Zaloguj się do konta

Żyłka Stroft, plecionka Power Pro

utworzono: 2020/06/22 23:38
marekman07

czy mozecie podac przykłady żyłek (do spiningowania - na delikatnej wędce uzywam żyłeczki, ale też do połowu białej ryby) które są wg Was lepsze od Strofta i linek (do spiningu) które są wg Was lepsze od Power Pro [2020-06-22 23:38]

aldente

Nie ma żyłek i plecionek lepszych od STROFT. Jest parę produktów, które Stroft dorównują.
Natomiast wiele produktów - plecionek jest być może lepszych pod różnymi względami od power pro.
Zależy, co chcesz porównywać. Dyskusje o wyższości jednej plecionki nad drugą są jałowe i prowadzą do nikąd. Każdy ma swoje ulubione i sprawdzone, które innym pasować nie będą. [2020-06-23 01:49]

Sith

Żyłka MOMOI Kuromasu Lure Soul
Plecionka SUNLINE Siglon [2020-06-23 06:30]

ryukon1975

Poszukiwanie czegoś co ma niby być najlepsze "w świecie" to ślepa uliczka. [2020-06-23 06:52]

marcin-sz

Prawda każemu pasuje co innego [2020-06-23 07:57]

Sith

Kol. Marek nie pytał co jest "najlepsze na świecie", tylko jekie żyłki i plecionki uważamy za lepsze od Strofta i Power Pro...
Wiadomo, że "każdy ma swoich znajomych" i o to chodziło Markowi w pytaniu, tak przynajmniej ja to zrozumiałem. [2020-06-23 08:09]

marekman07

Kolego Sith - dokładnie o to mi chodziło. A pytam, ponieważ mam na kołowrotkach nawiniętą PowerPro 013 i na wędce do 8 gr 018 Strofta i własnie zastanawiam się nad wymienieniem linki i zyłki na świeże.Z PowerPro i ze Strofta jestem ogólnie zadowolony ale przyszło mi do głowy że być moze są linki i zyłki z których wędkarze są bardziej zadowoleni niż z uzywanych przeze mnie. Przy okazji tez mam zamiar kupić 018 do połowu białej ryby i też stroft jest ok ale moze ktoś ma inne doświadczenia i inną wiedzę którą podzieli sie z nami na forum [2020-06-24 08:30]

ryukon1975

Sroft to nic nadzwyczajnego. Żyłka jak żyłka szczególnie do metody spinningowej.
Power Pro była tu już omawiana setki razy. Ma zwolenników którzy twierdzą że jest bardzo dobra ale też tylu samo wędkarzy i to bardzo doświadczonych twierdziło że jest całkiem przeciętna a nawet zła.
Niżej link, możesz czytać do woli.
https://wedkuje.pl/pokaz.php?q=plecionka+power+pro&pokaz=archiwum [2020-06-24 08:44]

kaban

Co do jakości jakichkolwiek linek wydaje mi się że podstawowe znaczenie zwłaszcza przy żyłkach ma sposób ich przechowywania i niewątpliwie data produkcji. [2020-06-24 12:14]

marekman07

oczywiście że sposób przechowywania a także czas leżakowania, zwłaszcza żyłek ma znaczenie. Ale mi chodzi o indywidualne odczucia - czy żyłki z których korzystamy wkurzały nas podczas wędkowania bo np robiły się z nich sprężynki przy lekkich przynętach (pamięć kształtu szpuli), nie trzymały grubości, wyciagały się na byle jakich zaczepach i traciły sprężystość czy pękały przy małych rybach itd. Czy wręcz przeciwnie - uzywane żyłki pozwalały nam komfortowo wędkować. Podobnie ma się sprawa z linkami - czy zawodziły nas i denerwowały czy raczej mogliśmy przy ich uzyciu bezstresowo łowić. Ja z linki PP i żyłki Stroft jestem zadowolony ale chciałbym poznać odczucia i wiedzę innych wędkarzy - być może wg nich są lepsze plecionki i zyłki od tych których uzywam obecnie i pod wpływem wypowiedzi zechcę sprawdzić linki innych producentów. Ja w swojej karierze uzywałem kilku plecionek i póki co PP jest Number One u mnie. Na strofta też nie narzekałem - uzywam go i do spina i na białą rybę i 012 do wędki podlodowej - póki co jest ok [2020-06-24 13:30]

