Zaloguj się do konta

Żyłka Team Dragon czy plecionka Dragon ?

utworzono: 2013/07/27 19:30
karaskg

Witam
Mam dylemat co nawinąć na szpule. wcześniej korzystałem ze starego spiningu taty, a teraz przyszedł czas na wlasny sprzet. Od miesiaca zaglebiam sie w to forum i czerpie z waszych rad co skutkowalo kupnem:
wędki jaxon xt-pro ng royal spinning 2,44m/30g
kołowrotka dragon Destiny RD 820i

I tu moje pytanie co na szpule? z forum wyczytałem ze są to całkiem dobre żyłki/plecionki w rozsądnej cenie. Mój styl łowienia (jeśli można tak to nazwać) opiera się głównie na twisterach z pomostów.
[2013-07-27 19:30]

karaskg

chodzi mi o plecionkę Dragon Millenium szczupak 0,14mm
[2013-07-27 19:22]

dunster35

Ja wolę na spining łowić żyłką (0,16 mm, o,18 mm,0,22 mm) 10 kg wytrzymałości.
Choć tak naprawdę to jest kwestia przyzwyczajenia danej osoby. Tylko pamiętaj żyłka jest rozciągliwa a plecionka sztywna. Jak będziesz nastawiał się na okonie,sandacze,szczupaki to polecam moją sprawdzone żyłki jaxona.
Słyszałem jeszcze że plecionka odstrasza niekiedy okonie , ale ile w tym prawdy to nie wiem.
[2013-07-27 20:02]

Draq

Mówisz o żyłce Team Dragon Spinn? Kto Ci takich bzdur nagadał że to jest dobra żyłka? :) Najgorsza rzecz jaką mi się udało kupić w zeszłym sezonie to jest właśnie ta żyłka :) Od siebie mogę polecić żyłki Mistrall Amundson Spinn, Dragon HM80. Z tanich plecionek Mistrall Shiro
[2013-07-27 20:28]

Artur z Ketrzyna

Co wybrać, plecionkę czy zwykłą żyłkę. Ja wybrałem zwykłą żyłkę.
Poniewasz; jest tańsza, amortyzuje odjazdy i trzepotanie pyskiem przez szczupaka, jest o 1000 razy mniej podatna na splątanie nawet jak zrobi się broda na szpuli.
Żyła Dragona HM80, bodajże średnica 0,25, jak na razie sprawdza się dość znakomicie.

Ostatnio dostałem 300 m, 0,18 oryginalną francuska plecionkę. I sobie ona leży na półce.

Chcąc używać plecionki, musisz mieć wędzisko z odpowiednimi przelotkami najlepiej ze spieków. Bo niektóre ceramiczne wycierają się. Do tego kołowrotek musi idealnie nawijać żyłkę i mieć hartowaną rolkę prowadzącą żyłkę....
[2013-07-27 21:13]

Jack14

Artur przepraszam, że pytam ?

Które to "nowe" wędziska mają przelotki porcelanowe lub take co "przecina" plecionka?

Proszę o rzetelną informację.

[2013-07-27 21:17]

Artur z Ketrzyna

Artur przepraszam, że pytam ?

Które to "nowe" wędziska mają przelotki porcelanowe lub take co "przecina" plecionka?

Proszę o rzetelną informację.

Porcelanowe, czyli ceramiczne. I te się nie nadają, z czasem powstają na nich wyżłobienia, głównie na szczytowej. W jakich kijkach, w tych tańszych, Nazw podawć nie będę bo nie znam większości.
Mam arkanoida i tu zwykła żyłka po 3 latach wyżłobiła rowki, a co mówić plecionka.
Zresztą w sklepie wędkarskim też odradzą ci tych tańszych wersji, jak powiesz że będziesz używał plecionki.
[2013-07-27 21:38]

grzegorz not

Osobiście od jesieni zeszłego roku używam plecionki Dragon Millenium sandacz 0,12 mm (fluo) i jestem z niej zadowolony. Choć następnym razem z pewnością kupię tą, którą Ty podałeś (szczupak) gdyż to fluo w praktyce mi się nie przydaje:-) 

Na Twoim miejscu brałbym plecionkę.

[2013-07-28 08:44]

Artur z Ketrzyna

Przy wyborze plecionka czy żyłka. Musisz brać pod uwagę jakie masz wędzisko. Bo plecionka jest sztywna (nie rozciągliwa). To znaczy wędzisko będzie musiało nadrobić brak rozciągliwości żyłki, w zamian szybciej i wyraźniej odczujesz brania ryby, jak też przyśpieszysz moment zacięcia ryby.

Ja używam dość sztywnego kija (zakupione przez internet, tak więc nie do końca wiedziałem jaką będzie miało akcję i sztywność), tak więc muszę używać żyłki by to troszkę zniwelować. Mo chyba że łowił bym BIG FISZ.
[2013-07-28 09:12]