Żyłka na bolenia

/ 30 odpowiedzi
stuart


Co po niektórzy wgl. pojęcia o boleniach nie mają. Mój wujek jeździ cały czas na bolenie i mam zamiar z nim jeździc. (łowi na spining wobkami A.Lipińskiego) Żyłke stosuję 0,16 Dragona HM :) Jeśli chcesz mocniejsza to 0,18 wiekszej nie polecam. (2012/07/14 18:05)

wedkarz2309


Przy odpowiednim ustawieniu hamulca w kołowrotku i umiejętnym obsługiwaniu się nim podczas holu, można na cienką żyłkę, wyjąć na prawdę duże ryby...:)
Ja przygodę z boleniami, rozpocząłem w tym roku i z początku, łowiłem na 0,18 mm, a przy zakupie nowej, wziąłem 0,20 mm.
Hamulec mam tak ustawiony, że jestem spokojny o silny atak 80 cm torpedy...:)

Masz oczywiście rację,ale po co męczyc siebie i rybę niepotrzebnym długim holem.Mojemu koledze siadła rapka 90+ na paproszka łowiąc okonie,wyjął ją,ale już nie była do wypuszczenia.Nie mam do niego żalu że zabrał bo był to przypadek,holował ją pół godziny.;-)




Masz rację, nie ma sensu męczyć ryby, ale czasami jest tak, jak w podanym przez Ciebie przykładzie, że nie mamy na to wpływu i na delikatny zestaw, siądzie nam na prawdę duża ryba...:) (2012/07/14 18:58)

JOPEK1971


Co po niektórzy wgl. pojęcia o boleniach nie mają. Mój wujek jeździ cały czas na bolenie i mam zamiar z nim jeździc. (łowi na spining wobkami A.Lipińskiego) Żyłke stosuję 0,16 Dragona HM :) Jeśli chcesz mocniejsza to 0,18 wiekszej nie polecam.

Ty młody nie polecasz?Na jakiej podstawie?Masz zacząc łowic te ryby a już masz coś do powiedzenia...Jak złowisz rapę 80+ na taką żyłeczkę to dopiero zabieraj głos w tej sprawie.:-)))  (2012/07/14 19:10)

u?ytkownik79630


wybór padł na żyłkę dragon maxima spinn&cast  0.20mm pierwsze wrażenie pozytywne wczoraj 4bolki nie duże miedzy 50 a 65cm i jedna duza sztuka spięta .zobaczymy jak dalej bedzie sie sprawować ta żyłka (2012/07/15 12:39)

tripod


Pod bolenia nadaje się także mało rozciągliwa Millenium Sandacz (pakowana próżniowo). żyłka mało rozciągliwa ułatwia, poprawia zacięcie twardopyskiego bolenia z dużej odległości. A co do grubości żyłki, na bolenia rzecznego nie ma zbyt grubej żyłki, zawsze lepiej stosować grubszą niż zbyt cienką i urwać rybę z przynętą w pysku. Ryba potem się męczy. Moim zdaniem 0,20 mm i cieńsze to kuszenie losu i ryzykowanie urwaniem przynęty z rybą.

pozdrawiam (2014/06/01 06:09)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.