Zaloguj się do konta

Żyłka - czy wytrzyma?

utworzono: 2012/10/28 11:08

Witam,

Mam pytanie.

Czy żyłka zakupiona do połowu na spinning   w listopadzie i grudniu będzie na wiosnę gotowa na połów szczupaka? Chodzi mi o to czy w listopadzie i grudniu poprzez zimową aurę żyłka straci swoje właściwości ? Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

 Kamil

[2012-10-28 11:08]

Adam01

Jeśli teraz kupisz NOWĄ żyłkę, która nei leży na pułce w sklepie już długi czas, i będziesz dobrze ją przechowywyał to nie powinno nic się stać.

[2012-10-28 11:13]

Lin1992

Teraz sklepy robią wyprzedaże i można kupić żyłki czy plecionki trochę taniej ale nigdy nie wiadomo ile ona już leżała na pułce. Najlepiej poprosić sprzedawcę czy można sprawdzić w jakim jest stanie i zobaczyć czy pęknie pod szarpnięciem.Jeśli jest dobra to sprzedawca zgodzi się bez problemu a jeśli jest do niczego to sprzedawca najprawdopodobniej odmówi Ci przeprowadzenia takiej próby. [2012-10-28 12:12]

ryukon1975

Przez kilka miesięcy zimy żyłka się nie zestarzeje i nie straci swoich właściwości.Trzeba ja jednak przechowywać w odpowiednich warunkach.
[2012-10-28 12:25]

Robert1911

jeszcze raz proszę przeczytac pytanie. Wydaje mi sie, że autorowi nie o to chodziło. A wydaje mi się ,że straci dużo na wytrzymałości po dwóch miesiącach używania w zimowych warunkach.
[2012-10-28 12:40]

ryukon1975

jeszcze raz proszę przeczytac pytanie. Wydaje mi sie, że autorowi nie o to chodziło. A wydaje mi się ,że straci dużo na wytrzymałości po dwóch miesiącach używania w zimowych warunkach.







Jeśli autor pytania będzie łowił codziennie przez kilka dni pośród kry i podobnych rzeczy to już po tygodniu żyłka może być do wymiany ale ja nie mogę tego ocenić teraz jeszcze przed łowieniem.

Z powodu samej zimy czyli tylko niskiej temperatury żyłka raczej dużo nie straci,nie przypuszczam by w grudniu i listopadzie ktoś nadmiernie intensywnie łowił i pewnie skończy się na góra kilkunastu wypadach.
Jednak to jak często ktoś łowi zimą jest sprawą dyskusyjną,jedni kończą jak to zwą "sezon" i czekają wiosny a inni do których należę łowią jeśli to tylko możliwe nawet gdy stopy przymarzają im do ziemi.:)
[2012-10-28 13:13]