Żywotnosc plecionek - plecionki jakie wybirać

/ 11 odpowiedzi
Witam , moje pytanie dotyczy plecionek powiedzmy sredniej klasy, ile sezonow taka plecionka zachowuje swoje wlasciwosci itp. ??
Powiedzmy, ze uzytkowana jest do polowu karpi i drapierznikow na zywca ( tak wiec intsywne uzytkowanie jesli chodzi o spinning odpada )
Wczesniej nie mialem do czynienia z plecionkami , dlatego zastanawia mnie sens wydawania wiekszj kasy na takowa linke , jesli chodzi o dlugosc jej uzytkowania.
Uciesza mnie rowniez wasze uwagi odnosnie plecionek i tego czy sa "lepsze" od tradycyjnych zylek ?? pozdrawiam
MAVER61


Odpowiadając na twoje pytanie-plecionki wędkarskie dzielimy na pływające i tonące.Do metod gruntowych (to moje zdanie)używałbym tonącej.Co do trwałości to należy przedewszystkim po łowieniu ją :wysuszyc: pozwolić jej wyschnąć na kołowrotku w przewiewnym miejscu.Po drugie jakość przelotek szczytowej i drugiej.To one najczęściej się zużywają podczas stosowania plecionek .Ostra krawędz zużytej przelotki strzępi plecionke i osłabia ją.Ja osobiście używam plecionki tylko dopołowu sandacza gdzie trzeba ostro zaciąć,i,ewentualnie w rzece przy szuraniu gumą.Pozdrawiam... (2009/02/10 21:40)

pekinczyk


Używam plecionek łowiąc metodą gruntową w bardzo mocnym nurcie ,wtedy stosuję ciennkie plecionki 0,08mm nie stanowią one tak dużego oporu dla wody.Natomiast mają swoją wytrzymałość w tych partiach wody można dostac dużą rybę,wymieniam linki po jednym sezonie. (2009/02/10 21:56)

mapet77


Ja osobiscie używam tylko plecionek do polowu na martwa rybke i musze powiedziec ze najbardziej narazone na zniszczenia sa odcinki koncowe. Wiec po sezonie po prostu przewijam je na drugą szpulę i wowczas odcinek, ktory dotychczas byl odcinkiem początkowym staje sie podkladem i odwrotnie, podklad staje sie odcinkiem poczatkowym. Mysle, ze dwa sezony to jest max dla plecionki. Stosuje plecioke POWER PRO i musze przyznac, ze bardzo dobrze sie spisuje, przede wszystkim sie nie "kudli" kolokwialnie to nazywajac. pozdrawiam (2009/02/10 23:45)

krzkwi5


JA UŻYWAM PLECINEK OD TRZECH LAT I JESTEM ZADOWOLONY, NAJSTARSZA PLECIONKA MA 3 LATA I JEST NA ZESTAWIE GRUNTOWYM NA RZEKĘ, MOJE OBSERWACJE SA TAKIE ŻE JAK MASZ W DOBRYM STANIE PRZELOTKI TO DŁUGO WYTRZYMAJĄ JEŻELI PRZELOTKI SĄ POZDZIERANE I STARE TO DZIAŁAJĄ JAK PAPIER SCIERNY ŻYŁKA JEST SLISKA I Z INNYCH TWORZYW A PLECIONKA BEDZIE SIE PRZECIERAC (2009/03/09 14:27)

pike2


Przedewszystkim plecionka daje szybsza akcję zacięcia ryby, ja wymieniam plecionki 3-4 razy w sezonie ale ja bardzo duzo spininguję, jeśli będziesz dbał o plęcionkę to przy metodzie gruntowej napewno ci się sprawdzi i wytrzyma 2 sezony. (2009/03/10 01:14)

spines21


przy mniejszej średnicy masz większą wytrzymałość-to jest zysk.można dalej
rzucić.na trusne warunki lepsza jest plecionka.
jak wszystko w wędkarstwie wybór jest sprawą indywidualną.
no i koszty większe.plecionka jednak wytrzymuje dłużej,a ile
to zależy jak jej używaszi dbasz o nią.
żyłkę wymieniałem 2 razy w sezone-plecionkę mam trzeci sezon.
jeszcze jedno-plecionka chłonie wode i puchnie więc trzeba ją nawijać po zamoczeniu.niech poleży troche w wodzie i dopiero na młynek. (2009/03/10 21:37)

u?ytkownik9239


Jeśli nie będziesz dużo łowił aktywnie czyli spining to powinna ci posłużyć .Tak jak pisali poprzednicy podstawa dobre przelotki ! Co do tych średnich klas plecionki jest to różnie .Ja połaszczyłem się na tańsze i żadna rewelacja (w moim przypadku spining) kila wypraw i wyglądała jak napuchnięty sznurek.Uważać przy splataniach bo może być problem.Zależy od tego na jaką trafisz, bo naprawdę jest w czym wybierać. (2009/03/10 22:02)

apatina


Plecionki są dobre ,ale za sztywne , moim zdaniem żyłki są lepsze , ponieważ
są bardziej elastyczne , zamiast kupować plecionkę można sobie kupić naprawdę dobrą żyłkę i mieć jeszcze pieniądze w kieszeni (2009/03/12 14:15)

spines21


plecionki są sztywne,bo takie mają być.
sztywność plecionki jest zalętą przy dalekich dystansach łowienia,
plecionka lepiej sygnalizuje branie,bo się własnie nie rozciąga.
myślę,że zwłaszcza w gruntówce i spiningu jest to zaleta. (2009/03/13 19:10)

Przemek238


Powiem Ci tak ja używam plecionki do połowu na żywca oraz na spining na szczupaka. Wiesz mi plecionka ma więcej zalet niżź wad. W przypadku łowienia na spining dużo przynet zaoszczędzisz. Niestety jak zrobi się duży supeł to musisz uciąć bo nie rozplaczesz. Coś za coś. Pozdrawiam (2009/03/13 20:26)

Lin1992


Zgadzam się z tym co napisał kolega wyżej że przy plecionce zaoszczędzi się dużo przynet to fakt i wielki plus plecionki. (2012/10/27 20:14)