Żywiec preparat napowietrzający żywce

/ 7 odpowiedzi

  • konto usunięte

Wędkarstwo gruntoweSandacz
Witam Koleżanki i Kolegów.
Mam takie pytanie- na jakimś  filmie o wędkowaniu widziałem specjalny preparat (coś w rodzaju pianki)'napowietrzający" żywce-pomaga on w utrzymaniu żywca nad dnem zbiornika.
Oczywiście  znam sposób z kulkami styropianu...ale chciałbym spróbować innej metody.
Czy ktoś zna nazwę takiego preparatu?
Będę wdzięczny za pomoc.
ryukon1975


Na pewno o żywce Ci chodzi a nie o martwą rybkę?
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić by na filmie wędkarze napychali czymś żywe ryby one zresztą same pływają,bez pomocy technicznych.:)
Nazwy niestety nie znam,mam zresztą spory dystans do używania takich "wynalazków" nad naszymi i tak zaśmieconymi i zatrutymi wodami. (2012/09/13 12:44)

MASTINO


Witam Koleżanki i Kolegów.
Mam takie pytanie- na jakimś  filmie o wędkowaniu widziałem specjalny preparat (coś w rodzaju pianki)'napowietrzający" żywce-pomaga on w utrzymaniu żywca nad dnem zbiornika.
Oczywiście  znam sposób z kulkami styropianu...ale chciałbym spróbować innej metody.
Czy ktoś zna nazwę takiego preparatu?

Będę wdzięczny za pomoc.



:))))))))) Wtedy nie będzie to równa "walka" :))))))) To nie fer w stosunku do ryb na haku :)

(2012/09/13 12:51)

u?ytkownik4539


Witam Koleżanki i Kolegów.
Mam takie pytanie- na jakimś  filmie o wędkowaniu widziałem specjalny preparat (coś w rodzaju pianki)'napowietrzający" żywce-pomaga on w utrzymaniu żywca nad dnem zbiornika.
Oczywiście  znam sposób z kulkami styropianu...ale chciałbym spróbować innej metody.
Czy ktoś zna nazwę takiego preparatu?

Będę wdzięczny za pomoc.



:))))))))) Wtedy nie będzie to równa "walka" :))))))) To nie fer w stosunku do ryb na haku :)

A styropian to równa walka?



(2012/09/13 12:56)

u?ytkownik4539


Chodzi mi o "trupka"-nie śmiałbym męczyć żywej ryby!!!! (2012/09/13 12:58)

MASTINO


Oj tam, Bogdan, nie chodziło mi o czepianie się Ciebie. Moim zdaniem rybka faszerowana styropianem, czy żywa czy martwa, to też nie fer wobec przyrody i równej walki z rybami, bo to swego rodzaju odbieganie od naturalnych praw tej przyrody. Nie stosowałem ani jednej, ani drugiej metody. Żywca puszczam naturalnie, trupka także. Niech wygra instynkt drapieżnika w jednym i drugim, ale na uczciwych zasadach między mną a nim. A żeby żywiec nie szedł mi w dno, to mu zmniejszam grunt na zestawie i tyle.

P.S. 

Ale taki wątek w tej grupie? 

(2012/09/13 13:22)

Draq


To było w filmie WMH Sandacze na martwą rybkę. Tam była pianka którą wstrzykiwali strzykawką do rybki i ta unosiła się nas dnem. (2012/09/13 14:20)

szogun1


Wydaje mi sie ze to zwykly poliuretan tylko  w mniejszej tubce i za wieksze pieniadze.Jesli posiadasz pistolet do pianki to nasadzasz na koniec dyszy rurke i aplikujesz do martwej rybki to samo a bardziej dostepne. (2012/09/13 14:27)