Jakub Woś

Szczerze mówiąc to wątek bez sensu. Każdy ma inne preferencje, łowiska, metody i zdolności, większość łowi na to co mają dostępne w najbliższym sklepie. Połowa wędkarzy nadal wierzy w to co napisane jest na szpuli i twierdzą, że żyłki np Jaxon są najlepsze bo przy średnicy 0,20 mają 10kg wytrzymałości. Są tacy co chwalą żyłkę bo łowią na nią trzeci rok a są tacy co chwalą choć zmieniają kilka razy w sezonie, wiele zależy od śwaidomości i czasu nad wodą. Nie ma zapewne takiego wędkarza co sprawdził wszystkie żeby porównać. Będziesz miał tyle opinii ilu wędkarzy. [2020-06-24 18:53]

aldente

Sroft to nic nadzwyczajnego. Żyłka jak żyłka szczególnie do metody spinningowej.

S r o f t to rzeczywiście nic nadzwyczajnego,... bo takiego produktu nie ma.
Natomiast STROFT GTM to monofil o tak dobrych parametrach , że konkurencji ciężko jest się do nich zbliżyć. W literaturze anglo amerykańskiej i niemieckiej jest wiele testów, w których żyłka Waku Stroft ląduje na pierwszym miejscu i jest znakomicie opisana w wielu znanych wędkarskich publikacjach. Pisząc, że żyłka Stroft , (bo chyba ją miałeś na myśli) to nic nadzwyczajnego, mylisz się. Gdybyś na nią łowił, wiedziałbyś, że to świetny produkt. Sam używam jej od 15 lat w spnningu na łososiowate i stosuję do przyponów w muszkarstwie. [2020-06-24 22:23]

Sith

Szczerze mówiąc to wątek bez sensu.Â(...) Będziesz miał tyle opinii ilu wędkarzy.
To jest niezaprzeczalna prawda. "Każdasroczka swój ogonek chwali"...
 [2020-06-26 08:25]

marekman07

i to własnie chodzi żeby poznać indywidualne opinie wędkarzy i ich preferencje w wyborze żyłki czy plecionki. Gdyby wszystko było jasne i jednoznaczne to forum nie miałoby sensu [2020-06-26 10:51]

Sith

Marku, jeśli stosowane przez Ciebie linki spełniają Twoje potrzeby, to nie szukaj tego czego nie znajdziesz. Chyba, że lubisz eksperymentować, to próbuj, ale często jest to kosztowne, a w końcu i tak wrócisz do tego co Cię satysfakcjonowało. [2020-06-27 07:18]

ryukon1975

Takich atykółów Sroft to nic nadzwyczajnego. Żyłka jak żyłka szczególnie do metody spinningowej.

S r o f t to rzeczywiście nic nadzwyczajnego,... bo takiego produktu nie ma.
Natomiast STROFT GTM to monofil o tak dobrych parametrach , że konkurencji  ciężko jest się do nich zbliżyć.  W literaturze anglo amerykańskiej i niemieckiej jest wiele testów, w których żyłka Waku Stroft ląduje na pierwszym miejscu i jest znakomicie opisana w wielu znanych wędkarskich publikacjach. Pisząc, że żyłka Stroft , (bo chyba ją miałeś na myśli) to nic nadzwyczajnego, mylisz się. Gdybyś na nią łowił, wiedziałbyś, że to świetny produkt. Sam używam jej od 15 lat w spnningu na łososiowate i stosuję do przyponów w muszkarstwie.

