Mi również wydaje się że nie warto bawić się w podkłady lepiej kupic więcej żyłki i mieć możliwość odcięcia kilkunastu metrów najbardziej wyeksploatowanej żyłki raz na jakiś czas. (2013/02/05 15:07)
Co do żyłeczki mikado Sensei feeder mogę powiedzieć że łapałem na nią cały poprzedni rok i jestem zadowolony z niej w tym roku postanowiłem nie zmieniać żyłki i kupiłem taką samą. Więc polecam tą żyłkę. Pozdrawiam (2013/02/08 14:21)
Witam Kolegów.Jeśli już toczy się temat odnośnie żyłek i plecionek to powiedzcie mi czy warto używać plecionki do fedeera. Słyszałem już tyle opinii i zdań na ten temat, że już sam nie wiem co sądzić.Już byłem bliski zakupu plecionki, ale ktoś powiedział (sprzedawca w sklepie), że zależy jakie gatunki ryb preferuję.Jeśli coś cieższego i drapieżnego to oczywiście plecionka, a jeśli białoryb to raczej żyłka, bo plecionka w tej sytuacji to pieniądze wyrzucone w błoto.Co Wy na to ?Jeśli już piszę to jeszcze jedno pytanie : jaką polecacie żyłeczkę do fedeerka w rozmiarze 0,18-0,20 - oczywiście szybko tonącą. Wiadomo, że liczy się wytrzymałość i rozciągliwość (a właściwie jej brak) oraz brak pamięci.pozdrowienia. (2013/02/08 21:26)
Ostatnie zdanie w twojej wypowiedzi podkreśla praktycznie wszystkie zalety plecionki . Ja osobiście przekonałem się jak wiele zalet ma stosowanie plecionki i to przy połowie białej ryby i dlatego zostanę już chyba na zawsze przy plecionce. (2013/02/08 22:04)
Cześć.Dla mnie dobra plecionka to linka o okrągłym przekroju,dobrze spleciona i nie przegrubiona.Stosowałem plecionkę do feedera na Odrze,miałem przekrój 0,15 a moc zestawu porównywalna do żyłki 0,30.Pozwalało mi to utrzymać zestaw w nurcie dużo dalej niż na żyłce nawet przy mniejszym obciążeniu a dokładnie widać było brania czy skubania przynęty.Stosując plecionkę całą amortyzację przejmuje kij i kołowrotek to da się opanować.Ryba słabo zapięta spadnie z haka częściej niż na żyłce,to też nie tragedia.Tragedia była wtedy gdy rzeka niesie jakieś zanieczyszczenia i to wszystko oblepi plecionkę,praktycznie od połowy czerwca na Odrze w mojej okolicy łowienie na plecionkę tylko podnosiło mi ciśnienie.Zrezygnowałem z plecionek.Są plecionki powlekane jakimś teflonem ale przez to są grubsze a powłoka jest bardzo nie trwała.Jeśli przyjmie się ta nowość w linkach nanofil to widzę w tym jakąś nadzieję na linkę prawie doskonałą . (2013/02/21 10:12)
Witam wszystkich kolegów jeżeli komuś to pomoże to powiem że to co powiedział kolega przemo1980 o żyłkach fiume to szczera prawda seszły sezon na nią łowiłem i jest super tonie bez problemu na ten sezon też kupiłem tą żyłeczke i co najważniejsze jest naprawde mocna i niewidze powodu żeby ją zmieniać na inną (2013/02/21 11:22)
lysywedkowicz, jeśli chodzi o plecionke do feedera, jak najbardziej tak. Rozmiar łowionych ryb nie ma znaczenia, dobierasz tylko odpowiednią linke, grubość, wytrzymałość. Plecionka tak jak żyłka posiada plusy i minusy. Mnie najbardziej denerwował szum na przelotkach. Jeśli chodzi o sygnalizacje brań, na plecionce widać je wyraźniej, swoje robi brak rozciągliwości. Jeśli szukasz żyłki do DS, dobrą propozycją jest Maver River Stone, wytrzymała, sztywna, b mała rozciągliwość. Coś bardziej miękkiego to np Browning Cenex Feeder, ale nadal w miare mała rozciągliwość. (2013/02/21 12:07)
No dobra Panowie, a do pickera jakie żyłeczki stosujecie (średnice) ? Bo ja chyba zdecyduję się na 0,18 lub 0,16 i chyba raczej będzie to żyłeczka Fiume Feeder. (2013/02/25 22:05)
No dobra Panowie, a do pickera jakie żyłeczki stosujecie (średnice) ? Bo ja chyba zdecyduję się na 0,18 lub 0,16 i chyba raczej będzie to żyłeczka Fiume Feeder.
tak czytam i widzę że trochę zle to napisałem :) Bo do tej pory stosowałem 0,18 i nawet taką już mam nawiniętą na staaarym pickerku(tyle że żyłka nowa), ale na drugiego myślę na ten sezon dać 0,16 (2013/02/25 22:27)
Czytałem już trochę o tej żyłce... "Dragon Super Camou Feeder" i chciał bym się dowiedzieć co o niej sądzicie i czy warto ją kupić ? Z góry dziękuje za pomoc ;) (2013/03/11 20:40)