Zaloguj się do konta

Żyłka na okonia na boczny trok

utworzono: 2014/03/03 11:59
zali16

Zbliża się ciekawy okres na okonia mówię o kwietniu po tarle okonia ,on bierze niesamowicie najlepszym sposobem na okonia jest metoda bocznego troku.Chciałem zapytać jaką żyłkę stosujecie przy połowie okoni metodą spinningową ? Która wam najlepiej się spisuje ?
[2014-03-03 11:59]

Jak nawiniesz na kołowrotek wielkości 2000 0,16,to zapewniam Cię,iż będzie ok  [2014-03-03 12:03]

zali16

Mi chodzi jaką żyłkę a nie jej grubość :)
[2014-03-03 12:07]

bokoa

Ja mam Mikado Sensei Perch 0,18 i nie narzekam :) [2014-03-03 14:05]

zali16

też tą mam ale nią jeszcze nie łapałem.
[2014-03-03 16:02]

kaban

Mi chodzi jaką żyłkę a nie jej grubość :)






"Jaką" to trzeba wiedzieć testując samemu kilka firm ,a nie licząc na podpowiedzi z forum kolegów z innych części kraju itd. itp. ... .

[2014-03-03 16:21]

rafrapala

Kolego KABAN nie przesadzaj, od tego jest forum. Jakby każdy miał tu testować i nie pytać to by nie było tego portalu. A w odpowiedzi na pytanie to żyłka musi być mało rozciągliwa, na takiej dobrze wyczujesz branie, zależy też jaki kij do tej metody stosujesz. Wystarczy wziąść metr żyłki w ręcę i spróbować ją rozciągnąć, potem pomnożyć przez 15 mentrów i zobaczyć ile Cie dzieli od kontaktu końca zestawu do wędki. [2014-03-03 17:21]

Mi chodzi jaką żyłkę a nie jej grubość :)






"Jaką" to trzeba wiedzieć testując samemu kilka firm ,a nie licząc na podpowiedzi z forum kolegów z innych części kraju itd. itp. ... .


Dokładnie!!!Wracając do pytania, to proszę dzieci o pisanie konkretniej!



[2014-03-03 17:40]

Mi chodzi jaką żyłkę a nie jej grubość :)


To pisz składniej! Wyrażaj się dosadnie,a nie jaką żyłkę!Wtedy otrzymasz odpowiedź adekwatną do Twojego pytania.Nadążasz?

[2014-03-03 17:41]

Kolego KABAN nie przesadzaj, od tego jest forum. Jakby każdy miał tu testować i nie pytać to by nie było tego portalu. A w odpowiedzi na pytanie to żyłka musi być mało rozciągliwa, na takiej dobrze wyczujesz branie, zależy też jaki kij do tej metody stosujesz. Wystarczy wziąść metr żyłki w ręcę i spróbować ją rozciągnąć, potem pomnożyć przez 15 mentrów i zobaczyć ile Cie dzieli od kontaktu końca zestawu do wędki.


Farum jest od tego,by je czytać.Nie zadawać pytań głupich.Prawda?

[2014-03-03 19:32]

RuchPalikota2

DRAGON millenium [2014-03-03 19:58]

kaban

Może przesadzam ale wiem ,że każdy sklep jest inny i może z jednego kupisz żyłkę danej firmy w stanie super extra a z drugiego dostaniesz to samo jako zleżałe i nic nie warte badziewie. To co do sklepu a co do firmy to czytając wypowiedzi wielu uczestników forum miałbym wielki dylemat bo co wypowiedź to skrajna opinia (wiem bo uczestniczyłem w takich nic nikomu nie dających dywagacjach i więcej tego nie uczynię) i jeśli mam dylemat to ewentualnie polegam tylko na opinii kolegów "z nad wody" i zaufanemu sprzedawcy (wiem ile żyłka leżała w sklepie a ma to niebagatelne znaczenie). Dlatego testuję sam. [2014-03-03 20:41]

