Żyłka Stroft, plecionka Power Pro

/ 41 odpowiedzi / 3 zdjęć
Sith


(...)Nie chodzi o wytrzymałość tylko coś na wzór Jaxona. (...)
Największa chała. Beznadziejne określanie parametru według fantasmagorii idioty.
(2020/07/01 11:18)

ryukon1975


W obecnym czasie nikt nie chce być gorszy. Dlatego przeglądając oferty czy robiąc zakupy widzę że coraz więcej firm posługuje się tym chwytem. Jednego jednak nikt nie może zrobić. Nikt nie może odebrać wędkarzom prawa do myślenia. Więc pozostaje się nam z tym pogodzić. (2020/07/01 13:15)

u?ytkownik107038


https://allegro.pl/oferta/zylka-genlog-camo-progreen-feeder-150m-0-203mm-8363682676 - jeżeli za przykład podawana jest plecionka za połowę ceny przyzwoitego mono, to dalsza polemika nie ma sensu.
Proponuję zapoznać się z tekstem https://www.fishingworld.com.au/how-to/what-is-pe-rating
Zapewne dlatego, ze bliżej mi do "polityków sprawnych umysłowo jedynie słusznej partii", to się nie znam i linkąÂ opisaną jako 0.148 zdarza mi się łowić mikrookonki na mikroprzynęty, a na 0.128 białoryb. (2020/07/02 09:19)

Sith


(...)
Zapewne dlatego, ze bliżej mi do "polityków sprawnych umysłowo jedynie słusznej partii", (...)
To widać, słychać i czuć. Zwłaszcza tryska to z Twojej ostatniej twórczości na Forum. Gnaj po dalsze wskazówki na Nowogrodzką!
(2020/07/07 06:26)

u?ytkownik107038


Ten sam dzień, ten sam zestaw (z linką opisaną jako 0.148). Z tą różnicą, że przypon metalowy w drugim przypadku został zastąpiony fluorocarbonem. Tylko, żeby móc tak łowić, to troche sprzętu musiałem przerzucić i dojść do pewnych wniosków.. Świat się nie kończy na Tatuli z chińską szpulą i Dagger Royal Spiritem. (2020/07/07 09:25)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

zurawinowy


Ten sam dzień, ten sam zestaw (z linką opisaną jako 0.148). Z tą różnicą, że przypon metalowy w drugim przypadku został zastąpiony fluorocarbonem. Tylko, żeby móc tak łowić, to troche sprzętu musiałem przerzucić i dojść do pewnych wniosków.. Świat się nie kończy na Tatuli z chińską szpulą i Dagger Royal Spiritem.

Żeby złowić takie rybki nie trzeba przewalać sprzętu, wystarczy pierwszy lepszy kij z bazaru. Co nadzwyczajnego w niewymiarowym okoniu, który weżmie i na gnoma 2 bo jest głupi i w ledwo wymiarowym sandaczu? Wracając do tematu. Power Pro była świetna ale 10 lat temu. Teraz technika poszła do przodu a Power Pro zostało 10 lat w stecz. (2020/07/07 11:01)

u?ytkownik107038


Hehe, zrób to zestawem baitcastingowym z przynętami od <2 g do kilkunastu (przy założeniu, że jak wypuszczasz ryby to hol musi być szybki, a co za tym idzie wędzisko też musi być odpowiednio mocne).
Sens mojego postu był trochę inny, a ryby to tylko przykład. Chodzi mi o to, że podawanie średnicy w przypadku plecionek nie ma większego sensu. Ostatnio na szpulkę nawinąłem na podkład Mikado Octa Braid 0.12 a na nią japońską 0.14 (pe 0.8). Nie wiedzieć czemu Octa jest wyraźnie grubsza.
Wielu wędkarzy zapewne się dziwi na to co piszę, bo tak grubą linkę używają w zestawach szczupakowych. Wynika to z tego, że rozbieżność opisów podawanych na szpulkach jest kolosalna.
Przysłowiowa PP ma opis "średnicy" nieproporcjonalny do podanej wytrzymałości. Wiele innych amerykańskich również. Tylko, że warto pamiętać o tym, że część producentów podaje wytrzymałość na węźle, a nie liniową.

