Żyłki i przynęty na karpie i amury

/ 12 odpowiedzi
Witam kolegów i koleżanki po kiju!
W tym sezonie chciałbym zacząć karpiowanie  :D Nakupiłem kulek, zanęt, koszyczków, ciężarków, rurek, przyponów itd. Interesuje mnie jaką żyłkę mam założyć i jakie kulki mogą się sprawdzić o tej porze roku. Może ktoś z was zna jeszcze jakieś sposoby na karpia typu: ziemniaki, kukurydza itp. :D 
turu82


squid jest dobry  ale zapytaj karpiarzy ,takich wątków  od lutego było tu z 10 , poszukaj (2012/04/20 18:39)

matis1994


Po pierwsze porządnych karp nie połowisz na teleskopy z  targu.Po drugie dobre żyłki po trzecie dobre łowisko na których są duże karpie(oto w PZw ciężko,radze zacząc na komercyjnych albo specjalnych),po czwarte dobry zestaw i dobra przynęta po piąte dobre nęcenie,po szóste umięjętności samego łowiącego. (2012/04/20 18:56)

matis1994


Żyłka minimum 0,30 a na 'patykach' 0,35-0,40 nie będzie przesadą,chyba że wybierzesz plecionke to też odpowiednio mocna.A przynęty musisz sam spróbowac,u inektórych na wiosne sprawdza się to u inektórych coś innego .Kombinuj.Ważne że masz chęci i zapał.Połamania kija na tych karpikach i amurach. (2012/04/20 18:58)

ARTMAR1


Powiem tak Matis 1994  nie ma racji mówiąc ze wędki a "targu " sie nie nadają  jak zaczynałem łowic nie maiłem super wędki zwykłaą z targu od "ruska" i powiem ze ciągłem na niej ładnie karpie amury itp wiadomo dużo zależy od wedki ale byłem kiedyś świadkiem jak chłopak miał dobry sprzęt na który mnie nie było stac i by ł tak pewny że ciagnął na siłe ładnego karpia i zerwał wszytko zależy, można karpia wyciągnąc na żyłkę 18 (to sztuka) ja używam 35 wiosna mały hak !! (2012/04/20 19:08)

michol


Po pierwsze porządnych karp nie połowisz na teleskopy z  targu.Po drugie dobre żyłki po trzecie dobre łowisko na których są duże karpie(oto w PZw ciężko,radze zacząc na komercyjnych albo specjalnych),po czwarte dobry zestaw i dobra przynęta po piąte dobre nęcenie,po szóste umięjętności samego łowiącego.


Twierdzisz że musi wydać odraz 3000 tyś zł. A co jak się nie spodoba karpiowanie. Kolego Dadoss poczytaj na forum kilka innych wątków jest tutaj mnóstwo informacji. 
Pozdrawiam Michoł (2012/04/20 19:54)

Dadoss


Jeśli chodzi o wędzisko to mam Robinsona ( karpiówkę 360m 40-90g ) Dałem za ten kijek 130 zł, więc chyba OK. Choć według mnie to nie sprzęt, ale przynęta się liczy. Czytałem gdzieś, że facet wyciągnął 3m suma na wędkę z bazaru. Oczywiście kołowrotek był już nie z bazaru, ale mimo wszystko, jest wyczyn :D (2012/04/20 19:54)

FELIPE


Najważniejsza jest prezentacja przynęty, dlatego nacisk kładę na zestaw końcowy, odpowiedni przypon, długość włosa. Ja stosuję na przypony plecionkę z rdzeniem, polecam np. firmy Sufix Silt, haczyki nr.4, muszą być bardzo ostre, często wymieniam przypony ze względu na stępiony grot. Co do rodzaju kulek to zależy od pory roku i przyzwyczajeń ryb. Generalnie wiosną i jesienią "śmierdziuchy", na bazie zwierzęcej typu halibut, krab, małża...,, latem można próbować wszystkiego. Ja stosuję żyłkę 0,28 i to jest niezbędne minimum. Co do wędki i kołowrotka, sam sprzęt nie łowi jednak nie ukrywam że ułatwia zadanie :) życzę sukcesów.  (2012/04/20 20:57)

JKarp


Witam kolegów i koleżanki po kiju!
W tym sezonie chciałbym zacząć karpiowanie  :D Nakupiłem kulek, zanęt, koszyczków, ciężarków, rurek, przyponów itd. Interesuje mnie jaką żyłkę mam założyć i jakie kulki mogą się sprawdzić o tej porze roku. Może ktoś z was zna jeszcze jakieś sposoby na karpia typu: ziemniaki, kukurydza itp. :D 

CześćNo a mata i duży podbierak ?JK (2012/04/20 21:52)

Dadoss


Podbierak jest, a co do maty to w czym ona pomaga?? (2012/04/21 10:29)

michol


Chroni Ryby przed otarciami i utratą śluzu. Według mnie niezbędna rzecz do połowu karpi. Chyba że masz zamiar strzelić rybę w łep i zabrać do domu to szkoda kasy. (2012/04/21 13:15)

u?ytkownik111910


Niezbedna rzecza jest zdrowy rozsadek i umiejetnosc czytania wody. Posiadanie odpowiedniej wielkosci maty i podbieraka to podstawa. Dobrze tez miec nad woda srodek do odkazania ran gdyz nad woda zdarzaja sie niedzielni wedkarze ktorzy je kalecza. Pozdrawiam i polamania kija zycze. (2012/05/07 01:52)