mossak

Kaban sympatyczny kolego rodzaj . firma grubość żylki ma duże znaczenie.Jak kolega z innego wpisu pisze że lowi na 0.18 i grubiej to coś nie tak .Uczciwą grubość zylki sprawdzoną na przegrubienie ma tylko Sensas, Shimano i Stroft orginal ,  Barkley. no może coś pominolem żeby ktoś nie miał za zle.Lowimy z kolegami tą metodą i max 0.10 do  0.14 gr  żylka do tego kij max 3 do 10 gr wyrzutu ,jak  chcesz tą metodą się bawić.Bo jak chcesz rybke na kolacje to 0.18 do 0.22 żylka. Kij do 30 gr i jazda.Ale to już nie sport tylko orka. [2014-03-03 20:48]

Maciek Szczuka

Ja używam 0,10 max 0,16  [2014-03-03 21:00]

Kaban sympatyczny kolego rodzaj . firma grubość żylki ma duże znaczenie.Jak kolega z innego wpisu pisze że lowi na 0.18 i grubiej to coś nie tak .Uczciwą grubość zylki sprawdzoną na przegrubienie ma tylko Sensas, Shimano i Stroft orginal ,  Barkley. no może coś pominolem żeby ktoś nie miał za zle.Lowimy z kolegami tą metodą i max 0.10 do  0.14 gr  żylka do tego kij max 3 do 10 gr wyrzutu ,jak  chcesz tą metodą się bawić.Bo jak chcesz rybke na kolacje to 0.18 do 0.22 żylka. Kij do 30 gr i jazda.Ale to już nie sport tylko orka.


Orką jest dla ryby łowić właśnie żyłką 0.10mm ,którą preferujesz.Zastanów się,czy lepiej szybciej wyholować rybę(bez usczczerbku na jej zdrowiu),czy męczyć na 0.10 żyłce?Od razu widzę jakim ''wętkarzem'' jesteś.

[2014-03-03 21:52]

barrakuda81

Ja używam na okonia żyłki jaxona - chyba eternum lub jego nowszego odpowiednika tej firmy.Całkiem dobra ,trwała i mocna.Polecam [2014-03-03 22:28]

zenon-bombalina

Moim zdaniem dragon maxima i tyle  .Miałem już rożne żyłeczki w przedziale 10-25zł ale maxima trout&jig porostu mnie powaliła .Kto ma ten wie co pisze :)Polecam
[2014-03-03 23:09]

89krzysztof

Przetestowałem kilkanaście żyłek różnej maści. Dedykowanych do spinningu i nie tylko. Od jakiegoś czasu wyborem nr 1 dla mnie jest. I tego się trzymam. Cralusso General Match Prestige 0.14 :)
[2014-03-04 06:13]

Moim zdaniem dragon maxima i tyle  .Miałem już rożne żyłeczki w przedziale 10-25zł ale maxima trout&jig porostu mnie powaliła .Kto ma ten wie co pisze :)Polecam

 No trzeba przyznać że ja też ostatnio upodobałem sobie żyłeczki dragona z serji maxima, chociaż do połowu okoni ich nie używam ale żyłki są fajne i na pewno przy okoniach się sprawdzą.
[2014-03-05 14:26]

Maciek Szczuka


Orką jest dla ryby łowić właśnie żyłką 0.10mm ,którą preferujesz.Zastanów się,czy lepiej szybciej wyholować rybę(bez usczczerbku na jej zdrowiu),czy męczyć na 0.10 żyłce?Od razu widzę jakim ''wętkarzem'' jesteś.


Kiedy łowisz na zawodach to 0,10 jest konieczna bo zmniejsza prawdopodobieństwo że ryba nie zakatuje naszej przynęty. Thomson86 a poza tym sugerujesz że kiedy ktoś  łowi na żyłki 0,10to jest z nim coś nie tak.
 
