Żywiec Czy jest Humanitarny?

/ 44 odpowiedzi
kopciu


NIE JEST MOŻE HUMANITARNE ALE NIE DŁUGO ZNAJDZIE SIĘ TAKI CO ZAKAŻE ŁAPANIE NA DDZOWNICE ,ROSÓWKI BIAŁE ROBAKI itp.W KTÓRYMŚ Z WYDAŃ MIESIĘCZNIKA WĘDKARZA POLSKIEGO WYPOWIADAŁ SIĘ PROFESOR ,NA TEMAT ODCZUWANIA BUL PRZEZ PRZEZ RYBY ,NAPISAŁ ŻE RYBY ODCZUWAJĄ BUL TYLKO NA POCZĄTKU PODCZAS PRZEBICIA WYNIKA TO Z UNERWIENIA ORGANIZMU INNEGO NIŻ SSAKI (2009/03/19 22:21)

pike2


Jak by cała społeczność wędkarzy zaczęła tłuc wodę żywcem to dopiero wtedy by było zachwianie równowagi biologicznej. Wędkarz który łowi na żywca po brani czeka na zaciecie ryby co naj mniej 10 sekund i dopiero wtedy zacina, po wycholowaniu okazu okazuje się ze to jest na przykład 30centymetrowy niewymiarek i taka ryba ma kotwice juz głęboko w przełyko, no niestety nie da się go wyczepić tak żeby przeżył. Ja wędkuję od niedawna i stosuję metodę spiningową ale jeszcze nigdy mi sie nie przytrafiło żeby ryba połknęła głęboko sztuczną przynętę. (2009/03/19 22:30)

szimejks


no właśnie czy żywiec jest humanitarny? A co to znaczy? Humanitarny - ludzki, miłujący człowieka, szanujący jego godność, odznaczający się humanitarnością, humanitaryzmem. Koleżanki i koledzy!!! mam jedno pytanie, czy następny post na naszym wędkarskim forum będzie pod tytułem `karaluch też człowiek`???? Zgaduję że to co piszę może być kontrowersyjne, ale być może taka ma być. Czytam wszystkie wypowiedzi i nie mogę się nadziwić. Czy to jest portal `zielonych`, czy wędkarzy? Ryba to ryba, tak jak ktoś wcześniej napisał jesteśmy mięsożercami, jeszcze trochę i zaczniemy polemikę na temat tasiemca którego ma jeden z naszych kolegów i zastanawia się czy usunięcie go z jego własnego przewodu pokarmowego jest humanitarne czy nie... Jak tak dalej pójdzie, dojdziemy do wniosku, że wędkarstwo jest niehumanitarne, czyli nieludzkie. Pozdro dla kumatych.....i....na ryby, na spining, na żywca, z ochotką, chruścikiem i oczywiście z regulaminem połowów który jest takim żywcem PZW.....i oczywiście też nie jest do końca humanitarny.......ale przynajmniej beton ma uciechę....Jeszcze raz pozdro dla kumatych(nie zamierzałem tu nikogo obrazić) (2009/03/19 23:05)

u?ytkownik7463


skoro wędkujesz od niedawna i to spiningiem skąd wiesz jak zahacza się szczupak przy połowie na żywca? bo ja już sporo ich tą metodą złowiłem i duże i małe i nie miałem problemów z odhaczeniem. a w dziesięć sekund to szczupak jeszcze nie połknie głęboko przynęty tylko ją układa łbem do środka (2009/03/20 00:00)

pike2


Od nie dawna to znaczy 2 lata po ośmioletniej przerwie i niestety wiem jak to jest, chodze ze spiningiem i widze co sie dzieje, a na spining naprawde o wiele trodniej jest zaciąć rybę, nie będę o tym pisał bo napewno o tym wiesz. Zdaża się zaobserwować jak łowiący wędkarze na żywca wabią spiningiem drapieżniki i to jest sprawiedliwe? Przecież łowiąc na spining możemy używać tylko jednej wędki. (2009/03/20 00:46)

loli_83


C&R - ludzie zastanówcie sie co macie w swoich wodach....... i co bedziecie mieli za jakis czas...... niedługo to ropuchy bedziecie łowić.... (2009/03/20 18:04)