Takich artykułów mogę godzinę stwożć 5. [2020-06-27 11:49]

Rzeczywiście pisze Pan dużo artykułów o sprzęcie. Zastanawia mnie tylko dlaczego cały czas przewija się Dragon oraz marki, które ta firma dystrybuuje? Proszę mi napisać, że nie jest Pan biznesowo związany z Dragonem? Wtedy te 5 artykułów na godzinę stanie się bardziej wiarygodne.
[2020-06-28 07:53]

Nie mogę już edytować, więc wyjdzie post pod postem.
A propos Dragona i Strofta. Żeby nie było, że nie jestem obiektywny, to zacytuję post użytkownika z innego forum:
"Właśnie dziś zwinąłem 0,223 hm69 i nawijałem świeżo dziś zakupionystroftgtmo grubości deklarowanej 0,25, którego kiedyś używałem namiętnie, ale od 2-3 sezonów jakoś był zapomniany. Jakież wywaliłem gały, jak okazało się, że Dragon jest grubszy!!! Może minimalnie, ale na pewno nie cieńszy. Nie ma możliwości pomyłki, za grube to rozmiary, od razu na oko to widać. Zawszestroftbył przegrubiony, o ok. 0,02, dragon mniej więcej tak samo, ale teraz widać, że smok już się w tańcu nie p...li, idą na całość. Tknęło mnie już przy porównaniu etykiet dragona xt69, którego też dziś kupiłem, bo to wciąż jedna z moich ulubionych żyłek, w dampingowej cenie w dodatku. Otoż 0,20 mm xt opisano wytrztmałościowo jako 4,60 kg, astroftgtm0,25 - 5,60 kg. Jest moc, niedługo dragona 0,25 będzie można polecać z czystym sumieniem na sumy na ebro. Chyba czas przy żyłkach zwracać uwagę na wytrzymałość i zupełnie lekceważyć deklarowaną średnicę. I to też nie zagwarantuje trafienia tego, co chcemy. Ciężkie życie wędkarza..." [2020-06-28 08:56]

Sith

(...) Chyba czas przy żyłkach zwracać uwagę na wytrzymałość i zupełnie lekceważyć deklarowaną średnicę. I to też nie zagwarantuje trafienia tego, co chcemy. Ciężkie życie wędkarza..."
Tak trzymać.
Nie spotkałem żyłki, która miałaby przekrój całkowicie zgodny z deklarowanym przez dystrybutora. Według mojego doświadczenia najbardziej zbliżone do rzeczywistości są deklaracje Momoi, ale dotyczy to bezpośredniej dystrybucji firmy, już parametry produktów z dystrybucji krajowej to czysta konfabulacja. Porównałem żyłkę firmy Momoi, której dystrybucja jest dokonywana w kraju, z żyłką oryginalnie nawijaną przez producenta. Obydwie mają bardzo zbliżone właściwości odczuwane organoleptycznie – miękkość, rozciągliwość. Otóż żyłka DRAGON V Strong rzekomej średnicy 0,20mm ma wytrzymałość 5,10kg, natomiast MOMOI Lure Soul średnicy 0,203mm ma wytrzymałość zaledwie 2,70kg, a zbliżoną wytrzymałość do V Stronga, czyli 5,40kg Lure Soul osiąga dopiero przy średnicy 0,286mm. Wnioski nasuwają się same i nie wymagają komentarza.
ÂÂ
Ps
Obie żyłki z katalogu DRAGON. [2020-06-28 11:35]

marekman07

Marku, jeśli stosowane przez Ciebie linki spełniają Twoje potrzeby, to nie szukaj tego czego nie znajdziesz. Chyba, że lubisz eksperymentować, to próbuj, ale często jest to kosztowne, a w końcu i tak wrócisz do tego co Cię satysfakcjonowało.

