Zaloguj się do konta

Żyłki i plecionki do feedera

utworzono: 2013/02/03 21:37
rolo81

Proszę w tym wątku zadawać pytania jak w tytule
[2013-02-03 21:37]

rolo81

w tym wątku zakładamy pytania jak w tytule nie zakładamy nowych wątków na te tematy dziękuję
[2013-02-03 22:09]

Daniello92

Skoro jest taki wątek to czemu nie skorzystać :) 
No w tym sezonie sprawiłem sobie feedera i zastanawiam się jaka żyłkę na niego nawinąć, dobrą ale niedrogą. Miejsce połowu wiadomo rzeki z  półśrednim - średnim nurtem.
Jakieś propozycje? 
Dzięki i Pozdrawiam  [2013-02-04 08:04]

enzo2211

Witaj. ja uzywałem w zeszłum sezonie mistrall amundson feeder 0.22. Żyłka jak zyłka, nie jest strasznie rozciągliwa, ma tendencje do zapamiętywania szpuli, koszyczek 40gr leciał śmiało na jakies 40-45m robinsonem 3.30 (wędkuje na zalewie). Cena cos kolo 15zł plus minus..... [2013-02-04 12:21]

xemit

Witaj. ja uzywałem w zeszłum sezonie mistrall amundson feeder 0.22. Żyłka jak zyłka, nie jest strasznie rozciągliwa, ma tendencje do zapamiętywania szpuli, koszyczek 40gr leciał śmiało na jakies 40-45m robinsonem 3.30 (wędkuje na zalewie). Cena cos kolo 15zł plus minus.....

Tendencja do pamięci kształtu to jedna z najbardziej upierdliwych wad żyłek, chyba zże ktoś uwielbia widok sprężyny.Kup to  http://bass-sklep.pl/zylka-sufix-feeder-mono-150m.html  , wydasz niewiele, a będziesz zadowolony. [2013-02-04 13:34]

endriu1994

Według mnie najlepszym rozwiązaniem do feedera jest plecionka. Bije na głowe żyłke swoją nierozciągliwością i praktycznie zerową pamięcią. Co do sygnalizacji bran również deklasuje żyłke. [2013-02-04 14:43]

przemo1980

Skoro jest taki wątek to czemu nie skorzystać :) 
No w tym sezonie sprawiłem sobie feedera i zastanawiam się jaka żyłkę na niego nawinąć, dobrą ale niedrogą. Miejsce połowu wiadomo rzeki z  półśrednim - średnim nurtem.
Jakieś propozycje? 
Dzięki i Pozdrawiam 

Żyłkę o średnicy 0.22 - 0.25. W zależności od miejsc w jakich będziesz łowił i na jakie zestawy.
Proponuję ;
1. Fiume Feeder
2. Dragon Maxima Match/Feeder, Carp/Feeder
3.Trabucco T-Force Feeder
4. Mikado Sensei Feeder - niedroga i bardzo mocna żyłka
[2013-02-04 15:53]

predator70

Polecam żyłkę Dragon Super Camou Feeder 300m.Łowię na Odrze i po sezonie  testowaniu jej kupiłem na ten rok również.
[2013-02-04 16:05]

przemo1980

Polecam żyłkę Dragon Super Camou Feeder 300m.Łowię na Odrze i po sezonie  testowaniu jej kupiłem na ten rok również.

żyłka nie jest zła, ale chyba troszkę przegrubiona .
[2013-02-04 16:13]

Daniello92

Chyba kupie Dragon Maxima, nad grubością się jeszcze zastanowię.
Dzięki za konkrety i Pozdrawiam! [2013-02-04 18:21]

rolo81

dziękuję za zrozumienie i myślę że w tym wątku padną tylko pytania dotyczące żyłek i plecionek a nie będą zakładane nowe wątki o temacie żyłki lub plecionka pozdrawiam
[2013-02-04 19:41]

Slawekkkk

W sezonie 2012 miałem dużo delikatnych brań,  które prawie  nie były widoczne ,myślę że miałem nie odpowiednią żyłkę .Żyłka to element na którym nie można oszczędzać  i w tym roku prawdopodobnie zakupie  Trabucco T-Force Feeder 0,20 - 0,22. [2013-02-04 20:06]

bednar14

Zgadzam się z przemem camou jest przegrubiona i maxima również. Ogólnie to dragon chyba nie trzyma średnicy ale nie wiem bo z dragona tylko kilku żyłek używałem.
[2013-02-04 20:52]

mis2900

A jeśli chodzi o żyłki przyponowe do feederka ? Ja w tym sezonie używałem żyłek Yorka oraz Mikado UV i szczerze mowiąc jestem nimi rozczarowany. Na ten sezon szukam czegoś innego. Na celownku mam żyłki dragona camou clear i millenium soft . Jakie przyponówki wy polecacie ? 

p.s. Jeśli chodzi o główną sprawdziła mi się żyłeczka Mikado Sensei feeder , a łowiłem nią w dosyc trudnych warunkach . [2013-02-04 21:01]

przemo1980

Zgadzam się z przemem camou jest przegrubiona i maxima również. Ogólnie to dragon chyba nie trzyma średnicy ale nie wiem bo z dragona tylko kilku żyłek używałem.

jakoś kilka dni temu kupiłem maxima match/feeder 0.25 i porównałem z Camou tej samej średnicy to gołym okiem widać że Camou jest grubsza.