[2014-03-05 14:59]

Infernal1995

Kolego KABAN nie przesadzaj, od tego jest forum. Jakby każdy miał tu testować i nie pytać to by nie było tego portalu. A w odpowiedzi na pytanie to żyłka musi być mało rozciągliwa, na takiej dobrze wyczujesz branie, zależy też jaki kij do tej metody stosujesz. Wystarczy wziąść metr żyłki w ręcę i spróbować ją rozciągnąć, potem pomnożyć przez 15 mentrów i zobaczyć ile Cie dzieli od kontaktu końca zestawu do wędki.


Farum jest od tego,by je czytać.Nie zadawać pytań głupich.Prawda?


Hehe dobre Thomsonie. By czytać forum ktoś musi najpierw coś napisać. Jeśli chodzi o pytanie nie jest głupie lecz monotonne. Proponuje 14-stke Trabucco do spina. 10-tka trochę cienka, ale bierzcie pod uwagę, że większość firm przegrubia żyłki, zwłaszcza te tańsze. 16-stka HM80 też całkiem dobra (przegrubiona trochę), dawała sobię radę ze szczupaczkami w okolicach 60 cm jako przyłów.



[2014-03-05 19:18]

luki19944

Witam. Ja używam na okonie tylko i wyłącznie żyłki Smart MRT 0.14. Rewelacyjna żyłka, kupiłem ją kiedyś bo słyszałem że ma dobre opinie i faktycznie okazała się rewelacyjna. Najważniejsze jest to, że nie ma pamięci odkształceń(zawsze powraca do pierwotnej postaci), nie skręca się i jestem bardzo zadowolony. Największy mój okoń 32cm bez problemu wyholowany na tej żyłeczce. Używam dokładnie takiej samej nad sanem na klenie w szybkim nurcie i też bez problemu, nawet brzanę 63cm wyholowała. kosztuje 30zł bez paru groszy ale naprawdę lepiej kupić raz porządną żyłkę niż wymieniać co 2 miesiące. ;) Polecam i pozdrawiam.

[2014-03-25 10:45]

Glovvacz

berkley nanofil
[2014-03-25 12:13]

89krzysztof

Kaban sympatyczny kolego rodzaj . firma grubość żylki ma duże znaczenie.Jak kolega z innego wpisu pisze że lowi na 0.18 i grubiej to coś nie tak .Uczciwą grubość zylki sprawdzoną na przegrubienie ma tylko Sensas, Shimano i Stroft orginal ,  Barkley. no może coś pominolem żeby ktoś nie miał za zle.Lowimy z kolegami tą metodą i max 0.10 do  0.14 gr  żylka do tego kij max 3 do 10 gr wyrzutu ,jak  chcesz tą metodą się bawić.Bo jak chcesz rybke na kolacje to 0.18 do 0.22 żylka. Kij do 30 gr i jazda.Ale to już nie sport tylko orka.


Orką jest dla ryby łowić właśnie żyłką 0.10mm ,którą preferujesz.Zastanów się,czy lepiej szybciej wyholować rybę(bez usczczerbku na jej zdrowiu),czy męczyć na 0.10 żyłce?Od razu widzę jakim ''wętkarzem'' jesteś.


Próbujesz się chłopie udzielać wszędzie, szczególnie tam gdzie Cię nie trzeba.
Na żyłce 0.10 nie wyciągnę okonia ? Okonia, który bierze na boczny trok ? Bez problemu, bez ruszania hamulca. Masz jakieś 1.5kg wytrzymałości, to wystarczy.
Jeśli masz pojęcie o łowieniu dużych okoni (nie takich <40cm) to wiesz, że te większe łowi się w inny sposób. A BT jest głównie do łowienia tych krótszych
Więc tak na przyszłość może odpisuj w tematach których masz coś sensownego do powiedzenia, a nie tylko po to żeby było o Tobie głośno i mieć dużo wpisów.
[2014-03-25 13:19]