W każdym bądź razie ja się wyleczyłem ze zwracania na podawanych na szpulkach dziesiątych i setnych milimetra. Tym bardziej, że miałem okazję zobaczyć pomiary wielu różnych plecionek "pod mikroskopem". (2020/07/07 11:30)

zurawinowy


Hehe, zrób to zestawem baitcastingowym z przynętami od <2 g do kilkunastu.
Sens mojego postu był trochę inny, a ryby to tylko przykład. Chodzi mi o to, że podawanie średnicy w przypadku plecionek nie ma większego sensu. Ostatnio na szpulkę nawinąłem na podkład Mikado Octa Braid 0.12 a na nią japońską 0.14 (pe 0.8). Nie wiedzieć czemu Octa jest wyraźnie grubsza.ÂÂ
Wielu wędkarzy zapewne się dziwi na to co piszę, bo tak grubą linkę używają w zestawach szczupakowych. Wynika to z tego, że rozbieżność opisów podawanych na szpulkach jest kolosalna.
Przysłowiowa PP ma opis "średnicy" nieproporcjonalny do podanej wytrzymałości. Wiele innych amerykańskich również. Tylko, że warto pamiętać o tym, że część producentów podaje wytrzymałość na węźle, a nie liniową.

W każdym bądź razie ja się wyleczyłem ze zwracania na podawanych na szpulkach dziesiątych i setnych milimetra. Tym bardziej, że miałem okazję zobaczyć pomiary wielu różnych plecionek "pod mikroskopem".

casting to nie moja bajka, nie znam się na tym. Jednak nie wiem dlaczego miałbym przewalać duzo sprzętu żeby znaleźć jeden, skoro moge od razu kupić dwa kije pod te przynęty i nie przewalać innych. Co do podawanych średnic i wytrzymałości to się zgadzam. Każdy producent wprowadza swoje standardy. Jeden podaje na węźle, drugi liniową, trzeci uzależnia od zdolnoości wędkarza a czwarty z kosmosu i tak dalej. Średnica plecionek to bajka bo jak taśmie zmierzyć średnicę? (2020/07/07 11:43)

u?ytkownik107038


@zurawinowy
czytaj proszę uważnie. Tu nie chodzi o używanie 1, 2, czy 50 zestawów. Chodzi o podawanie średnic (PODKREŚLAM) plecionki. Jak napiszę, że dziś (serio) łowiłem okonie na plecionkę opisaną jako 0.14, to czytelnik ślepo wierzący w opisy linek popuka sie w głowę. Ale tylko ten, który nie widział linek opisywanych przez japońskich producentów i nie łowiących na zestaw z multiplikatorem. (2020/07/10 00:50)

u?ytkownik107038


(...)
Zapewne dlatego, ze bliżej mi do "polityków sprawnych umysłowo jedynie słusznej partii", (...)
To widać, słychać i czuć. Zwłaszcza tryska to z Twojej ostatniej twórczości na Forum. Gnaj po dalsze wskazówki na Nowogrodzką!
Â
Alexspin z jerkbaita, coś przycichłeś. Doładuj mi!
(2020/07/11 23:27)

ryukon1975


(...)ÂNie chodzi o wytrzymałość tylko coś na wzór Jaxona. (...)
Największa chała. Beznadziejne określanie parametru według fantasmagorii idioty.
Â
Mistrzowska żyłka. Parametry z kosmosu. :)
(2020/07/12 07:55)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Basia Kier


@hudy76: przycichł, bo może poszedł na "bazarek" i ceny zobaczył :) (2020/07/12 16:57)

Basia Kier


@ryukon1975: a tam czepasz się :) 0,25 i14,5 kg - zahaczasz taką rybę w basenie pływackim i nie ma bata, że nie wyholujesz. Tak się robi "badania naukowe", w innych dziedzinach też. (2020/07/12 16:59)

Sith


(...) Średnica plecionek to bajka bo jak taśmie zmierzyć średnicę?
Jedyna prawidłowa konkluzja w tym wątku - jak słusznie zauważył @Jakub Woś"(...) bez sensu (...)" .
(2020/07/13 07:24)