Żyłka Shiro

/ 17 odpowiedzi / 5 zdjęć
witam co myslicie o żyłce mistrall shiro braideo czy nada sie na robienie z niej przyponów włosowych  boje się bo zrobiłem kilka takowych i na przyponach kupnych brania miałem a na tych nie miałem brań choć kilka razy przynętę poruszyło  nie wiem co jest tego przyczynom więc proszę zwłaszcza karpiarzy o pomoc w tym delemacie 
JKarp

Pewnie nie jest to wina żyłki a konstrukcji przyponu.Wstaw fotkę swoich przyponów.JK (2014/04/13 13:26)

xxxczokxxx

witam co myslicie o żyłce mistrall shiro braideo czy nada sie na robienie z niej przyponów włosowych  boje się bo zrobiłem kilka takowych i na przyponach kupnych brania miałem a na tych nie miałem brań choć kilka razy przynętę poruszyło  nie wiem co jest tego przyczynom więc proszę zwłaszcza karpiarzy o pomoc w tym delemacie 

pomyliłem sobie w opisie i w tytule chodzi oczywiście o plecionkę (2014/04/13 16:16)

użytkownik26223

nie dokładnie widać węzeł na haku ale chyba zły węzeł.plecionka ma wychodzić od środka haka. (2014/04/13 16:47)

JKarp

I chyba włos jest za krótki. Kulka prawie się opiera o łuk haczyka.JK (2014/04/13 16:56)

xxxczokxxx

nie dokładnie widać węzeł na haku ale chyba zły węzeł.plecionka ma wychodzić od środka haka.

tak wychodzi od srodka jest to węzeł bez węzła (2014/04/13 17:04)

xxxczokxxx

I chyba włos jest za krótki. Kulka prawie się opiera o łuk haczyka.JK

a ile od kolanka ma być do kulki ?  (2014/04/13 17:05)

JKarp

Ja daję dwa centymetry ( tak na oko ). Nowy przypon wiążę zaczynając od ustawienia odległości kulki od haczyka - czyli kulka założona i zaczynam wiązać węzeł bez węzła.Na tej fotce jest kulka 20 mm, haczyk nr 2 a włos ma tyle co kulka.JK (2014/04/13 17:35)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

użytkownik26223

nie dokładnie widać węzeł na haku ale chyba zły węzeł.plecionka ma wychodzić od środka haka.

tak wychodzi od srodka jest to węzeł bez węzła

na fotce wygląda jakby pletka wychodziła do zewnątrz .

a włos zrób taki aby kulka była 1-2 cm od kolankaw zależności od fi kulki  (2014/04/13 17:38)

nela

Witam, trochę podepnę się pod temat
Kupiłem trochę sprzętu wędkarskiego i dostałem gratis 3x250m żyłki Shiro Carp Mistralla - czarna 0,26. Łowię głównie w rzekach (grunt/feeder) i mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów: czy ta karpiowa żyłka różni się czymś od feederowych czy to taki pic na wodę i nie ma większego znaczenia? Jednym słowem czy mogę ją śmiało zakładać na feederka czy kupić typową feederową? Zyłka jest czarna 0.26 (2014/04/16 20:07)

xxxczokxxx

ok dzieki za info bd próbował ;) (2014/04/23 00:26)