Żyłka Trabucco T-Force Pro Carp

/ 3 odpowiedzi

Witam. Na przyszły sezon mam zamiar zaopatrzyć się w żyłkę podaną w temacie, bo z tego co usłyszałem i wyczytałem jest ona bardzo dobra jakościowo. Planuję nawinąć 2 grubości tej linki na 2 różne kołowrotki, mam jednak dylemat co do jej grubości, mianowicie: chce na kołowrotkach mieć możliwie jak najwiecej żyłki więc początkowo nastawiłem się na 0.255mm oraz 0.286mm, jednak po namyśle że cieńsza żyłka może się szybciej skręcać, przecierać itp. zdecydowałem się na  0.286mm i 0.309mm. Argumentem przemawiającym za 1. opcją jest to że będę stosować wywózkę, jednak wątpie żeby linka grubości 0.255mm podoła karpiowi o masie np 10kg (a nóż trafi się odrobine większy). Proszę o Wasze opinie.


Przy okazji, jeżeli znane są Wam dobre łowiska karpiowe czy to PZW czy komercyjne na płd. od Bydgoszczy, w okolicy Inowrocławia, Mogilna lub w tej okolicy, mile widziane informacje :)

Pozdrawiam

01lukas


Witam , trabucco to dobry wybór jeśli chodzi żyłki , na swoich krręciołach miałem TR Fedder 0,22 było OK. ale kolejny sezon kupiłem 0,25 ponieważ w ubiegłym zdarzyło mi się zerwać przy zarzucie kiedy występują największe naprężenia, Jeśli chodzi o spławik miałem 0,22 ale żyłeczka była spinningowa nie tonęła najlepiej ale szło spokojnie wyholować amura 60 cm, czy leszcza 70 cm , co do karpi stosuje TR HI-Flow 0,309 grubość ta  jest wystarczająca do wyholowania 10 -tki a i może 15 -ski . Musisz też wiedzieć jakie rybki pływają w łowisku którym chcesz łapać i co , bo jeżeli pływa tam misiek o masie 25 - 30 kg to załóż 0,35 . Kolejną rzeczą jest umiejętne holowanie ryby , osobiście wole używać hamulca walki i pobawić się holem na cieńszej żyłce, niż ciągnąć siłowo na sznurku od prania . Żyłki Trabucco są nieco przegrubione, mocne i wystarczy spokojnie na dwa albo i trzy sezony . Pozdrawiam  (2012/11/24 14:02)

endriu1994


Mam na jednym kręciołku jako główną i wszystkie przypony robię z żyłek tej firmy.Polecam w 100 procentach. (2012/11/26 19:02)

Immortallord


Jakby ktos cos wiecej napisał an temat tej zyłki bo szukam czegos przy okazji zakupów dla kolegi a on nie  chce wybulic na jakas mega droga zyłke powiedzial tak do 80 zł a ta sie idelanie w tym przedziale miesci
(2013/05/17 21:02)