Żyłki Daiwa Samuraj- Wasze opinie

/ 5 odpowiedzi
Ciekaw jestem opinii kolegów nt żyłek Daiwa samuraj,Może kupię do surfcastingu
stuart


Daiwa to ogółem porządna firma :) Mam wędzisko tej firmy do gruntu i spławika. Sam nie posiadam żadnej żyłki tej firmy ,aczkolwiek mój kumpel jest jej posiadaczem i ją sobie chwali. (2011/11/27 09:37)

mar83


Pytanie było o żyłkę nie o kije (2011/11/27 10:39)

DelTor0


Mialem 0.18, nie byla tragiczna ale to nie jest najlepszy produkt Daiwy. Slaba wytrzymalosc w stosunku do srednicy. Pewnie jakbym kupil zylke z Jaxona to bym na to samo wyszedl... (2011/11/27 11:26)

mar83


No wynika z tego,że skąpy dwa razy traci kupiłem samuraja do wędkowania z plaży Najwyżej wyrzucę bo do wieszania prania niestety nie przydatny. (2011/11/28 17:43)

ledo69


Kilka słów o żyłce Samuraj Carp.Kupiłem szpulę 500m 0,25.Powiem krótko ,przerobiłem w swoim zyciu tyle żylek, że nawet nie jestem w stanie wymienić ich nazw.Jak wiemy żyłki produkowane są w róznych wytwórniach w których to producenci sprzetu kupują je i sprzedają pod swoja marką.choć nie wszyscy.Większość sprzedawcow firmuje je swoim logiem i sprzedają jako swoje produkty.Tak wiec żylka firmy x i firmy y, to często ta sama żyłka .Jeśli chodzi o tą konkretną żyłkę Daiwa Samurai, to testuję ja juz drugi sezon i jest to najlepsza żylka jaką miałem okazję nawinąć na szpulę kołowrotka.Co najwazniejsze trzyma idealnie wymiar czyli 0.25mm ma dokładnie 0,25mm a nie jak większość która podaje wymiar zaniżony.np 0,25 a faktycznie 0,28  i wtedy wychodzi ta niesamowita wytrzymałość.Nie dajcie się nabierać na te cyferki.Zainwestujcie w mikrometr a szybko zweryfikujecie swoje poglądy.Co do wytrzymałość to jest temat którego ja osobiście nie jestem wstanie ogarnąć.kiedyś przeprowadzałm test wytszymałości róznych żylek,Odmierzalem 1 metr żylki razem z węzlami i przy pomocy wagi elektronicznej szacowalem ciężar przy który pękała.Kiedyś bardzo zdziwiłem się jak żylka pewnej firmy wytrzymała deklarowany cięzar.Ale kiedy ją po pewnym czasie zmieżyłem mikrometrem okazało się że 0,10mm miała 0125mm.tak to już jest z tą wytrzymalością.Wszystkiemu winni są sami wedkarze bo kto kupi drogą żyłkę o niskiej wytrzymałości i tu na przeciw ich potrzeb wychodzą im producenci i piszą to co chcą przeczytać zainteresowani. (2016/06/26 18:33)