Żyłka tonąca

/ 5 odpowiedzi
Witam!
Niedawno kupiłem dwie żyłki matchowe. Obie to Trabucco S-Force - 0,16 i 0,14mm.
Produkt zachwalany, ponoć tonący. Na opakowaniu stoi "SINKING" jak byk!
Nawinąłem ładnie na kołowrotek DAM, zamontowałem do odległościówki, zestaw żyłka 0,14mm, spławik 2+3g stick, odpowiednio dociążony, wszystko ładnie-pięknie, ale...
żyłka nie tonie! Cholera pływa, muszę machać tym badylem jak kretyn, zanurzać szczytówkę żeby utonęła choć 2m od kija. Tragedia, tej 0,16 nawet nie nawijałem, w sumie 40zł wyrzucone w błoto. Kupiłem, bo byłem zadowolony z Trabucco T-Force Spinn.
Są jakieś sposoby na to, żeby żyłka zaczęła tonąć? Żaden back-shot nie wchodzi w grę.
Boberto


... pisali ze plyn i odtluszczenie ..ale z nowa zylka to chyba nie da efektu ... ja kupilem  pchany ekonomia zylki dragona po 600m w takich puszkach  metalowych zielona 20 i biala 16 ...  niestety na splawik jeszcze nimi nie lowilem ...ale spiningujac calkiem ladnie sie zachowywala pod katem toniecia ... jedno mnie tylko zastanwia .... jej rozciagliwosc ... jest znaczna ..aczkolwiek przy zacieciu nie mialem porblemow. dodam ze za 600m dragon chce okolo 30 zł. (2010/04/28 13:01)

pisaq


No właśnie, 600m 30zł. A ja się naczytałem pochlebnych opinii, że fajna, mocna, że tonie itp
Pomyślałem "a kurde, 10zł dołożę, zamiast badziewia kupię coś fajnego i będę zadowolony", a tu masz Ci los!
Odtłuszczanie nowej żyłki? Tragedia... (2010/04/28 13:11)

yohny15


Też nabyłem Trabucco S-Force i niestety jak kolega pisze nie tonie, płyn niewiele pomaga, porażka. Do tej pory używałem XPS Match skin i jestem z niej bardzo zadowolony z tonięciem nie ma problemu i wytrzymała. Ta sama firma a produkty bardzo się różnią. (2010/05/01 17:57)

rybak09090909a


Witam.Ja tez dzisiaj sie zdenerwowałem.Zawsze kupuje żyłki gdzies w granicy do 10zł.Ale kupiłem żyłkę taką NIBY mocną,jak to pisze na pudełku.Żyłke nawijam przez książke tz.kłade na końcu pokoju ksiazke biore zyłke przekładam przez ksiązke i żyłke leci przez ksiazke a ja nakrecam na szpule.Ale dzisiaj poszłem nad wode wypróbowac to niby cudo.1 w trzcine i spławik poszedł.Ale tak to jest jak sie kupuje żyłke za 7.00zł.Firma Jaxon Crocodile premium.Od nich to zawsze wszystko do kitu.Kolega mi się chwalił że kupił wędkę z jaxona poszedł na ryby przy pierwszym rzucie wedka złamana.Pozdrawiam. (2010/05/01 18:21)

mar83


Mam też Trabucco ale S Force tonącą nie mam z nią kłopotów.Ale jak wynika z opisu kolegów nie zawsze warto kupowąć mocno reklamowany towar.Bede teraz bardziej ostrożny.Znajomy sklepikarz opowiadał mi taką historię.Firma Spinex kupiła na kilometry żyłkę z Gorzowa (badziewie),zakonfekcjonowała ją i zaczęła sprzedawać  jako towar pierwszej klasy.Ponieważ kosztowała grosze byli nabywcy.Sprzedawała się przez miesiąc.A potem kicha nikt nie chciał nawet na nią spojrzeć. Sklep został z dużym zapasem,więc  zwinięto ją  podwójnie i sprzedano jako sznurek gospodarczy (2010/05/01 23:38)