Zaloguj się do konta

Żyłka na spławik-Dragon vs Trabucco

utworzono: 2012/12/13 13:52
rockrider

witam,
jaka polecacie żyłkę na spławik? myślę o dragonie lub trabucco 0.18 , prosze o podanie konkretnych modeli oraz wlasnych ocen.
[2012-12-13 13:52]

rockrider

????  [2012-12-13 17:35]

olivia85

Witaj Rockrider.

W ofercie jest spory wybór żyłek "spławikowych". Najważniejsza rzecz - do jakich metod potrzebujesz żyłkę ? Odlegóściówka, grunt, zestaw skrócony, bat ?

Pozdrawiam, Oliwia.
[2012-12-13 18:47]

rockrider

witaj Olivio,
chodzi mi o grunt ze spławikiem:)
[2012-12-14 13:54]

olivia85

witaj Olivio,
chodzi mi o grunt ze spławikiem:)

W takim razie polecam żyłki: Maxima Match & Feeder oraz TD ULTRA. Używam ich i bardzo je sobie chwalę. Wytrzymałe, szybko tonące i mało rozciągliwe. Nie skręcają się.

Maxima pakowana jest w odcinkach 300-metrowych, natomiast Ultra po 150 m. Obie w ciemnym kolorze: Maxima (ciemny brąz), Ultra (czarny).

Pzdr, Oliwia.
[2012-12-16 13:18]

rybol76

Witam wszystkich!
Podpinam się z zapytaniem, zakupiłem żyłkę Dragon Super Camou Match oczywiście do spławika czy ktoś łowi na nią,czego mogę się spodziewać??z tego co widać na szpuli żyłka jest dwubarwna-maskująca ,ciekawe czy to zdaje w ogóle egzamin??? pozdrawiam
dodam tylko że łowiskiem będzie zalew lub starorzecze rzeki,zestaw spławikowy wędzisko konger carbomaxx telefloat special 390/25g [2012-12-21 17:07]

tripod

zakupiłem żyłkę Dragon Super Camou Match oczywiście do spławika
,ciekawe czy to zdaje w ogóle egzamin???

cześć, ta żyłka dobrze się maskuje w wodzie stawu, rzeki, jeziora o ciemnym dnie. Spoko możesz ją używać.
Proponuję ci wybrać dobrą żyłkę na przypony, bo ona odgrywa olbrzymią rolę - to z przyponem ryba spotyka się w pierwszej kolejności i to porzypon może ją odstraszyć od przynęty.
Polecam ci żyłkę przyponową HM80 Competition - link kliknij

Przemyśl także sprawę ciężaru wyrzutowego 25 g swojego wędziska. Być może nie potrzebujesz tak mocnego wędziska? Na ogół, do białorybu spoko wystarcza c.w. do 15 g, dzięki temu wędzisko jest bardzo czułe i precyzyjne, daje też więcej radości z holowania płoci, karasi itd.
A może skłonisz się do używania wędziska odległościowego? Jest zima, więc do wiosny możesz zaoszczędzić parę złotych i kupić tańsze wędzisko typu odległościówka. Znacznie lepiej się nim łowi, niż przeciętną spławikówką.
Tu masz link do tanich i dobrych odległościówek Thytan (nr katalog. 20-21-390) - link kliknij

pozdrawiam
[2012-12-23 07:33]

rybol76

wędka jest nowa nieużywana także szybko jej nie zmienię,jeśli w ogóle:-)  co do przyponów do tej pory używałem przyponów dragona z serii XT o przekroju 0,12mm i jestem zadowolony z tego wyboru  pozdrawiam [2012-12-23 15:32]

rybol76

wędka jest nowa nieużywana także szybko jej nie zmienię,jeśli w ogóle:-),(wczesniej łowiłem na spławik uniwersalnym kijem mikado o cw.10-60 i wędką o cw20-40)  co do przyponów do tej pory używałem przyponów dragona z serii XT o przekroju 0,12mm i jestem zadowolony z tego wyboru  pozdrawiam

[2012-12-23 15:38]