Zaloguj się do konta

Żywcowe karasie

utworzono: 2013/05/21 16:26

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

adamoso123

Chciałbym prosić o radę. Gdzie mogę nałowić żywcowego karasia czyli takiego 10-20 cm.
Nie dalej jak 5-10 km od Łowicza.
Kiedyś miałem kilka stawów ,ale wprowadziłem tam okonie i szczupaki i już nie połowię :)

Ktoś wie gdzie można nałapać drobnicy. 

p.s. Dla krytyków od razu mówię ,że wiem wymiar żywca na szczupaka to 17 cm z tego co pamiętam. Ale nie potrzebuję ich do celów żywca. [2013-05-21 16:26]

lukasz0145

Pierwsze słyszę żeby żywiec miał wymiar... (mowa tutaj o karasiu) A jeśli będę chciał złowić tym żywcem sandacza to już nie będzie miał wymiaru ??  [2013-05-21 16:42]

adamoso123

Ostatnio mi jakiś stary spiningista powiedział ,że dostanę mandat jak będę łowił na tak małego żywca. Bo wymiar jest niby 15 czy 17 cm. Więc napisałem na wszelki wypadek ,żeby nie było spamu nie na temat. [2013-05-21 20:08]

MASTINO

Chciałbym prosić o radę. Gdzie mogę nałowić żywcowego karasia czyli takiego 10-20 cm.
Nie dalej jak 5-10 km od Łowicza.
Kiedyś miałem kilka stawów ,ale wprowadziłem tam okonie i szczupaki i już nie połowię :)

Ktoś wie gdzie można nałapać drobnicy. 

p.s. Dla krytyków od razu mówię ,że wiem wymiar żywca na szczupaka to 17 cm z tego co pamiętam. Ale nie potrzebuję ich do celów żywca.

A ta teoria skąd?

[2013-05-21 21:03]

MASTINO

Ostatnio mi jakiś stary spiningista powiedział ,że dostanę mandat jak będę łowił na tak małego żywca. Bo wymiar jest niby 15 czy 17 cm. Więc napisałem na wszelki wypadek ,żeby nie było spamu nie na temat.

Zamiast słuchać głupich podpowiedzi niedouczonego wędkarza, to poczytaj RAPR, który Ci pomoże w tej kwestii. A o takie karaski zapytaj w sklepie wędkarskim, sprzedawca Ci podpowie gdzie wędkarze takie łowią. Obyś tylko nie używał ich na żywca w innej wodzie niż je pozyskasz. Bo wtedy będzie mandat na pewno. 

[2013-05-21 21:07]

Milyy

Ale ktoś Ci chciał kity wcisnąć karaś nie ma wymiaru
[2013-05-21 22:20]

Tak jak napisał ci Mastino. Przestudiuj kolego RAPR a unikniesz takich głupich podpowiedzi. [2013-05-22 06:39]

Jack14

Kolego Adamie naprawdę to o co pytasz jest strasznie żenujące.

Pozwoliłem sobie przeczytać przypis, który zamieściłeś i cyt.:

- jestem doświadczonym wędkarzem łowię rybu od 6 roku życia

na końcu:

C&R

Musisz zacząć poważnie traktować wędkarstwo, poczytać trochę regulamin aby w przyszłości nie zadawać tak kompromitujących pytań.

Pozdrawiam.

[2013-05-22 15:58]

adamoso123

Na wszelki wypadek napisałem coś co usłyszałem od wędkarza. U nas w kole przy opłacaniu karty nie chce im się informować o zmianie w przepisach więc skąd mogłem wiedzieć , rapr znam taki jaki czytałem zdając na kartę , no i tyle co usłyszałem od innych o zmianach. A i tak wyszło nie tak jak chciałem .Zamiast dostać odpowiedź na pytanie zostałem zlinczowany za to ,że się zabezpieczyłem przed tym ,żeby nie zostać skrytykowanym. ehhhh.... [2013-05-22 17:18]

jacenty75

Co by nie było ale karasie o jakich piszesz 10-20cm to ja pomimo Twojego deklarowanego C&R bym bardziej na patelni widział niż na żywca (chyba, że ew. na suma) o ile miałeś kiedykolwiek z takowym do czynienia. [2013-05-22 17:58]

