Żyłka i plecionka plącze się przy rzucie

/ 8 odpowiedzi
Bywa, że żyłka poplącze się przy rzucie. Bywa, że plecionka splącze się tak, że płakać się chce. Jedną z przyczyn tego kalectwa jak na zdjęciu może być wyrzucenie takiej poplątanej linki gdzieś na łowisku. Aby tego uniknąć wystarczy pociąć na drobne kawałki splątaną żyłkę lub plecionkę.

Honan

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jurek

Raczej nie wyrzucać do wody czy w krzaki obok , tylko do reklamówki i do domu . (2012/09/12 12:04)

henryk58

Raczej nie wyrzucać do wody czy w krzaki obok , tylko do reklamówki i do domu .

Jurek , nie wyrzucać przecież to nic nie waży a nie będzieli oglądali tak drastycznych zdjęć

(2012/09/12 13:58)

jurek

No tak Henryku , nie wyrzucać, nie palić , tylko zabrać z sobą . (2012/09/12 16:35)

henryk58

Oczywiście ,zabieramy ze sobą (2012/09/12 17:00)

użytkownik125241

Ja osobiscie mam zawsze szpulke z sztukowaną zyłką. dzięki temu mam potem podkład i nie zaśmiecam łowiska. 

1 uczymy się węzełka baryłkoweko i wiążemy ze sabą żyłeczke .

(2012/09/12 17:44)

romani

Splątana żyłka;zabrać do domu,i co dalej ja robię tak, zawsze tnę na kawałeczki ok;5-cio cętymetrowe ,i wtedy nawet pozostawiona (pomyłkowo) na łowisku, jest niegrożna dla ptaków, a przeważnie oto nam chodzi.

(2013/03/31 16:35)

Artur z Ketrzyna

Splątana żyłka;zabrać do domu,i co dalej ja robię tak, zawsze tnę na kawałeczki ok;5-cio cętymetrowe ,i wtedy nawet pozostawiona (pomyłkowo) na łowisku, jest niegrożna dla ptaków, a przeważnie oto nam chodzi.

No i potem się dziwią że tyle śmieci nad łowiskami.
Tną i zostawiają....

I co dalej???? Kolego do śmietnika. A najlepiej pojemnika z plastikiem. (2013/03/31 20:21)