Żyłka przyponowa-jaka średnica?

/ 27 odpowiedzi / 3 zdjęć
SlawekNikt


Grubość przyponu zależy od ryb jakie zamierzamy poławiać i warunków na łowisku. O przyłowie napiszę tylko tyle, że się zdarzają, a jak weźmie sum, a nie sumek to Wam raczej żaden przypon nie pomoże ... Ja wiosną zaczynam cienko ( zwykle od 0,12), a jak szlag trafi jeden czy drugi to po prostu zwiększam średnicę ... (2017/04/23 16:39)

fishark


Grubość przyponu zależy od ryb jakie zamierzamy poławiać i warunków na łowisku. O przyłowie napiszę tylko tyle, że się zdarzają, a jak weźmie sum, a nie sumek to Wam raczej żaden przypon nie pomoże ... Ja wiosną zaczynam cienko ( zwykle od 0,12), a jak szlag trafi jeden czy drugi to po prostu zwiększam średnicę ...

Święta racja! przypon dobieramy do ryb, do pory roku i warunków panujących na łowisku, a nie do żyłki głównej, która wiadomo że musi być grubsza. Co niektórzy z tego forum na wiosnę polują na suma z żyłką główną 0.5 no i do tego przypon jakieś 0.4, panowie starzy forumowicze zapomnieli chyba że mowa tu o płociach, wzdręgach i karpikacha. (2017/04/23 18:35)