Żywiec i podrywka

/ 12 odpowiedzi
Koledzy

dwa pytania dotyczące połowu na zywą rybkę :

1. jako że od tego roku powróciła podrywka nasunęło mi się następujące pytanie :
- czy rybki złapane podrywka wpisujemy w rejestr połowów ?

2. Drugie pytanie również związane z żywcem czy złapaną rybkę którą użyję jako przynętę wpisuję również w rejestr połowów ?
koal


Szybko Mastiff - dzięki
ale powiedz mi jak mam udowodnić że ryby pochodzą własnie z tego zbiornika - kwestia uczciwości ?
Twoje odpowiedzi są podparte jakimś zapisem czy po prostu tak jest przyjęte - nie chciałbym dyskutować nad wodą z kontrolującymi mnie osobami ... (2011/01/31 18:45)

u?ytkownik57785


Nie. Moje odpowiedzi podparte są wiedzą i praktyką. Poprostu ryb nielimitowanych RAPR jakie Ty zapewne masz zamiar łowić podrywką na żywca, nie wpisuje się w rejestr. Piszemy o rybach nie objętych limitami. Łowisz je podrywką z przeznaczeniem na przynętę żywą i wpuszczasz do sadzyka lub siatki i nie wpisujesz ich w rejestr. Tak, pochodzenie żywca opieramy na szczerości i uczciwości lojalnych i uczciwych wędkarzy, a także własną wiedzą w rybostan gatunkowy danego zbiornika. (2011/01/31 18:54)

koal


Czyli jak złapie małe płotki to ich nigdzie nie wpisuje tak ? (2011/01/31 21:35)

radekszumocki


Drogi kolego kazdy z nas w zwiazku z wejsciem nowych przepisow bedzie doszukiwal sie w nich  bledow i na swoj sposob interpretowal, akurat w tym punkcie jest inne niedopracowanie prawne na ktore ma byc okreslone w innym rozporzadzeniu.Podobnie jest z art.8ust. 1 pkt3a umozliwiajacy sciganie wszystkich tych , ktorzy naruszaja limity polowow poszczegolnych gatunkow do tej pory rozpatrywane bylo to w oparciu o RAPR ktory jest aktem wewnetrzym PZW ,chodzi o nowelizacje rozporzadzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001 r.Dodam jeszcze cos do tego co powiedzial Mastiff kieruj sie zasada jezeli prawo nie jest dodrem niech dobro bedzie prawem a stosunki srodowisko czlowiek beda w rownowadze.Polamania kija (2011/02/01 06:39)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

koal


Dziekuje koledzy za wyjasnienia (2011/02/01 07:43)

kuzyn78


Tutaj była szeroka dyskusja na temat używania podrywki od tego roku KLIKNIJ
Bardzo podoba mi się wypowiedź kolegi Radzisława Szumockiego,szacunek. (2011/02/02 11:08)

Romuald55


Do rejestru połowu wpisuje się tylko ryby zabrane z łowiska.Drobnica złowiona podrywką jest przynęta więc nikt jej nie zbierze i nie wpisze do rejestru.Jak nadmienił kol. Mastiff wszyscy wiemy czy dany gatunek jest w łowisku czy z innego żródła.Inną sprawą jest mrożona ryba jako martwa przynęta.Do tej pory często się tak praktykowało łowiąc sandacze i węgorze.Teraz takiej możliwości nie będzie.Trzeba zwrócić uwagę w jakich warunkach trzeba przechowywać żywce.Specjalny sadzyk lub siatka na obręczach.Nie wolno przetrzymywać w wiadrach,słoikach i innych naczyniach. (2011/02/02 13:53)

jorg2904


Witam mom pytanie jak napisoł Romuald55 to z tego wychodzi że nie wolno chytać na trupka?
czyli jak na danym stawie bądz jeziorze chyca płotki to nie moga ich zamrozić żeby mieć na drugi roz jakom trupek.pozdro (2011/02/09 14:58)

u?ytkownik57785


Witam mom pytanie jak napisoł Romuald55 to z tego wychodzi że nie wolno chytać na trupka?

czyli jak na danym stawie bądz jeziorze chyca płotki to nie moga ich zamrozić żeby mieć na drugi roz jakom trupek.pozdro



Nie kolego, nie kumasz. Trupek, to martwa rybka, już nie żywiec, a tu chodzi o to, żeby nie wpuszczać ryb ŻYWYCH z innych zbiorników, ponieważ mogą one przenosić jakieś choroby z macierzystego zbiornika na inne ryby w drugim zbiorniku, w którym chcesz na nie łowić. 

(2011/02/09 16:18)

adam-k


trupek to nieznaczy że nie przenosi  chorób! wprowadzenie innych gatunków ryb to jest problem! (2011/02/11 20:13)

jorg2904


Ok.dzięki za odpowiedz.pozdro (2011/02/12 07:05)