Zaloguj się do konta

Żyłki i plecionki do feedera

utworzono: 2013/02/03 21:37
endriu1994

Mi również wydaje się że nie warto bawić się w podkłady lepiej kupic więcej żyłki i mieć możliwość odcięcia kilkunastu metrów najbardziej wyeksploatowanej żyłki raz na jakiś czas. [2013-02-05 15:07]

rolo81

ja na feederze ma po 200m bo na rzece czasem się przydaje :) zwłaszcza przy odjazdach wielkich ryb :)
[2013-02-05 21:42]

ariusz24

Co do żyłeczki mikado  Sensei feeder mogę powiedzieć że łapałem na nią cały poprzedni rok i jestem zadowolony z niej w tym roku postanowiłem nie zmieniać żyłki i kupiłem taką samą. Więc polecam tą żyłkę. Pozdrawiam

[2013-02-08 14:21]

lysywedkowicz

Witam Kolegów.Jeśli już toczy się temat odnośnie żyłek i plecionek to powiedzcie mi czy warto używać plecionki do fedeera. Słyszałem już tyle opinii i zdań na ten temat, że już sam nie wiem co sądzić.Już byłem bliski zakupu plecionki, ale ktoś powiedział (sprzedawca w sklepie), że zależy jakie gatunki ryb preferuję.Jeśli coś cieższego i drapieżnego to oczywiście plecionka, a jeśli białoryb to raczej żyłka, bo plecionka w tej sytuacji to pieniądze wyrzucone w błoto.Co Wy na to ?Jeśli już piszę to jeszcze jedno pytanie : jaką polecacie żyłeczkę do fedeerka w rozmiarze 0,18-0,20 - oczywiście szybko tonącą. Wiadomo, że liczy się wytrzymałość i rozciągliwość (a właściwie jej brak) oraz brak pamięci.pozdrowienia. [2013-02-08 21:26]

endriu1994

Ostatnie zdanie w twojej wypowiedzi podkreśla praktycznie wszystkie zalety plecionki . Ja osobiście przekonałem się jak wiele zalet ma stosowanie plecionki i to przy połowie białej ryby i dlatego zostanę już chyba na zawsze przy plecionce. [2013-02-08 22:04]

ekciak

A czy plecionka power pro 0,15 pasuje do wędki mikado golden bay i czy nie będzie cięła  przelotek. dzięki za odpowiedzi.
[2013-02-20 12:01]

Cześć.Dla mnie dobra plecionka to linka o okrągłym przekroju,dobrze spleciona i nie przegrubiona.Stosowałem plecionkę do feedera na Odrze,miałem przekrój 0,15 a moc zestawu porównywalna do żyłki 0,30.Pozwalało mi to utrzymać zestaw w nurcie dużo dalej niż na żyłce nawet przy mniejszym obciążeniu a dokładnie widać było brania czy skubania przynęty.Stosując plecionkę całą amortyzację przejmuje kij i kołowrotek to da się opanować.Ryba słabo zapięta spadnie z haka częściej niż na żyłce,to też nie tragedia.Tragedia była wtedy gdy rzeka niesie jakieś zanieczyszczenia i to wszystko oblepi plecionkę,praktycznie od połowy czerwca na Odrze w mojej okolicy łowienie na plecionkę tylko podnosiło mi ciśnienie.Zrezygnowałem z plecionek.Są plecionki powlekane jakimś teflonem ale przez to są grubsze a powłoka jest bardzo nie trwała.Jeśli przyjmie się ta nowość w linkach nanofil to widzę w tym jakąś nadzieję na linkę prawie doskonałą .
[2013-02-21 10:12]

destruktor

Witam wszystkich kolegów jeżeli komuś to pomoże to powiem że to co powiedział kolega  przemo1980  o żyłkach fiume to szczera prawda seszły sezon na nią łowiłem i jest super tonie bez problemu na ten sezon też kupiłem tą żyłeczke  i co najważniejsze jest naprawde mocna i niewidze powodu żeby ją zmieniać na inną 
[2013-02-21 11:22]

wojtt

lysywedkowicz, jeśli chodzi o plecionke do feedera, jak najbardziej tak. Rozmiar łowionych ryb nie ma znaczenia, dobierasz tylko odpowiednią linke, grubość, wytrzymałość.
Plecionka tak jak żyłka posiada plusy i minusy. Mnie najbardziej denerwował szum na przelotkach. Jeśli chodzi o sygnalizacje brań, na plecionce widać je wyraźniej, swoje robi brak rozciągliwości.
Jeśli szukasz żyłki do DS, dobrą propozycją jest Maver River Stone, wytrzymała, sztywna,
b mała rozciągliwość. Coś bardziej miękkiego to np Browning Cenex Feeder, ale nadal w miare mała rozciągliwość.


[2013-02-21 12:07]

Rocky27pl

Koledzy miał ktoś na feederku taką żyłke ??? [2013-02-21 19:36]

przemo1980

No dobra Panowie, a do pickera jakie żyłeczki stosujecie (średnice) ?
Bo ja chyba zdecyduję się na 0,18 lub 0,16 i chyba raczej będzie to żyłeczka Fiume Feeder.
[2013-02-25 22:05]

DelTor0

Ciagle jade na 0.18 Maxima feeder od Dragona... [2013-02-25 22:23]

przemo1980

No dobra Panowie, a do pickera jakie żyłeczki stosujecie (średnice) ?
Bo ja chyba zdecyduję się na 0,18 lub 0,16 i chyba raczej będzie to żyłeczka Fiume Feeder.

tak czytam i widzę że trochę zle to napisałem :)
Bo do tej pory stosowałem 0,18 i nawet taką już mam nawiniętą na staaarym pickerku(tyle że żyłka nowa), ale na drugiego myślę na ten sezon dać 0,16
[2013-02-25 22:27]

Psiuku

Czytałem już trochę o tej żyłce... "Dragon Super Camou Feeder"  i chciał bym się dowiedzieć co o niej sądzicie i czy warto ją kupić ?  Z góry dziękuje za pomoc ;)

[2013-03-11 20:40]