Teraz jeszcze muszę podskoczyć do sklepu i kupić ze 2-3 szpulki Fiume Feeder (bo tylko w jednym mi wiadomym sklepie bywa), na inne kołowroteczki. Maxime kupiłem ,bo potrzebowałem 300m.
[2013-02-04 21:04]

bednar14

A co do 300 metrów to może możecie coś polecić do feedera średnica 0,22-0,25mm. Akurat jeszcze nie dokonałem zakupu więc może skuszę się na coś innego. Używałem maximy carp&feeder i nie byłem z niej zadowolony po kilkunastu wypadach żyłka zrobiła się strasznie sztywna, źle się nią rzucało i straciła na wytrzymałości. A może ktoś z was używał dragon maxima match&feeder i porównał by ją z tą karpiową. Nie wiem czy ja na jakiś zleżały egzemplarz trafiłem czy ona taka jest.
[2013-02-04 21:21]

rolo81

Plecionka Mikado X-Plode

a co sądzicie o tej plecionce

[2013-02-04 21:33]

przemo1980

Match/Feeder używam już od kilku sezonów, przynajmniej na jednym kołowrotku zawsze miałem ją nawiniętą i jakoś specjalnie nic się nie działo.
[2013-02-04 21:34]

rolo81

do tej pory stosowałem żyłki ale ten sezon uzbroję jednego feedera w plecionkę jeśli polecacie Match/Feeder to spróbuję bo żyłki które stosuję firmy  Trabucco są wytrzymałe na węzłach i nie przecierają się szybko na rzecznym dnie
[2013-02-04 21:42]

przemo1980

do tej pory stosowałem żyłki ale ten sezon uzbroję jednego feedera w plecionkę jeśli polecacie Match/Feeder to spróbuję bo żyłki które stosuję firmy  Trabucco są wytrzymałe na węzłach i nie przecierają się szybko na rzecznym dnie

To spróbuj Fiume Feeder, naprawdę super żyłki, nie będziesz żałował.
[2013-02-04 21:47]

przemo1980

jak uzbroisz feedrka w plecionkę to uważaj na przelotki ...
[2013-02-04 21:52]

endriu1994

No rzeczywiście przy słabszych przelotkach trzeba uważać bo plecionka tnie jak piłka. [2013-02-04 21:57]

bednar14

Plecionka Mikado X-Plode

a co sądzicie o tej plecionce

Tą zółtą to do spina sobie kupię pod sandacza. Cena niewielka, może się sprawdzi.
[2013-02-05 00:09]

xemit

A co do 300 metrów to może możecie coś polecić do feedera średnica 0,22-0,25mm. Akurat jeszcze nie dokonałem zakupu więc może skuszę się na coś innego. Używałem maximy carp&feeder i nie byłem z niej zadowolony po kilkunastu wypadach żyłka zrobiła się strasznie sztywna, źle się nią rzucało i straciła na wytrzymałości. A może ktoś z was używał dragon maxima match&feeder i porównał by ją z tą karpiową. Nie wiem czy ja na jakiś zleżały egzemplarz trafiłem czy ona taka jest.

Po co Ci 300m do feedera?Taki nawój oczywiście można kupić,można również kupić krazki po 150 m , które są nie poprzecinane i stanowią łącznie  więcej niż 300 m, tylko po pierwsze metodą feeder nie łowisz dalej jak 60-70 m, a to dlatego że zwiększając ta odległość stracisz możliwość zauważenia brań , których wskażnikiem jest drgająca szczytówka , a jeśli nawet to skuteczność zacięć będzie mizernaDlatego feeder , a raczej ta metoda nie sprawdza się przy wywózce, gdzie odległości są 150m i więcej gdyż parametry żyłki uniemożliwiają prawidłowe jej napięcie gdy koszyczek ma np. 30 g a szczytówka miękka lub nawet średnia , więc z łowienia białorybu -lipa.Przy wędce karpiowej, walisz zaś 100-120 gr obciążnik , który jako tako napnie żyłkę, a specyfika brań karpia bądz szczupaka, pozwoli na inną sygnalizacje tego faktu.Polecam nawój podkładu i żyłkę 150 m, którą taniej wymienisz i starczy z naddatkiem do tej metody. [2013-02-05 14:04]

bednar14

Nie musisz mnie uczyć do czego służy feeder bo troszkę łowię to metodą i jakieś doświadczenie mam ;-)  A pytam o 300 metrów bo denerwuje mnie robienie podkładów.
[2013-02-05 14:47]

eazy-e-1997

ja cały poprzedni sezon łowiłem na żyłkę dragon maxima match&feeder 0,25 i w tym sezonie też ją kupie. Osobiście wole nawinąc 300m niż bawic się w podkłady [2013-02-05 14:52]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia