Żywcówka

/ 5 odpowiedzi
mam pytanko jak uzbroic zywcowke tzn jaki splawik , jakie ciezarki i jakie przypony 
kimi

mam pytanko jak uzbroic zywcowke tzn jaki splawik , jakie ciezarki i jakie przypony chodzi mi o lowienie szczupaka
(2011/04/16 08:21)

kgx2bis

Kolego, spławik dobierasz do wielkości żywca, ja przeważnie używam 8-10 g plus ciężarek przelotowy 3g. Żywiec (karaś lub płoteczka) długości około 8-10 cm. Jeśli chodzi o przypon to na szczupłego oczywiście wolfram (wolę te dłuższe ok 35-40 cm), na sandała nie używam spławika lecz kładę zestaw na gruncie dociążony oliwką 25-30g tak żeby płoteczka mogła sobie chodzić wokół ciężarka. Zestaw gruntowy na sandała za dnia z przyponem wolframowym, bo wiadomo nie tylko sandacz ale i szczupak za dnia może się trafić a nocą tylko i wyłącznie przypon z plecionki. Przecież szczupak nocą nie żeruje. No zdarzają się wyjątki ale to bardzo rzadko. (2011/04/16 16:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kimi

dzieki wielkie za porade mam nadzieje ze mi to pomoze pozdrawiam (2011/04/16 23:04)

Pietresko

Ja na żywca ze spławikem używam kotwiczki i zachaczam żywczyka w okolicy płetwy grzbietowej, nie za głęboko wbijam, żeby nie naruszyc kręgosłup, bo rybka nie będzie pływac jak należy  :) (2011/04/17 11:26)

Algen

Waże jest żeby dobrać odpowiedniego zywca. Jeśli w dominują płotki to płotka na hak jeśli karas to karas :D Jest dużo spekulacji na temat kotwiczka czy hak . To zależy od gustu. Kotwiczka ma lepszy zaczep w pysku, ale w pierwszej fazie brania moze go delikatnie ukuć i niepewny szczupak wypluje przynęte. (2011/04/17 12:02)