Żyłka Super Camou 0,16 na przypon

/ 7 odpowiedzi
Witam serdecznie, jako że to jest mój pierwszy post oraz jestem amatorem w wędkarstwie mam pytanie mam zamiar założyć żyłkę do matchówki Super Camou Match 0,18mm - Dragona. Czy żyłka na przypon Super Camou Clear 0,16mm będzie dobra na przypon? Czy rozejrzeć się za czymś innym oraz mniejszym/większym rozmiarem? Z poważaniem rudziutki1987
ryukon1975


Ogónie dobrze dobrałeś żyłki ale z tą Clear na przypony możesz zejśc do 0,14 mm. Dobra będzie też V SOFT 0,16 mm. Jeśli masz mało zaczepów przypon może być zblizony wytrzymalością do żyłki głównej. Jednak jeśli łowisz na wodzie trudnej warto zastosować słabszą żyłkę na przypony w stosunku do głównej  by uniknąć częstych poważniejszych awarii zestawów oraz nerwów i strat czasu na wiązanie nowych. (2017/03/04 22:06)

rudziutki1987


Głównie nastawiam się na leszczyki, linki, płocie (giganty z czasem :-)). Z samym wiązaniem nie ma większego problemu gdyż ręce wprawne, trenowanie na sucho w domu oraz w zapleczu przygotowanych kilka na zapas. Mam jeszcze jedno pytanie mianowicie czy sama żyłka Super Camou Clear jest dobrą żyłką czy lepiej rozglądać się za czymś innym? Jak już tak o tym co chcę poławiać to czy haczyki Owner 50340 CHINTA zastosować 10 czy 8? (2017/03/04 22:27)

fishark


Myślę że Twoja żyłka jest ok bo to produkcja dragona, ważne żeby była świeża, a nie leżak magazynowy. Żyłkę przyponową jak i haki dobieramy do pory roku, od ilości brań, wielkości poławianych ryb, jak i rodzaju tych ryb. Model haka jaki podałeś jest ok, też taki stosuje tyle że na grunt
Wczesną wiosną łowimy rybki typu płoć, krąp na delikatniejsze przynęty, brania są słabe dlatego skuteczniejszym przyponem będzie rozmiar 0,10-0,14, latem przy lepszych braniach i pokaźniejszych rybkach typu gruby leszcz, lin jest to rozmiar 0,14-0,18 (jeśli brania są słabe warto nawet latem zastosować przypon 0,10-0,14 jak i mniejszy hak), z hakami  jest podobnie wiosna rozmiar 10-14, lato 14-6. Uniwersalne haki to rozmiar 10 i 8. Jeśli żyłki nie miałeś w rękach to nie kupuj jej w ciemno, dobrą wypróbowaną żyłką na przypony jest - http://allegro.pl/zylka-przyponowa-xt69-hi-tech-dragon-0-14mm-hit-i5643369085.html jest bardzo mocna, miękka i nie pęka na supłach jak inne badziewie typu balsax. (2017/03/04 23:54)

grucha1986


Możęsz wypróbować fluorocarbon jest trochę żyłki o tej samej średnicy, lecz lepiej zachowuje się w wodzie i jest mniej widoczny, a co do haczyka to dobieramy przedwwszystkim pod przynętę na którą będziemy łowić,a potem gatunek ryby :) Ja na wiosenne płocie i leszczaki zakładam haczyk 16 idealny pod np. pod pinkę, żyłka 16mm, przypon 14mm zazwyczaj Stroft, przyłowem są często ładne liny w okolicach 1,5kg i nie ma tu żadnych problemów. (2017/03/05 20:22)

SlawekNikt


Kolega fishark świetnie Ci temat przyponów wyjaśnił, wiosna cieniutko, a potem coraz grubiej aczkolwiek to zależy od rybek jakie poławiasz :-) Generalnie ja stosuję zwykle dwa numery niżej od tej głównej. Przypon dobra rzecz :-) (2017/03/05 20:31)

Romuald55


Przypon powinien być cieńszy o maksymalnie dwa numery.Cieńszy łatwo będzie się plątał.Trzeba pamiętać też,że im cieńszy przypon tym więcej brań.Dotyczy to głównie ryb spokojnego żeru. (2017/03/05 22:13)

rudziutki1987


Wszystkim bardzo dziękuje za odpowiedzi. Połamania i pozdrawiam rudziutki1987 (2017/03/06 08:39)