Żyłka przyponowa Stroft GMT

/ 5 odpowiedzi
Ostatnio w internecie natrafiłem na stary numer Wędkarskiego Świata.Dokładnie numer ze stycznia 1996.Oczywiście nie zabrakło w nim reklam sprzętu wędkarskiego.No i właśnie.Na jednej stronie jest reklama żyłki Stroft GMT.Kurcze,czy to możliwe że ta żyłka nie zmieniła się od 20 lat??Parametry wytrzymałościowe takie same.Żyłki sam używałem pod koniec roku.Modelu 0,14.Przegrubiona jak każda.Ale byłem zniej zadowolony bo nie jest zbyt miękka, co na rzece jest dużym atutem.Pytam oczywiście z czystej ciekawości.Co na ten temat sądzicie??
Bernard51


Co można powiedzieć, też wróciłem do strofta już 3-ci rok i jak piszesz 0,14 na rzękę a na leszcze w jeziorze 0,16 i nie narzekam, na 16-tkę nieraz trafi się też karpik i daje radę.
A to że jest twarda to przy wiązaniu małych haków jest wygodna jak dla mnie. (2015/01/13 15:19)

u?ytkownik146431


Do samej żyłki też zastrzeżeń nie mam.Chodziło mi tylko o to,jak to możliwe,że ta żyłka jest produkowana przez tyle lat.Może to jeden z przykładów na to, jaki teraz kit wciskają nam producenci,którzy co roku wypuszczają coś nowego.Niby lepszego.
(2015/01/13 17:19)

notaki


O strofcie pisalem już tu kilka razy.
Ufam tej zyłce i uzywam jej jako zyłki przyponowej, oraz przy połowach muchowych.

Jest z nia tylko jeden problem.... Nie jest tania, więc cholernie łatwo trafić w sklepie na zleżałą rolkę .
Jesli więc kupować strofta to albo w sklepie dla muszkarzy ( znaczna ich cześc używa własnie tej zyłki, więc obrót nią jest tam duzy  ), lub w sklepie w którym jestesmy stałym klientem i sprzedawca nie wciśnie nam zleżałego szajsu , bojąc się utraty klienta. (2015/01/13 17:24)

notaki


P.S. Na przypon 0,16 strofta właśnie wyjąłem po kolei trzy karpie w granicach 4 kg i w koncu sam gho zmieniłem ze strachu, że w koncu strzeli :D (2015/01/13 17:26)

Bernard51


"P.S. Na przypon 0,16 strofta właśnie wyjąłem po kolei trzy karpie w granicach 4 kg i w koncu sam gho zmieniłem ze strachu, że w koncu strzeli :D"

Myślałem o spławiku bo na grunt w dzień też do lżejszych zestawów zakładam 0,16 natomiast juz na nockę przekładam pletkę 0,10-0,12.

"Chodziło mi tylko o to,jak to możliwe,że ta żyłka jest produkowana przez tyle lat."

Solidny produkt na rynku ma wzięcie, po co coś zmieniać, tak myślę, że producent też wychodzi z takiego założenia. (2015/01/13 19:29)