Zaloguj się do konta

Żyłka na spina i nie tylko

utworzono: 2012/08/04 21:10
Krul-Mateusz

Witam, chce kupić nową żyłkę na spina ale jednocześnie na lekki spławik. Myślałem o żyłce feederowej (0.25) ponieważ jest ona mało rozciągliwa co sprawdza się na spinningu. Co myślicie o zastosowaniu feedera na spin. Oczywiście mogę kupić w wędkarskim spina ale oni mają tylko YORKa a jej wytrzymałość jest mniejsza niż przy tej samej grubości w feederze. No i do tego jest bardziej podatna na rozciągania. Tą którą chcę sobie kupić jest marki Mistrall.
Pozdro dla wszystkich wędkarzy :) [2012-08-04 21:10]

89krzysztof

Myślę, że założyłeś dwa tematy, a mogłeś wszystko zamieścić w jednym. 
Do spinningu żyłka, o której piszesz jest dobra. Do spławika nie, do spławika stosujemy inne żyłki. Nie łącz jednego i drugiego. Tak samo proponuję nie łowić na spławik wędką spinningową.  [2012-08-04 21:50]

Krul-Mateusz

to że wędką spinningową na spławik nie pójdę to wiem. Jaką żyłkę polecasz na spławik?? Może być karpiówka ponieważ w miejscu którym łowie jest dużo karpi, amurów ale i dużo okoni, których wyciągam nie mało. [2012-08-04 22:09]

Fishv

Robisz problemy sam sobie ! przeważnie masz dwie szpule w kołowrotku na jednym nawiń sobie na spina na drugim na spławik po problemie ...ehhh ręce opadają...
[2012-08-04 23:28]

89krzysztof

Fakt, rozwiązanie z dwoma szpulami jest dużo lepsze, niż jedna żyłka do wszystkiego. Bo jak wiadomo - jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. :) 
Jeśli na spławik łowisz odległościówką to i kołowrotek przypadłby się inny, ale podejrzewam, że masz zwykłego teleskopa. 
Żyłka do spławika ? Na forum szukaj, znajdziesz dużo wyczerpujących tematów. Nie czekaj aż wszystko podstawią Ci pod nos. 
Ale tak czy siak do spławika najlepszy jest bat (i tyczka, ale to dużo droższa sprawa), do którego Ty nie masz przekonania.  [2012-08-05 07:23]

JKarp

Witam, chce kupić nową żyłkę na spina ale jednocześnie na lekki spławik. Myślałem o żyłce feederowej (0.25) ponieważ jest ona mało rozciągliwa co sprawdza się na spinningu. Co myślicie o zastosowaniu feedera na spin. Oczywiście mogę kupić w wędkarskim spina ale oni mają tylko YORKa a jej wytrzymałość jest mniejsza niż przy tej samej grubości w feederze. No i do tego jest bardziej podatna na rozciągania. Tą którą chcę sobie kupić jest marki Mistrall.
Pozdro dla wszystkich wędkarzy :)

CześćWśród żyłek Mistralla znajdziesz praktycznie każdą żyłkę do każdej metody. Szczególnie dobre są żyłki przeznaczone do łowienia feederem lecz na spina wielu wędkarzom przeszkadza kolor tej żyłki. W związku z tym do feedera i na spina proponuję użyć żyłki dedykowanej na spinning - jest ona jasna. Do spławika Misrtall dedykuje żyłkę o nazwie Allround.Nie patrz na wytrzymałości żyłek bo żyłka, którą ja używam ma podaną wytrzymałość 5,4kg przy grubości 0,31mm.JK
[2012-08-05 08:30]