Zyłka czy plecionka

/ 3 odpowiedzi
Witam.Ja mam takie pytanie otóż mam nową wędke i nie mam żyłki w zestawie i tak się zastanawiam co lepsze żyłka czy plecionka?Chodzi mi o połowy na jeziorze a ryby okoń i inne które można spotkac w jeziorze.Poproszę jeszcze o cene.Pozdrawiam.
MAVER61


Ja ci proponuję żyłkę , napewno przy jej użyciu dalej się machnie np: niewielkim woblerem,twisterem na 3-4gramowej główce,obrotówką nr2 - no właśnie taka obrotówka dopiero by ci zrobiła gniazdo na plecionce , zero rozciągliwości super podatna na skręcanie i nawet potrafi zgnić na szpuli kołowrotka.No bo po co zawracać sobię głowę suszeniem nim się schowa kołowrotek po łowieniu.Każda żyłka z napisem SPINNING spełni swoje zadanie,oby tylko była świerza.No i częściej można ją wymienić na nową bo jest tania. (2010/01/06 17:03)

ayem


Na dwóch kołowrotkach mam plecionkę , na innych oczywiście żyłkę . Różnica jaką zauważyłem jest wyrzut i moc . Podczas np. zaczepów plecionką można naprawdę wielkie konary ciągać (ale blachy i tak w całości się nie wyciągnie bo nie wytrzyma kotwiczka ;) i rzeczywiście wyrzut jest mniejszy . Jeśli chodzi o inne metody połowów to jednak żyłka też jest lepsza (przy splątaniu żyłkę chyba łatwiej rozplątać). Poza tym może nadaje się bardziej dla tych co łowią wielkie karpie ze względu na brak rozciągliwości i moc. Myślę , że plecionka tylko na wielkie waleczne ryby chociaż to zawsze każdego indywidualna sprawa i lepiej samemu popróbować. (2010/01/06 18:07)