Żyłka Dragon Millenium Pstrąg

/ 6 odpowiedzi
Jak już mogliście zauważyć, interesują mnie szczególnie pstrągi :DW tym celu szukam jakiejś dobrej, w miarę wytrzymałej żyłki na te rybki. Co sądzicie o tej z tematu?
donmariano


Osobiście jej nie używałem, ale byłem nią swego czasu mocno zainteresowany i sporo opinii udało mi się przeczytać. W 95% były to opinie negatywne. Główna wada czyli ów czerwony kolor jest ponoć bardzo widoczny w wodzie. Sporo osób robiło testy z zamianą szpuli na żyłkę która dotychczas łowili i wyniki mieli lepsze, więc możliwe, że czerwona żyłka pstrągom przeszkadza. Natomiast wszyscy byli zadowoleni z jej widoczności nad powierzchnią co jak wiadomo pozwala na lepszą kontrolę prowadzenia. Kilka osób natomiast było zadowolonych i nie zauważyli różnicy w ilości brań ryb.
Osobiście nie zdecydowałem się na jej zakup chociaż na mojej brudnej pstrągowej wodzie (Biała Przemsza) możliwe, że była by tak samo skuteczna jak dotychczasowa bezbarwna. (2014/02/24 10:37)

weekendowy moczykij


Zgadzam się z tym co napisał donmariano. Ostatnio miałem możliwość wypróbować tą żyłkę. Jedyną wadę jaką zauważyłem to niestety jest jej widoczność w wodzie. Producent twierdzi że specjalny dobrany kolor czyni ją prawie niewidzialną w wodzie. Prawie robi wielką różnicę.Widać ją jak diabli.Chyba że mowa o łowieniu na głębokości 5 m co mija się z celem bo rzeka w której łowiłem do głębokich nie należy.Nawet mętna woda za wiele nie pomaga. Szkoda,że Dragon nie dobrał innej barwy bo byłby to całkiem niezły produkt.Taka jest moja opinia.Pozdrawiam. (2014/02/24 20:57)

nicponios


to ja ci polece żyłkę z tej samej serii lecz na okonia,
żyłka nie widoczna w czystej górskiej rzecze:)
POLECAM (2014/02/24 21:32)

bokoa


Dziękuję :) właśnie takiej żyłki potrzebuję - uniwersalnej z lekką przewagą rzeczki (Bóbr, więc niezbyt głęboko) (2014/02/24 22:18)

arthrawn76


ja łowię na różne kolory linek...czerwona i żółta, i zielona...i bezbarwna...w sumie nie wiem, czy była różnica w braniach...żyłkę zawsze wymieniam po jakiś 15 wyprawach na wodę...łowiąc w morzu kolor nie grał roli, ale pstrąg to profesor :) więc może być różnie...z drugiej strony, nie zawsze można ufać opinią na forach ( możliwość kupienia negatywnych opinii przez konkurencyjnego producenta-ale nie oznacza to, że tak zawsze musi być), a skoro ktoś to produkuje to pewnie wie co robi :)dziś sam mam dylemat, czy kupić żyłkę, czy plecionkę...jaka średnicA? (2014/05/24 17:21)

cytryn74


Ja akurat łowie na tą żyłkę ,gdzie wczesniej łowiłem na kolor zbliżony bardziej do wody (zielonkawy odcień). Jakby to napisać wtedy wyciagałem kropki i lipienie i teraz wyciagam co nie znaczy ,że teraz nie wyciągałbym wiecej gdybym używał dalej zielonej albo wtedy wyciagałbym wiecej gdybym uzywał czerwonej.A tak poważnie ile żyłek tyle będziesz miał opini- musisz sam zdecydować. (2014/05/24 21:58)