotkółw , mam Exage 2500 i jestem z niego zadowolony. Ale najważniejsze pytanie do Ciebie to jak to jest z tą płytką szpulą w Orrra sx40 . do czego ona głównie jest i ile mieści plecionki ? (2013/02/10 17:51)

arto


witam widze, że jest zinteresowanie Abu Garcia Ora Sx mało jest jak narazie opini na jego temat ja znalazłem takie      http://www.abugarcia.com/products/reels/spinning-reels/orra/orra-sx (2013/02/10 18:33)

esox61


Technium jest drogi ale ok. Aernos jest za drogi jak na to co sobą prezentuje. Generalnie u nas shimano jest drogie. To wynika z mody i faktu że większość wyczynowych spinningistów startujacych w zawodach łowiło właśnie na shimano. Głównie stradicki i aero. W stosunku do oferowanych parametrów wszystkie kołowrotki z stajni shimano są przesadnie drogie. Dajmy na to Stradicka. Młynek typowo spinningowy a jednak nie kazdy z tych kołowrotków ma łożyska z obu stron głównego koła zębatego (tam gdzie mamy korbkę). Z prawej strony z reguły jest tuleja która dostaje luzów (wyciera oś) i po kołowrotku. Popularne Catany czy Nexave to katastrofa. Maja nierdzewne łożyska ale mosiężne rolki kabłaka i nawet żyłka je przecina nie mówiąc o plecionce. Exage jest wizerukowo ładny i zgrabny ale to też tylko kołowrotek do lekkiego spinningu lub spławika ze względu na delikatność konstrukcji. Jak kogoś stać kupować shimano to warto brać tylko te drogie modele i trzeba uważać bo jest to najczęściej podrabiana marka (trudno teraz mówić o podróbkach skoro nawet stradiki już w Malezji robią od roku) stąd gdy kołowrotek podejrzanie pracuje to oddajemy go do sklepu z powrotem

(2013/02/11 17:18)