Żyłka,przypon i haczyk na dużego leszcza

/ 7 odpowiedzi
Witam szukam porady jaki zestaw zrobic na duzego leszcza, znam sie troche na wedkowaniu ale nie wiem o co chodzi z tym wlasnie , leszcze taki 0,5kg wyciagam normalnie ale jak mam wieksE branie. To przy zacieciu urywa sie chaczyk , chaczyki kupuje z przeplonem 8 dziekuje pozdrawiam
jacek1987


Trzeba dobrze hamulec wyregulować to wtedy nie będziesz zrywał. (2017/08/28 06:11)

erykom


To może zmień "chaczyk i przeplon" na lepszy (2017/08/28 11:28)

Ziomecki_sd


kupne związane haczyki nie zawsze okazują sie aż tak mocne jak napis na opakowaniu ja osobiście lowiac karpie takie 10 do 16kg sam wiąże haczyki jak cos jest nie tak a rzadko sie to zdaza to mam pretensje. do siebie..... a poza tym pobaw sie hamulcem na kołowrotku (2017/08/28 12:03)

Haryyy5


nie znam się może za dobrze ale zamiast tych wynalazków których używasz, zmontowałbym zestaw tradycyjnie - haczyk + przypon.  Najlepiej samemu odpowiednio wtedy dobrać wytrzymałość przyponu i wielkość haczyka a następnie związać, co naprawdę wcale nie jest skomplikowane. Proponuje też nie zacinać na chama bo nie widzę innej przyczyny poza naprawdę badziewnymi "przeplonami" żeby urywało się przy zacięciu regularnie. (2017/08/28 16:47)

Romuald55


To nie wina haczyka i przyponu.Ja łowiłem wielokrotnie 3 kg leszcze zestawem z haczykiem 18 na przyponie 0,10. (2017/08/28 22:59)

Eryk S


Może kol. by jaśniej określił gdzie łowi jaką metodą jakich grubości zyłek używa bo podanie wielkości haczyka i gatunku ryby to za dużo nie wnosi . (2017/08/29 21:57)