Żywiec puścić luzem czy na bojce

/ 5 odpowiedzi
Witam! planuję z kolegą wybrać się na ryby z piątku na sobotę lub z soboty na niedzielę. i mam takie pytanie. Żywca lepiej puścić luzem czy na bojce? a może z gruntu?jaki przypon(na Odre wyjazd)??jaki hak? jakiej wielkości żywca proponujecie?hak z oczkiem czy łopatka?przepraszam za dużą ilość pytań. Odpowiedzi na forum pewnie są ale nie mam czasu szukać ponieważ jutro szkoła. nauka ;/



z góry dziękuję i pozdro



                                                                                  połamania:)
                                                                                            Mati Hucaluk
Fix


puścic luzem czy na bojce? nie rozumiem, chodzi ci o spławik? czy grunt? jeśli chodzi o szczupłego to lepiej spławik, jak z gruntu to cieżarek, krętlik, i miękki przypon wolframowy, jeśli z gruntu to HAK, jeśli spławik to kotwica, żywiec ~10cm Hak z oczkiem. (2012/09/02 21:16)

jamaha1


luzem-żywiec na haku+5-16g ciężarek i niech płynie o to chodzi ze luzem:) (2012/09/02 21:35)

przemo1980


Żywiec to lepszy z butelki, ale ogólnie ostatnio się popsuł :) (2012/09/02 21:44)

bednar14


Witam! planuję z kolegą wybrać się na ryby z piątku na sobotę lub z soboty na niedzielę. i mam takie pytanie. Żywca lepiej puścić luzem czy na bojce? a może z gruntu?jaki przypon(na Odre wyjazd)??jaki hak? jakiej wielkości żywca proponujecie?hak z oczkiem czy łopatka?przepraszam za dużą ilość pytań. Odpowiedzi na forum pewnie są ale nie mam czasu szukać ponieważ jutro szkoła. nauka ;/



z góry dziękuję i pozdro



                                                                                  połamania:)
                                                                                            Mati Hucaluk

Jak z brzegu są interesujące miejsca to zarzuć na spławik a jak lepsze miejsca są dalej od brzegu to na grunt ;-) Przypon najlepiej z wolframu albo stalówkę. A co do haczyka to ja proponuję kotwiczkę. (2012/09/02 22:06)

perwer


Witam! planuję z kolegą wybrać się na ryby z piątku na sobotę lub z soboty na niedzielę. i mam takie pytanie. Żywca lepiej puścić luzem czy na bojce? a może z gruntu?jaki przypon(na Odre wyjazd)??jaki hak? jakiej wielkości żywca proponujecie?hak z oczkiem czy łopatka?przepraszam za dużą ilość pytań. Odpowiedzi na forum pewnie są ale nie mam czasu szukać ponieważ jutro szkoła.          połamania:)
                                                                       





U nas to sie nazywa szałot .
 Nie wiem za bardzo o co chodzi koledze ,ale:
Jaki żywiec: najlepiej żywy -
Mała płoteczka ,lub ukleja(5-10cm) -sandacz -okoń- węgorz
duża(15-20cm) -szczupak ,sum.
Przypon - wolfram -uniwersalny na wszystko ,na sandacza i okonia możesz nałożyć plecionke.
 Na sandacza najlepszy ,albo bardzo mała kotwiczka ,albo hak.
Hak oczywiście że z oczkiem ? Jak chcesz go inaczej na wolfram założyć?
Z gruntu żywca przeszyj
Jak ze spławika (ta Twoja bojka -podejrzewam) ,przebijasz hakiem ,lub kotwiczką za grzbiet ,lub pyszczek.
Jednak jak będziesz sam bez doświadczonego kolegi ,to sobie odpuść. (2012/09/02 22:15)