faktycznie tak jest - spełniają moje oczekiwania i jestem zadowoony - ale pomyślałem ze moze są żyłi i linki które będą jeszcze bardziej satysfakcjonujące dla wędkarza. Poczytałem trochę i ciekawi mnie czy ktoś miał jakieś doświadczenia z żyłkami Sufixa np z żyłką 21 w kolorze różowym - pomyślałem że mogłaby mi się sprawdzić na lekkim spiningu (018), ewentualnie z Sufixem advance. Sporo pozytywnych rzeczy też przeczytałem o plecionce YGK EgiMetal x4 - moze ktoś uzywał i moze się wypowiedzieć? [2020-06-28 17:32]

ryukon1975

Każdy ma prawo wyboru. Każdy też ma podobno jakiś tam rozumek by móc ten wybór podjąć. Ogólnie jak dla mnie temat który można klepać na okrągło a nic z tego nie wyjdzie.
Jeśli zaś chodzi o wytrzymałość żyłek to pomimo że to wieści z kosmosu chyba kupię na próbę tą niżej. Tworzenie problemu z mierzonych gdzieś chałupniczo kilku setnych milimetra to nawet nie jest pikuś.:) Tabela wytrzymałości z aukcji powala. 0,203 mm -11 kg? 0,30 mm- 19 kg? Dlaczego nikt nic nie pisze o tym "cudzie techniki"?
https://allegro.pl/oferta/zylka-genlog-camo-progreen-feeder-150m-0-203mm-8363682676 [2020-06-30 08:17]

Ślepej wiary w to co jest napisane na etykiecie niestety wyplenić się nie da, chociaż warto próbować.

Nie wiem co to za cud techniki podany w linku i jakoś nie ciągnie mnie do jego sprawdzania. Ja tylko nie zgadzam się z tezą, żeStroft to nic nadzwyczajnego. Żyłka jak żyłka szczególnie do metody spinningowej.
[2020-06-30 09:29]

ryukon1975

Absolutnie nie musisz się ze mną zgadzać. Każdy ma prawo do swojego zdania. Ty się nie zgadzasz ja nie mam zamiaru Cię przekonywać.
Żyłek w każdym sklepie jest na setki i nikt jeszcze nie wytypował najlepszej. Bardziej byłbym skłonny dzielić je na dobre i złe jak te najlepsze i najgorsze. [2020-06-30 09:51]

grisza-78

Nie znam się na żyłkach, bo technologia postępuje, a ja już około 5 lat nie używam żadnych "mono". Co do plecionek - do ciężkiej orki nie będzie łatwo znaleźć czegoś lepszego od Power pro. Przy lżejszym łowieniu, jest już większy wybór. Spróbuj Varivas, YGK albo Sunline. Są to świetne i mocne produkty. Ja trzymam się jednego - jeśli szukasz mocy, wybierz czterosplot. Nie żadne x8 , czy x9. [2020-06-30 23:21]

Sith

(...)Tabela wytrzymałości z aukcji powala. 0,203 mm -11 kg? 0,30 mm- 19 kg? Dlaczego nikt nic nie pisze o tym "cudzie techniki"?
https://allegro.pl/oferta/zylka-genlog-camo-progreen-feeder-150m-0-203mm-8363682676
Na moje oko, to te wytrzymałości są podane w lb. Podana w aukcji wartość w kilogramach nijak ma się do rzeczywistości ale JAK BRZMI... ;))
[2020-07-01 08:23]

ryukon1975

Aleksandrze ale tam też są zdjęcia szpul na których są wyraźne opisy. Przykładowo 0,181 mm , 9 kg. Nie chodzi o wytrzymałość tylko coś na wzór Jaxona. Sprzedawca pisze wytrzymałość licząc że wędkarze są tak sprawni umysłowo jak politycy jedynej słusznej partii. :) Nie każdy jest w stanie to rozgryźć, szczególnie początkujący. [2020-07-01 08:35]