Żyłka XT PRO PREMIUM

/ 8 odpowiedzi
Witam mam pytanie odnosnie żyłki Jaxon XT PRO PREMIUM (prawdopodobnie jest to żyłka na spining) używał jej ktos może??chce jej użyć do metody spławikowej.Poza tym czy mozna używać  żyłki spiningowej do połowu ryb metodą spławikową:)sorka za brak nie wiedzy ale dopiero zaczynam przygode z wędkarstwem:)na poważnie Pozdrawiam
matiuss


Odradzam żyłki z firmy Jaxon. Mogę ci polecić żyłki Dragona, ewentualnie Wizarda, która w tym roku mi się świetnie sprawdza z serii Maximus. Wziąłem 0,255, a jest tak miękka jak najwyżej 0,18. Wytrzymałość 8,30 kg jej tyle wynosi. Łowiłem na nią ryby, tj. okonie, które teoretycznie powinno się łowić najwyżej na 0,18, a brały tak samo dobrze, co jest dowodem na to jaka jest dobra. A na przypony polecam Strofta, autentyczna wytrzymałość, a nie wymysł producenta jak przy Jaxonie, ktory daje chore wytrzymałości. (2012/06/01 16:13)

matiuss


Aha i mozna stosowac zylke spinningowa jako spławikową. Sam lowilem taka żyłka szczupaki spinningujac, na zywca i karpie z gruntu. Dawala rade, ale nie radze spławikowej na spinning. (2012/06/01 16:16)

Morciaty


Odradzam żyłki z firmy Jaxon. Mogę ci polecić żyłki Dragona, ewentualnie Wizarda, która w tym roku mi się świetnie sprawdza z serii Maximus. Wziąłem 0,255, a jest tak miękka jak najwyżej 0,18. Wytrzymałość 8,30 kg jej tyle wynosi. Łowiłem na nią ryby, tj. okonie, które teoretycznie powinno się łowić najwyżej na 0,18, a brały tak samo dobrze, co jest dowodem na to jaka jest dobra. A na przypony polecam Strofta, autentyczna wytrzymałość, a nie wymysł producenta jak przy Jaxonie, ktory daje chore wytrzymałości.



Nie wiem kolego dlaczego i z jakich przyczyn odradzasz żyłki Jaxona? Ja ich używam z powodzeniem, i serię XT Pro i serię Eternum. Nie skręca się i jest batdzo wytrzymała. (2012/06/12 15:59)

Karol1991


Nie jestem wymagajacy i powiem ci ze u mnie spining grunt i splawik i nie powiem ze zla zylka 0.22mm 10kg wytrzymalosc masakrycznie mocna. Ciensze uzywam na przypony i niema lipy, cieniutki przyponik a mocny. ja tam osobiscie polecam. (2013/03/15 12:51)

u?ytkownik26223


zylka 0.22mm 10kg wytrzymalosc 


















Już o tym pisano na forum . Ten parametr-"Fish up" nie ma nic wspólnego z wytrzymałością . Tu cytuje ze strony jaxsona;
"W przypadku żyłek XT-PRO i ETERNUM ograniczamy się do podania dwóch parametrów – średnicy żyłki i naszej wizji maksymalnej wielkości ryb, do łowienia których może być wykorzystana dana średnica żyłki. Oczywiście sukces wędkarza zależy również od wielu innych czynników, takich jak specyfika łowiska, umiejętny hol, akcja i klasa wędziska, jakość przelotek oraz, co szczególnie ważne, regulacja hamulca w kołowrotku. Zakładamy, że przy spełnieniu tych warunków wędkarz ma wszelkie dane do zwycięstwa w pojedynku z wielką rybą. Co więcej, jesteśmy przekonani, że przekroczenie podanych limitów jest możliwe i dla wytrawnych wędkarzy będzie miarą sukcesu."
kurna ładna ściema.
Sory ale według mnie firma która tak opisuje sprzęt nie jest według mnie wogule wiarygodna
Nie mówie że są to żyłki do d.... bo nie używałem ale ja nie kupie u nich żyłki ,choćby ze względu na to głupie hasło. (2013/03/15 13:23)

ryukon1975


Nie jestem wymagajacy i powiem ci ze u mnie spining grunt i splawik i nie powiem ze zla zylka 0.22mm 10kg wytrzymalosc masakrycznie mocna. Ciensze uzywam na przypony i niema lipy, cieniutki przyponik a mocny. ja tam osobiscie polecam.









Żyłka 0,22 mm o wytrzymałości 10 kg ?
To chyba w kabarecie
bo nie w realnym świecie.
:) (2013/03/15 14:14)

prexpl


Ta żyłka jest naprawdę bardzo dobra nie skręca się jest wytrzymała jeden z niewielu dobrych produktów jaxon    (2014/06/30 14:17)