Zaloguj się do konta

Żyłki Jaxon- opinie

utworzono: 2013/01/23 17:50
michald211

Witam...Prosiłbym o opinie żyłek firmy Jaxson....

 czy te żyłki faktycznie mają tak wysoką wytrzymałośc w porównaniu do innych żyłek???
[2013-01-23 17:50]

Draq

Ja bym nie kupował tych żyłek. Na lód bardzo dobre żyłki są firmy Salmo. 0,08 prawie w ogóle nie widać. Jak już to inwestowałbym w dobre firmy takie jak Dragon, chociaż im też udało się bubla wypuścić np. Team Dragon Spinn. Ale ogólnie Dragon robi dobre żyłki. Robinson też ma fajne, kupuję sobie ich żyłki na przypony. A Jaxon to jest niska półka w wędkarstwie i większość ich produktów po prostu sypię się od używania i nie polecam. Chociaż kilka wędzisk im wyszło.
[2013-01-23 17:59]

rafal05

Zdecydowanie nie polecam.

[2013-01-23 18:20]

bednar14

Również się zawiodłem na jaxonie a szczególnie na żyłkach z serii satori i eternum.
[2013-01-23 19:42]

piter1311

Ja używam głównie żyłek trubacco,robinsn,dragon i daiwa.Co do jaxona,sparzyłem się raz na zyłce XT-PRO,0,20 mm,niewytrzymała 3 miesięcy(zaczęła się dosłownie rwac ja nitka,może trafiłem na jakąs starą) ale jaxon eternum,była całkiem całkiem.I po tamtym incydencie kupuje głównie tamte firmy. 

[2013-01-23 19:48]

ryukon1975

Witam...Prosiłbym o opinie żyłek firmy Jaxson....

 czy te żyłki faktycznie mają tak wysoką wytrzymałośc w porównaniu do innych żyłek???







Nie ,to co wypisują na szpulkach i jakby tego nie nazwali to jest tylko zwykłe kłamstwo.
[2013-01-23 20:18]

luzy

Używałem na spining i nie polecam!!!
[2013-01-23 21:14]

Zielony80

Stanowczo odradzam te żyłki. Zawiodłem się i to baaaaaardzo [2013-01-24 10:26]

Rumcojs

 Mam wrażenie ze niektórzy piszą o jaxonie chociaż pewnie nigdy nie używali. To juz nie te czasy że jaxon to badziew itd. Tańszy sprzęt owszem może zawodzić ale jaxon ma także sprzęt z wyższej półki:) ja np mam żyłkę jaxon na spiningu i sprawuje się dobrze a uprzednio miałem nawinięta dragona maxime i właśnie szybko ją zmieniłem z powodu słabej jakości i częstego pękania na węźle nawet w rekach. Przy okazji jaxon ma żyłki produkowane i w niemczech i w japonii także osobiście uważam że są dobrym wyborem. Pozdrawiam :)
[2013-01-24 11:12]

Bernard51

ja np mam żyłkę jaxon na spiningu i sprawuje się dobrze a uprzednio miałem nawinięta dragona maxime i właśnie szybko ją zmieniłem z powodu słabej jakości i częstego pękania na węźle nawet w rekach. Przy okazji jaxon ma żyłki produkowane i w niemczech i w japonii.

Osobiście obie firmy bym nie polecal...są na rynku w podobnej cenie lepsze żylki!!
[2013-01-24 11:19]

maciek223

 Mam wrażenie ze niektórzy piszą o jaxonie chociaż pewnie nigdy nie używali. To juz nie te czasy że jaxon to badziew itd. Tańszy sprzęt owszem może zawodzić ale jaxon ma także sprzęt z wyższej półki:) ja np mam żyłkę jaxon na spiningu i sprawuje się dobrze a uprzednio miałem nawinięta dragona maxime i właśnie szybko ją zmieniłem z powodu słabej jakości i częstego pękania na węźle nawet w rekach. Przy okazji jaxon ma żyłki produkowane i w niemczech i w japonii także osobiście uważam że są dobrym wyborem. Pozdrawiam :)


Używałem żyłki jaxon satori 0,22 i musze przyznać że była słabsza od yorka 0,16 ,wiec produktu nie można nazwać dobrym.Dodam że york jest tańszy od jaxona. [2013-01-24 11:28]

Rumcojs

Ja tylko napisałem swoje odczucia co do żyłki jaxon :)
[2013-01-24 11:44]

ryukon1975

 Mam wrażenie ze niektórzy piszą o jaxonie chociaż pewnie nigdy nie używali. To juz nie te czasy że jaxon to badziew itd. Tańszy sprzęt owszem może zawodzić ale jaxon ma także sprzęt z wyższej półki:) ja np mam żyłkę jaxon na spiningu i sprawuje się dobrze a uprzednio miałem nawinięta dragona maxime i właśnie szybko ją zmieniłem z powodu słabej jakości i częstego pękania na węźle nawet w rekach. Przy okazji jaxon ma żyłki produkowane i w niemczech i w japonii także osobiście uważam że są dobrym wyborem. Pozdrawiam :)









 czy te żyłki faktycznie mają tak wysoką wytrzymałośc w porównaniu do innych żyłek???

W pytaniu kolegi nie chodziło chyba głównie o jakość żyłek tylko te "kilogramy" podane na szpulach jakie podaje Jaxon.Są one dużo większe od wytrzymałości żyłek innych firm bo Jaxon nie podaje wytrzymałości żyłek tylko jakieś swoje dane z kosmosu.
Żyłki na których pisze że są z Japonii są często beznadziejne.
[2013-01-24 12:12]

Rumcojs

Właśnie chodzi o to ze jaxon podaje w katalogu "sugerowaną wagę łowionych ryb" jako parametr a nie wytrzymałość liniową jak reszta producentów i myślę że tu jest problem bo reszta producentów podaje wytrzymałość.  Używałem innych żyłek i jaxony na pewno nie są mocniejsze :) mi chodzi raczej o walory użytkowe. Jakością nie odbiega od żyłek innych firm.
[2013-01-24 13:19]

ryukon1975

Właśnie chodzi o to ze jaxon podaje w katalogu "sugerowaną wagę łowionych ryb" jako parametr a nie wytrzymałość liniową jak reszta producentów i myślę że tu jest problem bo reszta producentów podaje wytrzymałość.  Używałem innych żyłek i jaxony na pewno nie są mocniejsze :) mi chodzi raczej o walory użytkowe. Jakością nie odbiega od żyłek innych firm.









Podawanie tej tego sugerowanego parametru to zwykle oszustwo.
Ty wiesz co piszą ja też wiem ale chłopak który założył wątek nie wie myślał że są mocniejsze od innych a takich młodych wędkarzy którzy kupują codziennie żyłki w sklepach daje się omamić tym kłamstwem mnóstwo ,w całym kraju.

[2013-01-24 13:28]

Rumcojs


Jako przykład opis żyłki ze strony jaxon, czyt. drugi akapit :)

http://jaxon.pl/Katalog/249_177_zylki-plecionki/5049_jaxon-eternum/Produkt/21029_eternum-spinning.aspx
[2013-01-24 13:35]

Rumcojs

Tutaj sie z Tobą zgodzę :). Wiadomo że można wygrać walkę z rybą cięższą niż wytrzymałość żylki a oni podają właśnie sugerowaną wielkość tejże ryby ;p
[2013-01-24 13:40]