Karasia srebrzystego na przynętę stosować nie wolno a karaś pospolity to zbyt piękna i coraz rzadsza ryba ażeby ją wieszać na kotwicy. Po cholerę karaś na żywca? Nie ma innych gatunków: krąp, ukleja.... W ogóle żywcowka to metoda- nieporozumienie.Wstyd, że się jeszcze łowi w ten sposób.
[2013-05-22 18:23]

piastol1985

Mam pytanie czy jest jakiś limit na tzw Karasie japońce. Chodzi mi o to ile sztuk moge wziasc na dzień i ich wage  1 sztuka ok ma ok 1,50 kg   prosze o pomoc. okreg katowice nigdzie nie moge znalesz info na ten temat
[2013-05-22 18:35]

jacenty75

Karasia srebrzystego na przynętę stosować nie wolno a karaś pospolity to zbyt piękna i coraz rzadsza ryba ażeby ją wieszać na kotwicy. Po cholerę karaś na żywca? Nie ma innych gatunków: krąp, ukleja.... W ogóle żywcowka to metoda- nieporozumienie.Wstyd, że się jeszcze łowi w ten sposób.

A Tobie Kolego co znowu??? Dlaczego japońca na żywca nie wolno? Karaś pospolity (złoty) fakt szkoda ale nikt nie zabrania. A co do metody żywcowej to już kiedyś był pewien minister ochrony środowiska który niemając bladego pojęcia wprowadził zakaz połowu na żywca pozbawiając tym samym wszystkich starszych i mających problemy z bieganiem ze spinem możliwości połowu np . szczupaka - na szczęście na krótko. [2013-05-22 18:35]

Sniper64

Mam pytanie czy jest jakiś limit na tzw Karasie japońce. Chodzi mi o to ile sztuk moge wziasc na dzień i ich wage  1 sztuka ok ma ok 1,50 kg   prosze o pomoc. okreg katowice nigdzie nie moge znalesz info na ten temat

Cześć.
         - proponował bym zabrać tyle ile mówi rozsądek..i potrzeba by posmakować sobie świeżej rybki:) Pozdrawiam nie którzy biorą tyle że nie mogą sami tego unieść:))

[2013-05-22 18:39]

A Tobie Kolego co znowu??? Dlaczego japońca na żywca nie wolno? Karaś pospolity (złoty) fakt szkoda ale nikt nie zabrania. A co do metody żywcowej to już kiedyś był pewien minister ochrony środowiska który niemając bladego pojęcia wprowadził zakaz połowu na żywca pozbawiając tym samym wszystkich starszych i mających problemy z bieganiem ze spinem możliwości połowu np . szczupaka - na szczęście na krótko.

Karaś srebrzysty to ryba obcego pochodzenia - nawet stosowanie tej ryby, tam gdzie występuje w obfitości - nie jest w porządku, gdyż należy dążyć raczej do eliminacji gatunku(!)  aniżeli do promocji ; tym jest właśnie stosowanie karasia srebrzystego na przynętę , niezależnie od okoliczności i miejsca użycia: promocją, jako ryby trwałej żywotnej na haku i łownej. W jeziorach, gdzie  bytuje jeszcze karaś pospolity - żaden porządny wędkarz nie zawiesi na hak ani karasia pospolitego ani też srebrzystego. Dlaczego ? Jest po prostu wędkarzem, któremu radość sprawia postępowanie w myśl porządku i pewnej etyki. Karaś srebrzysty jest gatunkiem obym i niepożądanym nigdzie: ani na haku ani na w wodzie, być może na patelni spełnia swą właściwą rolę, z kolei zaś jego rodzimy kuzyn - karaś pospolity to ryba zbyt cenna dla przyrody, by ją zabijać w imię sukcesów wędkarskich.
Japończyk jest zabroniony jako przynęta, wszędzie tam, gdzie go nie ma lub jego populacja jest (na szczęście) ograniczona.
[2013-05-22 19:10]

adamoso123

Nie potrzebuję ich na żywca ,bo na żywcówki nie łowię , chyba ,że sumy jak kolega wyżej napisał ,ale też rzadko , karasie potrzebne są mi w innym celu ,a "żywcowe " to znaczy małe. Tyle z mojej strony i proponuję zamknąć temat. Bo jak zwykle na tym portalu wszyscy się spierają. pozdrawiam [2013-05-25 07:49]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia