Żyłka do dalekich rzutów.

/ 14 odpowiedzi
Żyłka będzie używana do połowu z brzegu na odległościach do 100 m -cena tak do 70 zł
barrakuda81


A czy jesteś pewien że potrzebujesz żyłki? Na takie odległości raczej wybrałbym plecionkę.Przy zacięciu na takim dystansie to ta żyłka się rozciągnie z 5 metrów i wątpię żeby zacięcie było skuteczne chociaż kiedys tak łowiono i się dało... (2018/01/13 21:37)

pakul1206


A czy jesteś pewien że potrzebujesz żyłki? Na takie odległości raczej wybrałbym plecionkę.Przy zacięciu na takim dystansie to ta żyłka się rozciągnie z 5 metrów i wątpię żeby zacięcie było skuteczne chociaż kiedys tak łowiono i się dało...
Dobrze prawi, trochę się zna :)

  (2018/01/13 22:22)

Ultraboat


Pewnie że da się na żyłkę, tylko pytanie czy jest sens bo moim zdaniem odległość zbyt duża, żyłkę polecałbym góra do 40m, a nie 100. Zdecydowanie postaw na plecionkę. (2018/01/15 12:24)

JKarp


Cześć mam problem z wyborem żylki. Żylka będzie używana do połowu z brzegu na odległosciach do 100m cean tak do 70 zl

Nie słuchaj znawców ;-)
Do 100 m a nawet do 150 bez problemów połowisz żyłką i brania będą widzialne również bez problemu.
Na ten sezon zakupiłem żyłkę FIN mającaą w nazwie Rubin - nie pamietam dokładnie.
Ale od czego internet ;-)
https://www.carpmix.pl/zylki-karpiowe/1805-fin-rubin-carp.html
Żyłka zbiera dość dobre opinie.
JKarp (2018/01/15 17:10)

Bryku99


Ile potrzeba tej żyłki 150m? 500? 1000? (2018/01/16 12:20)

trebron


Tak jak kolega JKarp wyżej napisał, bez problemu połowisz na takiej odległości na żyłkę, nie przejmuj się zbytnio rozciągliwości, a karp przy dobrze skonstruowanym zestawie sam się zatnie, bez szarpania zestawem :) 
Musisz tylko dostosować grubość do panujących na łowisku warunków, ja osobiście używam żyłek o grubości od 0,32mm do 0,38mm, stosunkowo miękkich, a na zawodach rzutowych i dużo cieńszych. 
Na wodzie bez poważniejszych zaczepów bez problemu da radę i cieńsza żyłka w przedziale 0,26 - 0,30mm, dajesz strzałówkę i posyłasz bez problemu zestaw na znaczne odległości. (2018/01/16 13:44)

pakul1206


Cześć mam problem z wyborem żylki. Żylka będzie używana do połowu z brzegu na odległosciach do 100m cean tak do 70 zl

Nie słuchaj znawców ;-)
Do 100 m a nawet do 150 bez problemów połowisz żyłką i brania będą widzialne również bez problemu.
Na ten sezon zakupiłem żyłkę FIN mającaą w nazwie Rubin - nie pamietam dokładnie.
Ale od czego internet ;-)
https://www.carpmix.pl/zylki-karpiowe/1805-fin-rubin-carp.html
Żyłka zbiera dość dobre opinie.
JKarp

Cóż za zmiana zdania, niedawno rękami i nogami kolega bronił plecionek, filmy wrzucał prezentujące przewagę plecionki nad żyłkami, cóż to się stało :)

  (2018/01/17 19:43)

JKarp


Cześć mam problem z wyborem żylki. Żylka będzie używana do połowu z brzegu na odległosciach do 100m cean tak do 70 zl

Nie słuchaj znawców ;-)
Do 100 m a nawet do 150 bez problemów połowisz żyłką i brania będą widzialne również bez problemu.
Na ten sezon zakupiłem żyłkę FIN mającaą w nazwie Rubin - nie pamietam dokładnie.
Ale od czego internet ;-)
https://www.carpmix.pl/zylki-karpiowe/1805-fin-rubin-carp.html
Żyłka zbiera dość dobre opinie.
JKarp

Cóż za zmiana zdania, niedawno rękami i nogami kolega bronił plecionek, filmy wrzucał prezentujące przewagę plecionki nad żyłkami, cóż to się stało :)

 

Gdzie? 
W pewnych określonych przypadkach owszem plecionka jest wskazana ale nie przy łowieniu rzutowym na odległości do 100 m.
W tamtym roku łowiliśmy na odległości +- 250 m na żyłkach i brania były widoczne.
JKarp (2018/01/18 06:33)

MATEUSZ 3729


Ja używam żyłki Carp Mono Mega Baits 0,28-0,33..35.
Cena do 40 zł.
Muszę nią rzucić od 80 do 105m.
I dawała radę.
Plecionka nie jest potrzebna.
Jednak uważam także, żeby rzucić na odległość 100m, to plecionką można nie dorzucić.
I mam tu na myśli, także cenę.
W średniej cenie plecionką tak daleko, może być problem, aby dorzucić, a żyłką w średniej cenie można bez większych problemów.
Trzeba jeszcze oczywiście mieć odpowiednią wędkę, obciażenie, itd.
Strzałówka też nie jest potrzebna, ale należy żyłkę powiedzmy po 1 czy 2 sezonach wymienić na nową.
Zyłka po wielu rzutach w tych prawie samych miejscach jest przeciążona, nadwyrężona i zdarzyć się może, że się zerwie.
Nawet przy nowej żyłce też należy zachować ostrożność i uważać przy wyrzucie, min. na kabłąk, aby się nagle nie zamknął, albo na przelotkę przy szczytówce. (2018/05/16 09:21)

u?ytkownik26223


A co myślicie o tej żyłce? http://allegro.pl/zylka-jaxon-monolith-carp-0-25-mm-13-kg-600m-japan-i5953194126.html

A co cię ciągnie do żyłki jaxona?? Parametr wytrzymałości 13 kg ??
To ściema ,bujda na resorach.Oni opisują FISH UP czyli ich wizją jaką max rybę można wyholować.
Cena??? 25 zł za 600 m toż to cena jakby żyłka z jakiegoś kosmicznego materiału była..
To już lepiej jakbyś kupił żyłkę na Aliexpress za 3 dolce 500m żyłki .
Zresztą ide o zakład że takie firmy kupuję żyłki po 2 dolce u chińczyka i potem opisują MADE IN JAPAN bo kto to sprawdzi. (2018/05/16 12:20)

marcinek-marcin


Nie było pytania poczytałem o tej opinię Carp Mono Mega Baits i ją zakupię. (2018/05/16 19:17)

hylus899


żyłka karpiowa do dalekich rzutów. Akwen: Staw Bagry Dąbrowa Górnicza (2019/01/11 17:26)