u?ytkownik8030


JA piernicze! Znowu?! Znowu zaczynacie drążyć to zakichane No kill?! Nie no doprawdy to żenujące. Jak to czytam, to dochodzę do wniosku że czas sprzedać wędki. A to zywca zakazać, a to podrywki, a to spinningu, to niehumanitarne, a tamto też nie, Co wy chcecie z tego wędkarstwa zrobić? Związek wegetariański? Animalsizm? Zieloni? Nie wystarczy dbać o przyrodę i stosować regulamin? Po zo znowu ta dyskusja? Było za spokojnie na portalu? (2009/03/20 18:15)

u?ytkownik7474


ty brutali chcesz dziurawić te biedne rybeczki? Ty nikczemniku. bierz przykład z co po niektórych uczestników zawodów. Oni nie dziurawią tych swoich sztuk z których każda nadaje się na żywca. (2009/03/20 19:10)

u?ytkownik8030


W końcu i tak będę winny Mateuszku. (2009/03/20 20:11)

loli_83


GHOSTMIR nikt tu nie namawia do zaprzestania jakichkolwiek metod, po prostu wyrażamy swoje opinie na ten temat, jeden woli czarne inny białe... tyle. Pozdrawiam Śląsk :) (2009/03/20 22:07)

u?ytkownik8030


a to niby ja to napisałem? (-) "ZAKAZ UŻYWANIA METODY ŻYWCOWEJ!!! " (2009/03/21 17:25)

glizdziarz


Nie no pewne, nie jest humanitarna, tak samo z resztą jak całe wędkarstwo dla przyjemności czy polowania. Przecież łowimy dla przyjemności czy polujemy z takich samych pobudek a nie z konieczności. P...nie "etyków" którzy wyznają zasadę: złów i wypuść to czcza demagogia. Przecież hol ryby to dla niej cierpienie, przecież wbity w pys hak też sprawia ból, przecież uszkodzenie śluzu też nie jest obojętne, a będzie bez względu jakiego sprzętu używa się.
Ludzie opanujcie się. Czy koleś łowiący w ciągu 3 godz 300 płotek i uklejek i potem je wypuszczający bo się pobawił to postępuje humanitarnie. CCzy kalecząc rybę dla samej przyjemności złowienia jestetyczne i humanitarne? Nie nie jest i nie będzie, bo sprawia tej rybie cierpienie spowodowane przez chęć "rozerwania się" nad wodą.
Dla mnie bardzie humanitarny jest wędkarz, który złowi na żywca drapieżnika i zabierze go w celu skonsumowania, niż zboczeniec kaleczący kilkaset ryb dziennie, tylko po to żeby sobie połowić. (2009/03/21 18:33)

ekoolo


Nie tak do końca się z Tobą zgodzę von trzmiele.Nasz LIBERALNY regulamin jest interpretowany na wiele sposobów.Poruszałem ten temat w swoim artykule(Jig z martwą rybką )Jeżeli mam wybierać wolę martwą rybkę nas jigu,niż żywego np karasia zapiętego za grzbiet. (2009/03/21 20:03)

glizdziarz


Ale tą martwą rybję wyholowanie i uśmiercanie też bolało ;-) (2009/03/21 20:07)

u?ytkownik8382


glizdziarz dobrze prawisz. sam myślę że każdy powinien robić jak mu się podoba z tymi żywcami jak ma twarde nerwy niech łapie a ja mdleje na widok przekłutej ryby to niech sobie odpuści i nie zazdrości tym co mogą wypisując że to niehumanitarne (2009/03/21 21:49)

u?ytkownik8030


odwieśmy wędki na kołek, bo to niehumanitarne hobby - pozdrawiam. Wiecie o co mi chodzi. (2009/03/22 00:25)

glizdziarz


Bo chcąc naprawdę być humanitrnymi powinniśmy to zrobić. (2009/03/22 07:44)

u?ytkownik8030


i powinniśmy jeszcze przejść na sałatę - choć dziś naukowcy twierdzą, że roślina też czuje ból. (2009/03/22 13:18)