Żyłka nie wychodzi z rotora

/ 8 odpowiedzi
Cześć, 
wilgotna wędka z kołowrotkiem upadła mi na piasek i okazało się ,że gdy ciągnę ręką żyłkę to nie wychodzi ona z rotora. Na pewno nie jest to problem odpowiedniego ustawienia hamulca. Od razu dodam, że kołowrotek ma hamulec dolny. Proszę pomoc. Jeśli taki temat pojawił się na forum to przepraszam ale nie zauważyłem
bluehornet


Wg mnie do kołowrotka dostał się piach i to blokuje hamulec, miałem podobną sytuację z kołowrotkiem kumpla, nie obeszło się bez rozebrania i wymycia kołowrotka oraz powtórnego smarowania (2021/08/17 15:59)

Sith


To takie logiczne po kontakcie kolowrotka z piaskownicą, a pytanie właśnie z "piaskownicy"... (2021/08/18 05:48)

WedkarzIncognito


1. Rozkręcić i sprawdzić, przyczyn takiej usterki może być wiele i niekoniecznie musi być to piasek.
2. Czy pokrętłem od regulacji hamulca można normalnie kręcić? Czy też jest zabetonowany lub za luźny?
3. Jak ustawiony był hamulec zanim kołowrotek upadł na piach?
4. Z ciekowości zapytam o dwie rzeczy. Jaki to kołowrotek? Czy na pewno nie upadł na coś twardego?
  (2021/08/18 10:58)

Sith


Standard, nowicjusz rozpoczyna temat, a później milczy. Czasami odechciewa się odpowiadać, bo nawet "pocałuj mnie w dupę" nie odpowie, a co dopiero choćby słowo "dziękuję"... ;> (2021/08/19 07:04)

kaban


Tylny hamulec, piach , a jaka marka kołowrotka ? to też ma znaczenie według mnie co do szczelności niektórych elementów. Ja sam rozbieram swoje młynki i czyszczę oraz konserwuję poszczególne elementy. To proste tylko trzeba chcieć i poświęcić trochę czasu. (2021/08/19 09:19)

WedkarzIncognito


Standard, nowicjusz rozpoczyna temat, a później milczy. Czasami odechciewa się odpowiadać, bo nawet "pocałuj mnie w dupę" nie odpowie, a co dopiero choćby słowo "dziękuję"... Zgadzam się w stu procentach, czasami odechciewa się odpisywać. Zaś z drugiej strony, dobrze, że opisanie usterki nie wyglądało jak coś w stylu "Kołowrotek mi upadł i nie działa, co jest?" :))) Może autor tematu już usunął usterkę lub kołowrotek magicznie sam się naprawił :)
  (2021/08/19 10:29)

bluehornet


Ps. Coś mi wpadło na myśl - czy w tym piasku nie było przypadkiem jakiegoś kamienia i kołowrotek " pacnął " hamulcem w niego i czy coś się nie skrzywiło w hamulcu a to już kłopot. (2021/08/19 14:30)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

honan


Rozebrałbym i wyczyścił kołowrotek, nasmarował dowolnym smarem do kołowrotków i zapomnial o zablokowanej szpuli.
Z pozdrowieniami i zyczeniami zdrowia (2021/08/31 15:00)