Żywiec na spławik.

/ 5 odpowiedzi
Czasami wędkuje sobie metodą żywcową. Zakładam spławik stały około 15-20g, pod nim jakieś oliwki, 5-6 do 7g, następnie przypon (taki jak do spinningu), do tego haczyk dobrany do wielkości żywca, no i na końcu oczywiście żywiec. Łowie w rzekach, głównie Odra. Strasznie irytuje mnie, że żywiec, nawet mały potrafi mi kręcić spławikiem po całej klatce, nie byłoby to może tak irytujące, ale problemem jest to, że często wchodzi w krzaki, trzciny, często kończy się spadem żywca. Po prostu, nie stoi w miejscu. Co zrobić, aby utrzymać spławik w tym miejscu, w których chce? Wiem o jakimś przeciążeniu spławika, aby obciążenie leżało na dnie, wtedy ustawić większy grunt, aby go było widać, ale jest mi ktoś w stanie powiedzieć po kolei co mam zrobić? Z góry dziękuje.
ogtw


Tak jak piszesz, ustawić większy grunt, można też bez spławika z ciężarkiem przelotowym.Trzeba uważać, żeby nie przegapić brania. (2019/06/26 12:25)

michal2203


jeżeli zrobię tak, to będzie dobrze?
Spławik stały 20g, ciężarek przelotowy 100g, stoperek aby ciężarek nie pukał w krętlik, przypon, haczyk, żywiec. Wiedząc, że grunt jest 1m, ustawiam na 2,5m, będzie dobrze? Ciężarek 100g, by rybka wielkości 10-15cm go nie ruszyła. (2019/06/26 12:41)

michal2203


jak bym chciał bez spławika, to z gruntu bym łowił :) A chce jakieś urozmaicenie:) (2019/06/26 12:41)

ogtw


jeżeli zrobię tak, to będzie dobrze?
Spławik stały 20g, ciężarek przelotowy 100g, stoperek aby ciężarek nie pukał w krętlik, przypon, haczyk, żywiec. Wiedząc, że grunt jest 1m, ustawiam na 2,5m, będzie dobrze? Ciężarek 100g, by rybka wielkości 10-15cm go nie ruszyła. Spławik nie duży, tyle żeby się na powierzchni utrzymał, ciężarek stały, dużo mniejszy, jeżeli rybka go na chwile podniesie albo przesunie, to nie szkodzi, grunt zależnie od głębokości i uciągu wody: od 20 do 50 centymetrów większy od głębokości. (2019/06/26 12:55)

ogtw


jak bym chciał bez spławika, to z gruntu bym łowił :) A chce jakieś urozmaicenie Dla urozmaicenia, na drugą wędkę możesz łowić ukleje. (2019/06/26 12:57)